VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaProblem, I guess
LEGACY

Problem, I guess

14 odgovora976 pregleda
AsharakISTRAŽIVAČ

jun 2013.

#1
Dakle, pre nekih nedelju dana su oni najstariji listici krenuli da se suse, pretpostavio sam da je to normalno, posto su bili bas mali, i uglavnom beskorisni. Ali posle toga se javilo zutilo na donjim listovima, ovi gornji imaju nesto malo belih tackica na sebi, a jedan list ima smedju "rupu" na sebi. Biljke su stare oko mesec i po dana, cuvam ih outdoor, na suncu, zalivam svako jutro. Zemljiste nemam pojma koje je doduse, samo znam da ima djubriva, posto sam uzeo iz neke kevine saksije gde nije bilo biljke. Evo vam 3 slike, jedna celokupne biljke, druga sa tim najnizim listicima, i treca sa tom ogavnom rupom. Sta je to moglo da je strefi? Mozda zato sto su bile na hladnom u poslednje vreme? Hvala unapred :) http://img849.imageshack.us/img849/4131/cdkv.jpg http://img46.imageshack.us/img46/7928/b4gu.jpg http://img39.imageshack.us/img39/4025/tgzg.jpg
rKj420ZMAJ

jun 2013.

#2
gladna je, a i zemljiste ti je lose,vidis da rastu raznorazne travke iz nje :D
AsharakISTRAŽIVAČ

jun 2013.

#3
Znaci da kupujem djubrivo, hm?
sharpLEGENDA

jun 2013.

#4
ne, kupuj vecu saksiju i neku razvikanu zemlju pa presadi, a djubrivo nece odmoci,dapace.
rKj420ZMAJ

jun 2013.

#5
ja bi uzeo vecu saksiju,i kvalitetnu zemlju,sve to lepo nalijes vodom,ostavis par dana da se razvije koren pa onda mozes da lupis neko djubrivo za vege :) jbg vec je prerasla tu saksiju daj joj sto zasluzuje :)
MornarPopajENTUZIJASTA

jun 2013.

#6
ne trebas to da radis
loopAMBASADOR

jun 2013.

#7
iskreno,ne moras se da se cimas za jedan-dva zuta lista (pogotovu ti matori sa dna biljke),jedino ako se pocne siriti..obzirom da su outdoor,pregledaj pazljivo da nemas neke napasnike po njoj. NIKAKO ne zalivaj svako jutro...i presadi svakako u vece posude
vigierPOZNAVALAC

jun 2013.

#8
imas slican problem kao i ja. Mislim, ponavljam mislim da obojica imamo problem sa ph vode jer kad je previsok (ph) biljka ne moze konzumirati kalcijum i magnezijum. Znaci, djubrenje ne samo da je uzalud nego mozes zemlju prezasititi elementima a da biljka ne moze da ih uzme. Nabavi ph testere makar kako i izmjeri vrijednost vode pa hitno javljaj. Nisam u ovo siguran, ali ipak izmjeri ph

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se