VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaproblem hitno pomoc
LEGACY

problem hitno pomoc

17 odgovora1,626 pregleda

jan 2013.

#1
Zdrav o,imam 2 biljke pod lampom koja se pali preko tajmera. U zadnjih 10 dana palio se dva puta nocu po 20 minuta kada treba da je noc.To sam danas provalio,ne znam sta da radim sad. Biljke su u vegetaciji 6 nedelja. Da li da im ponovo napravim 18:6 svetlo? Nisu mi jos uvek spremne za cvetanje? Pomozite , hvala.. 0
M a n d o rAMBASADOR

jan 2013.

#2
ma nebi trebalo ništa bit al bi i moglo 20 min nije ni malo,stand by...
BladeZMAJ

jan 2013.

#3
Koliko sam ulovi shebo te tajmer...dobro da si shvatio...da možeš na 18/6...nebi trebalo ništa da se desi...tih 20-ak minuta vjerojatno biljke nisu ni shvatile :-)...peri dalje nemaš šta izgubiti

jan 2013.

#4
nisam pametan,hvala.
usrnameAMBASADOR

jan 2013.

#5
Biljke u fazi vegetacije su daleko manje osjetljive na te nepravilnosti u režimu svjetla. Najosjetljivije su u cvjetanju i tad im je period mraka svetinja. Kao što Blade reče samo piči i ne brini. :)

jan 2013.

#6
6tjedana su u vegetaciji?? a na koliko sati ? pitas se jesu li pocele sa cvjetanjem ili sta? stavi fotografije...pa ce se bolje i tochnije moc procjenit situacija i prepruchit shto i kako dalje. ovisi na kojem su sada rezhimu tj. koliko imaju dan a koliko noc...mozhda da ih pochnesh lagano spushtati na 12/12...jer.ako su 6 tjedana vege.onda bi mogao svaki dan po pola sata krace dat svjetlo dok ne dodjesh na 12h svjetla..ja bi tako napravila..nema onog polupraznog hoda..kada sa 18h predjesh na 12 i onda 5do10 dana chekash da pochne cvjetanje...

jan 2013.

#7
ako po tebi nisu jos za cvetanje sibaj dalje najnormalnije sa 18/6, al menjaj tajmer da ne bude problema kada budes krenuo sa cvetanjem
PinkFrojdENTUZIJASTA

jan 2013.

#8
Nisam imao takvu situaciju al mislim da u vege fazi 2x20 min. nece nista veliko napraviti, u smislu nekog sra**a.
boli me ufoENTUZIJASTA

feb 2013.

#9
HitnO TrebaM PomoĆ! slučajno sam otkinuo vrh na biljci - big bang auto (25 dan) jao :(( zaljepio sam ga natrag sa izolritrakom..hoće li bit spasa??
maverickAMBASADOR

feb 2013.

#10
Vrhu vrlo vjerojatno nema spasa, vidjet ćeš kako se ponaša kroz par sati i dal će uvenuti (vrh). Sumnjam da će to zarasti, no nema veze smatraj to topiranjem.

feb 2013.

#11
25 dana, taman za topiranje dusu dalo :) nema fotke pa tesko moze da se nasto sa sigurnoscu kaze, da je grana i nekako, ali ako je bas sam vrh... kaze ti se uskoro, al nije panika, biljka ce da nastavi dalje
boli me ufoENTUZIJASTA

feb 2013.

#12
hoće bit kakvih pozitivnih strana ako izgubim ovaj vrh? hoće se energija iz biljke koncentrirat na druge vrhove pa mi oni budu "pojačani" ili će taj stres usporit biljku... nemam slike... kad sam radio lst sa špagicom - sličajno sam prejako povuko granu koja je pukla - ta grana je imala mladi vrh na vrhu... a strgalo mi se na sredini te grane :\

feb 2013.

#13
cekaj..jeli to glavna grana/vrh ili jedna od bochnih grana??

feb 2013.

#14
sta god da si slomio u 25om danu biljka ce nastaviti normalno dalje, ako je otisao glavni vrh dobices dva nova
boli me ufoENTUZIJASTA

feb 2013.

#15
sporedna grana i više je nema
boli me ufoENTUZIJASTA

feb 2013.

#16
evo mene opet...nemam fotić, ne vodim dnevnik, pa da vam tu kažem moje muke :) pc box...big bang auto.. prije 2/3 dana donji listovi požutili, svaki dan jedan novi žuti, neki čak i malo posmeđili...pretpostavljam da je do N (dušika) pošto nisam prihranjivao biljke do danas (29 dan)... jel problem zaista manjak hrane, ili nešto drugo, dal trebam flušat? samo sam pognojio po uputama biljku.... Zemlja: Koliko dugo traje taj problem? 2,3 dana Koju sortu uzgajate? big bang auto Biljka je iz sjemena ili je klon? sjeme Koja je starost biljke? 29 dana Koliko dugo se nalaze u mješavini zemlje u kojoj su sada? 29 dana Dali su bile u istoj mješavini kad su bile sadnice odnosno manje nego što su sada?Ako nisu,u kojoj su mješavini bile prije? ista zemlja ista posuda U kojoj su trenutno fazi rasta?(sadnice,vegetativna,cvat?) cvjetanje Koju tehniku uzgoja koristite?(SOG,SCROG....) lst Koju veličinu kalja koristite? 3.5 l Koju zemlju koristite,ima li u njoj perlita,vermikulita,pijeska....? Composana Koju vrstu gnojiva koristite? Compo Guano Pridržavate li se doziranja koje je naveo proizvođač gnojiva? da Koliko često prihranjujete biljke? pognojio prvi put danas Koliki je PH vode koja odtiče iz kalja nakon zaljevanja? nepoznato Koliko često kontrolirate PH? ne kontroliram Koliko često zaljevate biljke? zaljevam svakih 3/4 dana Kada ste zadnji puta prihranili biljke I koliko ih često prihranjujete? pognojio prvi put danas Od koliko watta je lampa koju koristite? 4 štedne od 23 w Koliko je stara žarulja koju koristite? novo Koliki je razmak između biljnog pokrova I lampe? od 5 do 15 cm Koliko iznosi relativna vlažnost zraka? nepoznato Kolika je temperatura zraka na razini biljnog pokrova? max 34, min 19 Kolika je dnevna a kolika noćna temperatura?(ako nisu ustaljene,navedite kolike su fluktacije) max 34, min 19 Kakvu ventilaciju imate(vent unutra,usis,ispuh)i kada je što(od navedenog)upaljeno/ugašeno? pc box - 3 ispuh, 1 upuh - pc vent 8cm Dali neki od ventova piri direktno na biljke? upuh Dali je zemlja konstantno mokra/vlažna? zaljevam kad se posuši, isprobam sa prstom u zemlju Dali je voda koju koristite tvrda ili meka? nepoznato Kakvu vodu koristite?Iz slavine,RO,iz boce,bunara...? slavina Dali je biljka nedavno bila podrezivana,klonirana ili “pinched”(čupanje krajeva grana sa svrhom “ogrmljavanja” biljke) slučajno otkinuta sporedna grana sa vrhom Dali ste koristili kemikalije za suzbijanje štetočina?Ako da,koje I kada? ne Dali primjećujete da je biljka inficirana sa štetočinama? ne
GreenRyderLEGENDA

feb 2013.

#17
......po svemu procitanom vrlo vjerojatno je manjak dusika, kod mene se uvijek manifestiralo da su listovi od dna poceli zutit i svakim danom bi vidio kako i internode iznad pocinju dobijat svjetliju boju.....sad kad si pognojio stanje bi te trebalo popravit....... .....al posto ne korigiras PH vode tu isto moze bit problem.......ako sad prestane zutit falilo je hrane odnosno dusika (N) a ako nastavi zutit vjerujem da je PH problem i u tom slucaju preporucam flush sa korigiranim PH i onda isto tako nastavit zaljevanja sa vodom kontroliranog PH.......

feb 2013.

#18
[bez sadržaja]

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se