LEGACY
problem hitno pomoc
17 odgovora1,626 pregleda
33 REP66%
→ Istraživač
jan 2013.
jan 2013.#1
Zdrav o,imam 2 biljke pod lampom koja se pali preko tajmera. U zadnjih 10 dana palio se dva puta nocu po 20 minuta kada treba da je noc.To sam danas provalio,ne znam sta da radim sad. Biljke su u vegetaciji 6 nedelja. Da li da im ponovo napravim 18:6 svetlo? Nisu mi jos uvek spremne za cvetanje? Pomozite , hvala..
0
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#2
ma nebi trebalo ništa bit al bi i moglo 20 min nije ni malo,stand by...
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
jan 2013.
jan 2013.#6
6tjedana su u vegetaciji?? a na koliko sati ? pitas se jesu li pocele sa cvjetanjem ili sta?
stavi fotografije...pa ce se bolje i tochnije moc procjenit situacija i prepruchit shto i kako dalje.
ovisi na kojem su sada rezhimu tj. koliko imaju dan a koliko noc...mozhda da ih pochnesh lagano spushtati na 12/12...jer.ako su 6 tjedana vege.onda bi mogao svaki dan po pola sata krace dat svjetlo dok ne dodjesh na 12h svjetla..ja bi tako napravila..nema onog polupraznog hoda..kada sa 18h predjesh na 12 i onda 5do10 dana chekash da pochne cvjetanje...
boli me ufo
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
boli me ufoENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#9
HitnO TrebaM PomoĆ!
slučajno sam otkinuo vrh na biljci - big bang auto (25 dan) jao :((
zaljepio sam ga natrag sa izolritrakom..hoće li bit spasa??
boli me ufo
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
boli me ufoENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#12
hoće bit kakvih pozitivnih strana ako izgubim ovaj vrh? hoće se energija iz biljke koncentrirat na druge vrhove pa mi oni budu "pojačani" ili će taj stres usporit biljku...
nemam slike... kad sam radio lst sa špagicom - sličajno sam prejako povuko granu koja je pukla - ta grana je imala mladi vrh na vrhu... a strgalo mi se na sredini te grane :\
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
feb 2013.
feb 2013.#13
cekaj..jeli to glavna grana/vrh ili jedna od bochnih grana??
boli me ufo
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
boli me ufo
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
boli me ufoENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#16
evo mene opet...nemam fotić, ne vodim dnevnik, pa da vam tu kažem moje muke :)
pc box...big bang auto.. prije 2/3 dana donji listovi požutili, svaki dan jedan novi žuti, neki čak i malo posmeđili...pretpostavljam da je do N (dušika) pošto nisam prihranjivao biljke do danas (29 dan)...
jel problem zaista manjak hrane, ili nešto drugo, dal trebam flušat? samo sam pognojio po uputama biljku....
Zemlja:
Koliko dugo traje taj problem? 2,3 dana
Koju sortu uzgajate? big bang auto
Biljka je iz sjemena ili je klon? sjeme
Koja je starost biljke? 29 dana
Koliko dugo se nalaze u mješavini zemlje u kojoj su sada? 29 dana
Dali su bile u istoj mješavini kad su bile sadnice odnosno manje nego što su sada?Ako nisu,u kojoj su mješavini bile prije? ista zemlja ista posuda
U kojoj su trenutno fazi rasta?(sadnice,vegetativna,cvat?) cvjetanje
Koju tehniku uzgoja koristite?(SOG,SCROG....) lst
Koju veličinu kalja koristite? 3.5 l
Koju zemlju koristite,ima li u njoj perlita,vermikulita,pijeska....? Composana
Koju vrstu gnojiva koristite? Compo Guano
Pridržavate li se doziranja koje je naveo proizvođač gnojiva? da
Koliko često prihranjujete biljke? pognojio prvi put danas
Koliki je PH vode koja odtiče iz kalja nakon zaljevanja? nepoznato
Koliko često kontrolirate PH? ne kontroliram
Koliko često zaljevate biljke? zaljevam svakih 3/4 dana
Kada ste zadnji puta prihranili biljke I koliko ih često prihranjujete? pognojio prvi put danas
Od koliko watta je lampa koju koristite? 4 štedne od 23 w
Koliko je stara žarulja koju koristite? novo
Koliki je razmak između biljnog pokrova I lampe? od 5 do 15 cm
Koliko iznosi relativna vlažnost zraka? nepoznato
Kolika je temperatura zraka na razini biljnog pokrova? max 34, min 19
Kolika je dnevna a kolika noćna temperatura?(ako nisu ustaljene,navedite kolike su fluktacije) max 34, min 19
Kakvu ventilaciju imate(vent unutra,usis,ispuh)i kada je što(od navedenog)upaljeno/ugašeno? pc box - 3 ispuh, 1 upuh - pc vent 8cm
Dali neki od ventova piri direktno na biljke? upuh
Dali je zemlja konstantno mokra/vlažna? zaljevam kad se posuši, isprobam sa prstom u zemlju
Dali je voda koju koristite tvrda ili meka? nepoznato
Kakvu vodu koristite?Iz slavine,RO,iz boce,bunara...? slavina
Dali je biljka nedavno bila podrezivana,klonirana ili “pinched”(čupanje krajeva grana sa svrhom “ogrmljavanja” biljke) slučajno otkinuta sporedna grana sa vrhom
Dali ste koristili kemikalije za suzbijanje štetočina?Ako da,koje I kada? ne
Dali primjećujete da je biljka inficirana sa štetočinama? ne
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
feb 2013.
feb 2013.#17
......po svemu procitanom vrlo vjerojatno je manjak dusika, kod mene se uvijek manifestiralo da su listovi od dna poceli zutit i svakim danom bi vidio kako i internode iznad pocinju dobijat svjetliju boju.....sad kad si pognojio stanje bi te trebalo popravit.......
.....al posto ne korigiras PH vode tu isto moze bit problem.......ako sad prestane zutit falilo je hrane odnosno dusika (N) a ako nastavi zutit vjerujem da je PH problem i u tom slucaju preporucam flush sa korigiranim PH i onda isto tako nastavit zaljevanja sa vodom kontroliranog PH.......
jan 2013.
1 / 18
jan 2013.
feb 2013.