VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaCrv iz heda
LEGACY

Crv iz heda

79 odgovora11,020 pregleda
MeskalitoLEGENDA

jan 2011.

#1
Prosle sozone sam primetio hedove kao ovaj ali nisam obracao paznju posto ih nije bilo mnogo Ali kad sam primetio i ove sezone isto ,resio sam da malo zakopam dublje u hed i da vidim sta se desava i naidjoh na nesto narandzasto .... i jos malo dublje jedach heda se pojavljuje narandzasti crv , ha Eto napasnik identifikovan delimichno , ipak ne znam u sta se pretvara kasnije . Vec su pale ideje da se crv stavlja u radzu :icon_lol:
zx9rISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#2
ma ti si samo ljubomoran na njega jer je on imao bolje mjesto za stanovanje :icon_lol: al nek si mu napravio delo~aciju pa nemoze se on uselit bez pitanja gdje on hoce
Sensi*JanaAMBASADOR

jan 2011.

#3
sa crvima u vutri do sad nisam imala iskustva,u principu svaka vrsta jede odredjenu biljku i samo tu biljku.Svakog leta ako naletim na interesantnu gusenicu stavim je u teglu i cekam da vidim kakav ce se leptir izleci.Cisto narandzastog crva jos nisam videla,ova vrsta ili ima vise opcija ishrane ili joj se vutra naprosto svidela.Ako ti se ponovo useli gusenica stavi je u teglu da vidimo lepira,btw slike su super meski:thumb:

jan 2011.

#4
To ti je crv....nizozemac :)
FalconENTUZIJASTA

jan 2011.

#5
Hehe Venlo....moze biti neka vrsta nizozemca TeHa:)...Meskalito odlican post,poucan:)..ni ja do sad se nisam susreo sa ovakvim brijacem od crva:)
DolfENTUZIJASTA

jan 2011.

#6
Stavi ga u rakiju obavezno
zx9rISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#7
meni palo na pamet predlozit da ga ubaci u tekilu ali sam procitao da je to samo varka ako se crv nalazi u tekili znaci da je preradom tog bilja slucajno usao unutra a to znaci da pice gubi kvalitetu predpostavljam da je stvar ista ako se crv nalazi u travi.. vjerovatno na neki nacin gubi kvalitetu dobro je sto si ga izbacio iz stana a mogao si ga stvarno stavit u teglicu da izadje nesto.. pa uslikas kakav ce to leptir biti.. jer narandjaste crve nisam nikad u zivotu vidio
stardustAMBASADOR

jan 2011.

#8
Znaci da je zdrava..organska:)..trebala bi vise bit na cijeni i sigurno nije losije kvalitete a to laj ce ti pojest jednu stotinu buda i nije problem problem su paukovi i plijesan..ode biljka cijela za tjedan dva ove uzmes i odstranis..miran si tjedan dana
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#9
:thumb: ja sam do sada imao samo bijele i svjetlije "jeda e hedova" ovog naran astog joa nisam vidio... ali ata je najbolje, dosta su veliki, prave mrcine, mora da bi bio lijep leptir... baa u probat ovo sa staklenkom, da vidimo kakav bi bio leptir, mo~da je to nekakva posebna vrsta.... moji su preko hedova buaili stabljiku, uporni mali smradovi!
MeskalitoLEGENDA

jan 2011.

#10
Evo nekih stanovnika proalogodianjih ....
FalconENTUZIJASTA

jan 2011.

#11
cijelo malo zivotinjsko carstvo:)...samo sto su ovo zesci brijaci naspram normalnih(neljubitelja THC-a:)) buba:)
xxrobixxAMBASADOR

jan 2011.

#12
Super su ti fotke Mesk!
JelenAMBASADOR

mar 2011.

#13
I meni se prosle god pojavli beli crvi ne u headu nego u stabljici. Odem da obidjem mesto jednom i vidim neke crne tackice na spoju izmedju glavne i sporedne grane. Posle nedelju dana odem oni jos uvek tamo. Malo rascistim mesto i opa rupica u stabljici. Imao sam hemisku kod sebe i njome zasecem stabljiku u po duzini nekih pola cm kad ono beli crv. Izvado sam ih dvadesetak komada. Inace biljon je bio oko 2m pa joj valjda nisu mogli nista. Na kraju mi tu biljku oprasi baja kojeg nisam provalo pre odlaska na put na kom sam bio ceo avgust. Pored mora semena kojeg sam dobio ono malo heda sto je ostajalo kad se ocisti od semena je radilo kao bolesno. Drugari su ostavljali dzok na pola, a svi prozdupljivi kapaciteti :2flip:
PicVajZPOZNAVALAC

mar 2011.

#14
Odlichne slike
SecretGardenENTUZIJASTA

jun 2011.

#15
Ja sam prosle godine imao problema sa slicnim crvom samo sto je bio nezno crvene boje skoro roze!Progrizu stablo i setaju se duz cele biljke,gde zastanu taj deo biljke se naduje,stvarno mucno za gledanje!U stanju su da nacnu sve grane ukljucujuci i glavni vrh i prilikom pomeranja ili bilo kakvog dodira-nacete grane sa hedovima samo ce otpasti,ti crvi smanjili su mi urod za nekih 40% sigurno!Borio sam se s njima do kraja cvetanja (prskao sam Etiol-om),i nisam mogo da ih unistim,ostali su u hedovima i posle berbe i tokom susenja....velika kolicina THC-a kao da ga nimalo ne radi ...molim samo boga da me zaobidju ove godine ...

jun 2011.

#16
stvarno mi je ~ao da to ujem, ateta je ogromna. treba pod hitno otkriti ime da ga se ubije...
Dr GrowENTUZIJASTA

jun 2011.

#17
Ja sam primjetio zelene crve al mislim da ne rade nikakvu atetu (bar zasad) samo su stanovnici brijem ako primjetim da su okupatori fotkat u pa da vidimo
SecretGardenENTUZIJASTA

jun 2011.

#18
Kad jednom udje u stablo ili grane ne pomaze nista sto istovremeno ne bi naskodilo biljci! :popworm::violent018:
MeskalitoLEGENDA

jun 2011.

#19
Znaci ,pricamo o out-u i napadima crva :) . Biljka je izlozena cistoj prirodi i ne moze se znati tacno koji crv ce je napasti , verovatno ce i nekoliko vrsta . Da se prska jos dok je mala nekom hemijom ,za to bas i nisam . Ja gledam da izaberem otpornije biljke i gledam da pomognem kolko mogu a crve gledam kao kolateralnu stetu . Sigurno ima dosta zivuljki u prirodi koje jedu i te crvice tako da steta postoji ali ako je biljoza velika i ne oseti se
SecretGardenENTUZIJASTA

jun 2011.

#20
Hehe pa oseti se kad ti pregrize glavni hed biljke u sazrevanju :)
Bob _MarleyENTUZIJASTA

jun 2011.

#21
Taj crv je sada negdje zesce ubijen :)
JelenAMBASADOR

jul 2011.

#22
Zato ne treba rizikovati i treba imati bar 20ak glavnih vrhova :) Meni su i ve godine napali biljoze. Pojavili se negde oko pocet juna, kao i prosle god. Prosle sam ih vadio iz biljaka ali ove nisam. Isti problem imam vec dva growa i isto se desava. Prvo primetim crne tackice,kao jajasca u uglu gde kod mladje biljke treba da krene nova grana. Ove godine sam primetio da se pojavila i pena na tom delu. Fotkao sam ali se na fotkama ne vidi bas najasnije. Iz pene sam izvadio neku larvu,nekih insekata, ljigavu kao puz samo sto ima dve male nozice napred . U sledecem obilasku sam primetio dosta nekih insekata kao muve, po biljkama i video pored tih rupica osusenu ljusturu. Nisam nista dira, oneo tisle a i nisu nesto skodili bilju. Nemam pojma sta je ali mislim daih treba izvaditi kad se primeti i biljka se brzo oporavi :angry015:
popajISTRAŽIVAČ

avg 2011.

#23
Danas odem na sajt na jednoj biljci mi pojedeni mladi listovi,znaci oni koji se trebaju razviti,pogledam malo bolje kad ono Gusenica zelene boje dugacka 3-4 cm.Pogledam druge biljke one ok, onda gusenicu isfasiram nozem na sitne komade....
SecretGardenENTUZIJASTA

avg 2011.

#24
Prskao sam otrovom za krompirovu zlaticu i ni traga od crva :)
MeskalitoLEGENDA

avg 2011.

#25
[bez sadržaja]
rastafarijanAMBASADOR

sep 2011.

#26
al mene je strah spricat npr s tim otrovom za zlatice jer je biljka u zavrsnoj fazi i ima stvarno ljepe hedove i najdenom mi se gamad od crvi i malih gusjenica pojavila....dali mislis da ce imat kakav utjecaj na hedove tj otrov ili na mene kod pusenja.???
SecretGardenENTUZIJASTA

sep 2011.

#27
Pazi ovako: ja sam prosle godine prskao otrovom i hedove (nisam mogo da gledam kako je jedu vise) i koliko se secam nista mi nije bilo :) spere to kisa ... Ove godine sam prskao u fazi vegetacije i sad ni traga od njih u fazi cvetanja .... Sve u svemu,crvi ce ti sjebati komplet sve ako ne naprskas necim (mada mislim da ni to ne pomaze ako su vec u stablu) nemas sta da izgubis,a crvi se zadrzavaju u hedovima i tokom sushenja.
MeskalitoLEGENDA

sep 2011.

#28
Znas sta kazu kad nadjes crva u jabuci :) .... Nikad ne bih prskao ono sto cu ja koristiti ,sto je sigurno sigurno je
bud_manENTUZIJASTA

sep 2011.

#29
mali crv mali crv u hedu je nesto joj kad bi htjeo da mjenjamo mjestoooo wuuhuuuu xD
SecretGardenENTUZIJASTA

sep 2011.

#30
Meskalito i paradajz,grozdje itd koje jedes takodje je bilo prskano pa je potpuno upotrebljivo :D
crookrutniENTUZIJASTA

sep 2011.

#31
Crve volim jedino u ribolovu .
SekachAMBASADOR

sep 2011.

#32
Istina... Ali ne moram valjda stvarno napominjati da nije isto pojesti otrov i udisati ga... Pluca su puno osjetljivija i puno veca kolicina dolazi u krvotok i to puno vecom brzinom nego kad pojedes(kao kad usporedujes zapaliti joint i pojesti ga...ako pojedes trave koliko stavis u joint, neces nista ni osjetiti)... Takoder treba jos navesti da gorenjem tog istog otrova se mijenja kemijska struktura istoga i onda moze biti nesto puno, puno gore...
herb-o-logistENTUZIJASTA

sep 2011.

#33
Joa treba rei da otrovi koje pojedemo dolaze do jetre gdje se razgrauju u velikoj mjeri dok kod udisanja tvar dolazi direktno u krvotok. To je glavni razlog zaato neke tvari koje nam ne bi atetile kad se unesu oralno atete pri udisanju.
MeskalitoLEGENDA

okt 2011.

#34
Ovih sa nandzarastim okicama sam odjedared nasao mnogo na biljozi pa sumnjam da su nastale od vec pomenutog crva

okt 2011.

#35
uh bro, pa to ceo zooloski vrt imas :)
ludi skorpionISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#36
Odes u polj.apoteku i kazes da su ti paradajz napale gusenice.I sa tim isprskas ali pitas karenca koliko traje.Pa karenca t.j.kada istekne rok trajanja otrova mozez da konzumiras.Poz

avg 2019.

#37
worm world over here, need some help to save the green.... vidio sam i ja e kolonije ali i ovo me breca, gamad neda sokove cvjetovima..... jel probo kad ko otrovom kojim se p ele tretiraju za varou... npr na listi prije dimljenja se par kapi stavlja tog otrova, on se osusi i kristalizira na papiru, onda se zapali da tinja i stavi u koanicu...p ele pre~ive a varoa mites ne... mislio sam istu dozu kao za koanicu ili recimo duplu stavit u 2 l vode, pa nek popije biljka to i dovede u hedove kroz sokove, ona bi se mogla borit protiv male doze, larva i gamad bi trebali riknit....samo i to onda trunu u njoj crvi...vidim da se biljka bori s govnima nekim od crva, izbacuje ih na rupicu di su uali unutra van sad...ali trune odma brzo...kaka poaast, u~as, uzo bi LSD najrae, smanjio se i uao u biljku da potamanim to ru no...

avg 2019.

#38
https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-mo%C5%BEete-pitati-iskusnije-%C4%8Dlanove-za-pomo%C4%87.11083/post-604197 https://www.vutra.org/threads/nametnici.1747/
swedISTRAŽIVAČ

sep 2023.

#39
pozdrav,ove godind imam prvi puta problrme sa tim malim bjrlim crvima,jedna stabljika,naravno najveca i najbolja puna rupq na najboljim hedovima ali je zatvorio rupu nekim tockicama,zazidao je on to u sredini sam cvjjetanja hoce li strunuti budovi ili stabljika.Sad se sjecam kada dam kooao da sam naletio na neke licinke jedno 7 8 komada. Moze neki savjet,bilo sta,sza da ocdkujem,bjeli malo veci za ribiciju.Hvala! pozdrav,ovr gofind prvi puta ih imam u stabljici naravno na najvecoj i najboljoj biljci,rupica u stabljici i jednog sam ulovio,bijdli kao za ribiciju,malo veci. Zanima me sta mogu ocekivati,na sredini sam cvjetanja,hoce li budovi istrunuti ili samo stabljika,mogla bi puknugi gdje je rupa,sreca ndma kusa toliko ove godind pa jd ok.Sta ocekivati jos 20,30 dana?Hvala!
swedISTRAŽIVAČ

sep 2023.

#40
[bez sadržaja]
Milic355AMBASADOR

sep 2023.

#41
Faking gusjenice krenule su ,ako se proaire zna bit jaaako gadno ,uu u najbolje grane probiju stabljiku i hed se po ne susit ,probaj malo razmicat grane i probat ih povadit,izlaze ujutro kad sunce krene i kad im je gud za sun anje pa probaj tada nekad Upravo gledam kod lege na cbdu najbolje grane sve izbusene i sad je uzeo preparat neki jer ne mo~e izac nikako na kraj s njima ,iako nije sad bas za apricati vise al jednostano nije imo izbora jer ode urod sav u~as

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se