VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikamislin da opet iman problem
LEGACY

mislin da opet iman problem

18 odgovora1,393 pregleda

nov 2010.

#1
Vec san bio pisao o svojim pocetnickim problemima sad san malo poboljsao stvar i izgleda da opet iman problem pa bi molio za pomoc. Ono sto je novo u ovom growu: 4 svijetla stedna od 20w, prebacene biljke u vecu vazu. Slike su slabije kvalitete jer trenutno neman bolju kameru od mobitela. I molin opet za pomoc, listovi su na pojedinim mistima na sredini ~uti i neki su se savili na U. Evo link: http://jump.fm/SJECK
stardustAMBASADOR

nov 2010.

#2
pa glavno da vaza ima otvore na dnu a biljke izgledaju sasvim ok... razmisli o nekekvom malom ventilatoru i folijarnoj prihrani to te nekosta ni puno novaca ni truda kad folijrno zalijevas mozes stavis recimo 25% vise nutrijenata osim ako u samoj zemlji vec nemas previse nutrijenata(hranjivih tvari).. provjeri si ph zemlje a i EC metar bi ti sad dobro doso da znas ziher.. ovak mozes sam nagadat kakav je ph i dali u zemlji imas visak ili manjak hranjivih tvari

nov 2010.

#3
vaza ima otvore na dnu, razmisljao sam o malom ventilatoru i vec je treba bit instaliran. a ph zemlje mi je od 6.5 do 7.1 zemlja je neka za sobne biljke, vodu prohuhavam i pustim je da odstoji 2 dana na zraku. razmisljao sam i o gnojenju i iman neko gnojivo al sam zaboravio koje je i neznam dozirat tj. neznam koliko kolicinski moram stavit to gnojivo.
tinitusENTUZIJASTA

nov 2010.

#4
pa idi i vidi koje gnojivo imaa pa napiai

nov 2010.

#5
E ljudi moji tek sad iman problem, stavit cu slike poslije. Kada san stavio nove zarullje povecala mi se temperatura i ugradio san jos jedan ventilator ali nepomaze i prilikom toga u nedilju san jos i pognojio biljke sa neznam kojim gnojivom i to malo sad su moje biljke u totalnom rasulu propadaju suse se, nemogu ih vise ni gledat koliko mi je za sto propadaju.
bobach79LEGENDA

nov 2010.

#6
j****u miaa, daj da niko ne poma~e. stari prvo stavi ok slike da ti se mo~e pomoi! ~uti, savijeni u u listovi?halo?!temp? ventilacija?zalijevanje?itd..... pomogni nam, da bi ti mogli pomoi! pozz i sretno:icon_lol:

nov 2010.

#7
Evo potrudit cu se da nabavim bolje slike, a sad cu ispisat sve informacije vezane za njih. Prvo sam imao stedne zarulje od: 2 po 11W i 2 od 14W, tada je temperatura bila idilicna negdje oko 21 C, ventilacija mi je bila jedan vrentilator od promjera 6 cm za upuh zraka, a za ispuh jedan od 6 i jedan od 12 koji imaju filtere da mi svijetlost neizlazi iz boxa. Ostale sve informacije koja zemlja i tako ima napisano u temi prije https://forums.vutra.org/threads/7656-trebam-pomoc-help. Sada imam 4 stedne sa po 20W temperatura mi se povecala prvih dana na 28 otprilike u to sam vrijeme i pognojio ni sam neznam kojim gnojivom ali jako malo. da bi sljedeci dan uvidio da su biljke pocele propadati i da se temp povecala na sta sam dodao jos ventilator na upuh, ali temp je bila nevjerojatnih 32 C. Tako da sam sad ugradio jos jedan ventilator i ukupno ih iman na upuhu 3 sad cekam da vidim koja ce mi temp biti. Usput propale listove koji su puno pozutili i poceli se susit sam odrezao od stabljike. I da zaljevao sam destiliranom vodom kad bi vidio da je zemlja bas suha naci svakih 4-5 dana al sada kad sam pognoji bojim se da nije i zbog gnojenja i zbog temperature pa sam i pokusao isprat gnojivo tako da je sad zemlja malo vlaznija nego sto bi trebala bit. Citao sam i za gnojiva koja su najbolja za upotrebu tako da cu pokusat nabavit odgovarajuce gnojivo, iako nebi bilo lose da dobijem jos koji savjet o gnojivu koje, kad i svakih koliko da gnojim. Evo par slika za prvu ruku dok se nedocepam bolje kamere, danas ili sutra. http://img823.imageshack.us/gal.php?g=dsc00291h.jpg
SulundarAMBASADOR

dec 2010.

#8
izgleda i zvuci kao losa voda,prezalivanje i predjubrivanje...standardni problemi i resavaju se u tvom slucaju prirodnim izvorima vode,zalivanjem po prekoj potrebi i djubrenje polovicnom dozom blagog djubriva npr (tecna plantela)... Ako bi se pridrzavao toga 10-15 dana...nesto bi se promenilo na bolje. sretno

dec 2010.

#9
hvala al mojim biljkama je sad vec to prekasno, sad san presadio drugu biljku koju san izbacio iz boxa da nezauzima prostor bila je najmanje razvijena ali mislin da ce bit nesto od nje lijepo izgleda
bokserPOZNAVALAC

dec 2010.

#10
Ako sam dobro razumio, sad imaa 3 ventilatora na upuhu i 1 na ispuhu? To okreni obrnuto: viae na ispuh da vu e topal zrak van. Na koliko volti su spojeni ti ventilatori, kada ne mogu gurati zrak kroz mali boks? `to se ti e ~utila listova, nisam iskusan grower (i ja radim svoj prvi grow), ali sam se opekao na istoj stvari i uspio na kraju spasiti biljke. Presadi u terra magmu ili compo sanu, nisam ni ja vjerovao da toliko utje e zemlja dok nisam vidio na svojoj ko~i. Pusti da se zemlja osuai, lagano otresi zemlju sa korjenja da ih ato manje pokidaa i u kvalitetnu zemlju. Sretno!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se