VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPrvi grow - White widow automatic
LEGACY

Prvi grow - White widow automatic

24 odgovora2,381 pregleda

feb 2016.

#1
Pozdrav, ovo je moj prvi grow ikad i sve informacije sam skupljao sa ovog foruma. Evo moje opreme: HPS 250W, Box(kuiate) 19 x 60 cm, i ostala standardna oprema, higrometar, termometar, ph metar. Najveci problem je sto ne znam tocno u dan koliko je biljka stara, ali sad je cca u 3. mjesecu ili 12.tom tjednu. Imao sam puno problema na po etku jer sam dosta stvari krivo radio pa je zato biljka tako mala, tipa nisam pazio na ph, imao sam alu foliju u kuiatu :/, nije na vrijeme presaena i kasno sam po eo sa gnojenjem zemlje(do sad je zemlja samo dvaput gnojena).Temperatura nikad ne prelazi 27C, a prosjecno je 25C. Unato tome uspio sam ju spasiti i bilo je sve super(osim veli ine naravno) do prije 2 dana, po eli su mi listovi ~utjeti ato se vidi na slikama pa HITNO trebam pomo. Dobiva svakodnevno cca 10-12h svjetla i nisam siguran je li bi to trebao smanjiti ako je u fazi vegetacije i/ili promijeniti gnojivo? Ne morate me posrat znam da sam zajebo na pocetku ali vrijeme ne mogu vratiti :D Evo slika: http://imgur.com/s1omrdn http://imgur.com/gBEU5aV http://imgur.com/PpnMRc8 http://imgur.com/6Xg6ttN http://imgur.com/Uh24nDS http://imgur.com/Xems5tm

feb 2016.

#2
Slabo si ti cito,ponovi gradivo jer to nije dobro kako radis! Toliki hps u tako malom prostoru je u najmanju ruku smijesno
Space_LuluLEGENDA

feb 2016.

#3
Svaka ast kako si sa ovim pristupom uspeo da stignea ovako daleko. Ja sam se toliko trudila za prvi grow i opet zamalo da doem biljkama glave nekoliko puta :) Kao ato ti je @Himalaya Gold rekao, treba tu joa itanja, neato si ti to "ofrlje" radio :) U svakom slu aju, biljka ti je ve u cvetanju. Rekla bih da je u cvetanju jedno 4-5 nedelja. Ovi ~uti listovi mislim da su znak N nedostatka (nisi naveo PH i ostale stvari) jer biljka se dosta izdu~i u po etku cvetanja pa hoe da povu e N iz donjih listova. Mada su tebi po elo to i na gornjim da se javlja. Ja bih je zalila vodom sa PH 6,5 bez nutrijenata i izmerila PH vode koji izadje. Sledee zalivanje dodala bih prehranu sa PHom u zavisnosti od prvog merenja (ili ako je dugo nisi hranio obrnuto). I onda bi se nadala najboljem naredne 3 nedelje da iz ovog ispadne neato. To neko "hakersko" reaenje. A za sledei grow bih se malo bolje informisala. I onda bi se tu bavila "hidrometrima", osvetljenjem, merenjem PH-a, odgovarajuom prehranom, prostorom i sl. Sreno! :) P.S Ka i slike direktno na ovaj forum (imaa dole "Dodaj datoteku") lakae ih je pregledati.

feb 2016.

#4
Kako si ohladio 250w hps-a u pc boxu?

feb 2016.

#5
Heh, zanimljivo pitanje:)

feb 2016.

#6
Hvala Space Lulu na opairnoj poruci :D To sam i napravio pa emo vidjeti, javim kada se neato promijeni. Pa vrlo jednostavno zapravo, 3 ventilatora za ispuh zraka, 3 120mm koji upuhuju zrak spojeni na dobar AC/DC adapter. Imam joa jedno pitanje pa ako netko zna jako bi mi pomogao. Da li itko koristi limunsku kiselinu za sni~avanje PH? Ako da, otprilike koja koli ine vode i praha snizi ph na recimo 6.5? Pitam to jer mi se nekim udom pokvario PH metar pa moram ekati dok novi doe
savagestrainAMBASADOR

feb 2016.

#7
Koliko ja znam ovisi o pocetnom PH-u vode koju stimas. Odi u pet shop i uzmi si kapi za pokazivanje kiselosti za ribice u akvariju, mene su izvukle kada mi je vrisnuo PH metar, nije to neka velika solucija, ali jbg, naruci PH metar i ovo bi te trebalo spasiti za nekoliko zaljevanja, obavezno otvori i vidi skalu s bojama, ja sam uzeo s korakom od 0.5PH i ta je bila u redu, a s obzirom da je mala razlika u bojama, ako uzmes onu sa korakom od 1, neces biti sto posto siguran dali je ph unutar granice od 6-7 :)

feb 2016.

#8
7 mi je inace bila bila voda. E pa odli no, to sam trebao, hvala ti puno :D * * * ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta, procitaj pravilnik pwrsd
savagestrainAMBASADOR

feb 2016.

#9
Nista, drago mi je da sam pomogao :)

feb 2016.

#10
Pozdrav, evo zalio sam biljku sa vodom ph 6.5, mogu rei da je malo '~ivnula' ali doalo je do nekih novih problema, ne znam odakle, nit mi je jasno kako su se pojavile ove rupice ato vam aaljem na slikama(nisam primjetio prisustvo ikakvih ~ivotinjica u boxu) pa bi trebao neke savjete oko toga i da li ju smijem gnojiti pri sljedeem zalijevanju poato se pribli~ava kraj ciklusa? Ubacio sam i sliku gdje se vide cvjetovi, polako se priblizavam berbi iako bih htio izbjeci body high i ubrati kada ce biti vise efekta head high, zanima me kada znam da nisam uranio/zakasnio sa odlukom? Ne mogu sam odlucit jer vidim i mlijecne i crvene trihome i jer mi je prvi grow :D
funky weedLEGENDA

feb 2016.

#11
ajde slikaj cilu biljku pa ce ti ekipa lakse pomoc ,koje gnjojivo trenutno koristis ?i koliko cesto ?koliko je udaljena biljka od hps-a i kolika je vlaga i temperatura, zemlja posuda ?

feb 2016.

#12
Evo tu je slika gnojiva i biljke cijele(da tolika je samo, mala je). Gnojio sam je 4 puta do sada, udaljena je od hpsa cca 35cm, vlaga nikad ne ide ispod 40% iako se borim s time stalno tesko ju je podici, temperatura prosjecno 26 stupnjeva, u posudi je oko 4l zemlje sa malo stiropora.
L0oDZMAJ

feb 2016.

#13
To ti je gnojivo za vege... a tebi biljka cveta,znaci treba ti nesto za cvetajuce biljke... da odnos NPK bude primer 3-6-4... vlaga treba da ti bude u cvetanju oko 30-40 tako da ne dizi je... Fleaaj biljku pa joj daj neko gnojivo za cvetanje nakon fleaa pola doze...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se