LEGACY
Predatori pauka (spider mites)
30 odgovora6,116 pregleda
7 REP14%
→ Istraživač
jan 2007.
jan 2007.#1
Hola Ljudi, respect svim dobrim poljoprivrednicima...
Dogodilo mi se mega sranje, doaao mi je najgori aljam populacije paukova: spider mites. S ne
im sam ih unjela u kuu, ne znam s im.... Prvo vrijeme sam ih uspjeano decimirala sredstvom koji sad~i biljku buharu, no postali su oporni na to (#%&*!)
Zna li netko koji su prirodni neprijatelji tih malih govana? Hvala na pomoi
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
jan 2007.
jan 2007.#2
Jao to je nesto najgore sto ti se moze desiti...
Najbolje da potrazis neko specijilizirano sredstvo za te male gadosti. Ali i to ih ne moze poubijati ponekada.
U kom si stadijumu sa biljkom? Ako je cvetanje pri kraju nemoj prskati da ne bi pusila otrov.
Inace pitala si koji su prirodni neprijatelji. Ovo je rekao Ed Rosenthal:
Sta gajis? Daj neku fotku u galeriji ili sl.
pozz
ljubazni gospodin
ISTRAŽIVAČ67 REP11%
→ Entuzijasta
ljubazni gospodinISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#3
probaj uhvatit mrave pusti mrave da njih pojedu i onda bubamare da pojedu mrave zvuci glupo ali sam to vidio na filmovima
mr.skunk
AMBASADOR2.403 REP26%
→ Legenda
mr.skunkAMBASADOR
nov 2007.
nov 2007.#4
Covijece di iskopa ovu temu al ajd da si nesta pametno napisao ovako stvarno nema smisla tema stara godinu dana i ti jos gluposti pises, stvarno ja sam mislio da si ti neki ljubazni gospodin al zajebo sam se.
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#5
a ata ea,valjda skuplja postove,a to ato je reko neznam baa,al opet nema smisla jer je to staro,i kozna ata je na kraju bilo s biljkom.............:knockknock:
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#6
Buba mare jedu biljne vasi 100%, pogledajte film 'Igrow choronic'!
A za pauci i spider mitese neznam moguce!
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
nov 2007.
nov 2007.#7
Ja tra~im po netu prodaje li neko iz naaih krajeva bubamare. Na ~alost niata nisam naaao.
Ako neko ima pametnu informaciju nek javi.
P.S.
Nije aala ...
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
nov 2007.
nov 2007.#8
Nisam ni ja mogao naci, trebalo mi je za vrt... Ako nekog pitam, smije mi se budala...
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#9
Neznam dali je moguce tj dali postoji neko sredstvo koje ih privlaci pa ih nekako sakupiti drugacije nevidim nacin jer stvarno nema nigde a bas me cudi! Vidjao sam ranije ono sou bubamara na jednom mestu i kontam da ih nesto privlaci da se tu skupe u tolikom broju! (Nadam se da nisu neki njihovi hormoni)
Mozda pitati neke havere sto drze plastenike a da nisu neki debili!
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
45 REP90%
→ Istraživač
jan 2008.
jan 2008.#11
Buba mare .... kakve su to lepe bubice... kao sto rece Dr. 100% zajebu pauke ... em ti dekorishu bastu ;) .... zajebano naci, mada onaj lik u filmu rece u svim bolje opremljenim growshopovima....doduse u NL a Dr. ?
redwild
ENTUZIJASTA502 REP76%
→ Poznavalac
redwildENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#13
Et ja sam bas neki dan nasao zutu bubamaru u boxu i pobjegla mi je, jos uvjek je u boxu, a sad kako sam ovo procitao necu je ni dirati, a samo me zanima da li ona moze da se hrani biljkom? Ugledao sam na par listova kao nacete rubove, pa me zanima da to nije ona.
hempman
ISTRAŽIVAČ152 REP68%
→ Entuzijasta
25 REP50%
→ Istraživač
apr 2008.
apr 2008.#15
Pa gledao sam pokoji dokumentarac gdje stvarno preporucaju bubamaru da zbuksas u box i ona to kao rjesi.
Sad idem van i naci koloniju bubamara i dilat to okolo :D
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#16
Evo posto sam i ja postao vlasnik ovih ljupkih zivotinjica moro sam vratit zivot ovoj temi, samo da kazem da bubamare su im prirodni neprijatelj ali ako vam se kolonija vec dobro razvila (ako imate vise od 4 crvena pauka ispod lista ili ako mozete vidjet da su stvorili paucinu) onda vam buba mara nece biti od nikakve koristi jer je prespora, premalo ih pojede i treba puno bubamara, takodjer ih je tesko zadrzat u boxu jer nekad samo odu..
Citajuci po netu najkoristenji su predatori paukova isto su veliki 0,5mm kao crveni pauk ali se mnoze dva puta brze i sisu paukove i njihova jaja, svaki predator paukova pojede oko 20 crvenih paukova i njihovih jaja dnevno a potrebno vrijeme da obuzmu kontrolu je oko 2 - 4 tjedna...
Ukoliko se populacija crvenog pauka i vise od toga rasirila ni oni vam nece pomoc jer ih nece uspjet savladat tolko brzo kolko ce trebat crvenom pauku da vam unisti biljke..
stoga postoji jos jaca i skuplja bestija Unistavac paukova (prodaju se na komade, cijena im je 120 $ za 100 komada) a mogu ih pojest i oko 500 dnevno, oni i lete i kruze oko biljki i ne odlaze dok nisu sigurni da je svaki crveni pauk, njihova jajasca, i licine pojedeno. Tek kad se uvjere da vise nema ni traga crvenom pauku oni napustaju box....
protiv crvenog pauka ne pomazu insekticidi, potrebni otrov zove se akaricid i posebno je napravljen za crvenog pauka i grinje, problem je sto je spada u trece i druge vrste otrova i nije bas pametno s njim spricati u cvjetanju.. Ima puno vrsta akaricida i nacin na koji djeluju, mozete se lako otrovat zato obavezno procitat sve upute uz akaricid koji kupite....
jos samo da kazem neem oil vas nece rjesit crvenog pauka moze ga samo usporit....
Ako se zelite rijesit crvenog paukova ne gine vam neka bestija od ovih koje sam gore nabrojao ili akaricid koji unistava i licinke i jaja a ne samo crvenog pauka.
Naravno da bi sve ovo upalilo morate biti sigurni da vas je napao crveni pauk, lako ga je prepoznat po liscu se stvaraju zute tockice koda je neko izbo list sa iglom tisucu puta, a kad list okrenete vidjet cete male (boje im mogu varirat od narandjaste do bijele i smedje) paucice i njihova jaja koja su okrugla i velika skoro ko oni bit ce ih uz listove i zilice
doomer , poz.
jan 2007.
1 / 16
jan 2007.
dec 2008.