LEGACY
Smedji listovi
29 odgovora2,940 pregleda
31 REP62%
→ Istraživač
okt 2015.
okt 2015.#1
Bok,
dobio sam 1 biljcicu prije 5 dana u dosta losem stanju. Od kutije sam napravio privremeni growbox, oblozio je foliom. lampa koju koristi je blackstar chrome 180 led udaljena 30 cm od biljke. Biljka dobiva oko 12 sati svijetla.Nakon par dana biljka se oporavila i vidljiv je njen rast iz dana u dan. Jucer sam primjetio da su se listovi poceli suait, dobivaju smeu boju. Nisam siguran da li je lampa pre blizu ili joj nesto fali . Nemam nikakvih iskustva sa uzgojem bilja tako da vas molim za pomoc. Htio bi da biljka prezivi al ne znam ni u kakvoj je zemlji ni koja je sorta, znam samo da ima 3 lista a ne 5. Svaka pomo
je dobrodosla. Hvala vam unaprijed i oprostite na mom neznanju...
31 REP62%
→ Istraživač
okt 2015.
okt 2015.#3
hvala na brzom odgovoru. Da li joj treba veca posuda ili je ova dovoljno velika. Nebi je htio previse puta selit da ju mucim bespotrebno.Stabljika je jako tanka, o
ito je bila previae zaljevana. Nasao sam vaa post o zemlji pa cu ga detaljno proucit.
Hvala jos jednom na savjetu. Oprostite na postu na krivom mijestu.
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#6
Uz sve sto ti je PowerSeed rekao, ovoj biljci fale N + mikroelementi, a vrlo vjerojatno zbog katastrofalne zemlje i uvjeta...
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
apr 2016.
apr 2016.#8
Bilo bi ok da nam das malo vise detalja. Koja lampa, koji box, kako i kada se gnoji, sa cime se gnoji....koje su temperature u boxu po noci i po danu...itd. I kad slikas probleme na biljci onda slikas bez hps-a jer se nista ne vidi. Kako god i sto god da je, ne izgleda nista problematicno za sada.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
apr 2016.
apr 2016.#9
Smei, smeo, smeilo, haha :D, kuda baa smeilo odabra :fuck:. Kad ve tak ne naea temu sa tvojim problemom onda pitaa tu: https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-mo%C5%BEete-pitati-iskusnije-%C4%8Dlanove-za-pomo%C4%87.11083/page-325#post-446779
Mislio sam rei da neat blokira fosfor, ali nije jer bi bilo na svim listovima. Prije bi rekao spaljeno od lampe il neat u tom stilu. Da je neki zdravstveni problem bio bi na viae listova, ovak je o
ito da je problem tehni
ke prirode.
kajganaa
ISTRAŽIVAČ64 REP9%
→ Entuzijasta
kajganaaISTRAŽIVAČ
apr 2016.
apr 2016.#11
a ti bi malo vrhove gledao,a?:p evo sad cu jos koju sliku zakeljiti,lampa je hps 250 W,gnojim sa bio thrive 2-3-4 ,temperatura preko noci je oko 20, preko dana 27 ,ventilacija dobro aljaka nema beda s tim , box je dimenzija 59x140 ... sto se tice da je spaljeni list,tesko jer ima i viaih vrhova koji nemaju problem...
.
* * *
nemoj pisati post za postom nego edituj postojeci, procitaj pravilnik
pwrsd
.
kajganaa
ISTRAŽIVAČ64 REP9%
→ Entuzijasta
kajganaaISTRAŽIVAČ
apr 2016.
apr 2016.#13
sla~em se,ali hou da mi ovaj prvi grow ikad ,odma uspije da doka~em da nije to kvantna fizika nego razumjevanje covjeka i biljke :D tako da sam morao intervenirati i pitati vas iskusnije :) hvala na odg ! :D
btw.vec kad si tu da te pitam da li biljka isto prolazi kroz gadan stres poato ju sad odkad je u cvjetanju znam porezati malo(jednom u 10 dana) da raskr
im taj bonsai koji sam dobio? il mogu to raditi bez beda kad vidim da listovi kr
e vrhove ?
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
maj 2017.
maj 2017.#16
trebao si pitati u https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-mo%C5%BEete-pitati-iskusnije-%C4%8Dlanove-za-pomo%C4%87.11083/page-469 prije bi diobio odgovor, slabo se vidi sa slike meni izgleda ko da je pecnuta lampom, makar ni to nemora biti posto nisi dao nikakve informacije nit se dobro vide slike. Ako se dalje ne siri bice ona dobro.
okt 2015.
1 / 16
okt 2015.
maj 2017.