VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikasavijeni listovi počeli žutit
LEGACY

savijeni listovi počeli žutit

14 odgovora2,101 pregleda
bobach79LEGENDA

dec 2009.

#1
evo da se i ovdje javim.pozz u dnevniku sam naveo problem savijenih listova pre par dana ali,bilo je svega,tako da sam danas odlu io i ovdje postavit pitanje,poato su sad i na krajevima po eli ~utit, tj. smeit.po mom mislim da je lagani problem sa ph vode kojeg nisam od po etka kontrolirao,pa sam tako sjebp i zemlju.uglavnom biljka stara 9-10 dana.ostalo ima u dnevniku.pomo dobrodoala.evo apdejti: http://img683.imageshack.us/img683/4852/pc200076.jpg http://img683.imageshack.us/img683/4987/pc200075.jpg http://img121.imageshack.us/img121/7378/pc200072.jpg http://img704.imageshack.us/img704/6408/pc200071h.jpg http://img704.imageshack.us/img704/8974/pc200069.jpg hvala unaprijed!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
bobach79LEGENDA

dec 2009.

#2
sorry evo i upitnik: 1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?sjemenke 2.Koliko su stare vaae biljke ?9-10 dana 3.Koliko su visoke vaae biljke ?oko 5 cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?1l 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )composana za palme,mix(od oka 70%zemlja,15%stiropor.15%pijesak)nije gnojena 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?svaka 2-3dana iz pipe al bunarska za airu masu sa perokdidom 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?bila oko 7 sad 6 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?niata 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ?5 cfl-a/3X865,2X827 po 23w 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?6cm sa ventilatorom izmeu njih 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?manje od 0.1 m3(Vx`xD,55x45x25cm) 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?temp od 22-28,vlaga 55% 13.Koliki je ph zemlje ?bio 5.9 tako piae,sad ne znam 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?ne 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?prvi grow al dosta pohvatao u zadnjih mjesec dana
mjesecarLEGENDA

dec 2009.

#3
koliko ti to zalijevas u ml,samo da napomenem ako je kesa sto si kupovao zemlju pukla onda nista ne vazi od onog sto pise na vreci,moguce je da je i ph jer nisi obracao paznju na to na pocetku a ph zna otic u ku.ac s vec prvim zalijevanjem,
bobach79LEGENDA

dec 2009.

#4
zalijevam sa 2dcl i manje vode.peroksid 3 ml na 1l.vrea nije pukla ali imala male rupice na sebi.ja isto mislim da je ph poato u po etku nisam imao lakmus.sutra ide u novu compossanu za ru~e i 8l posudu pa emo vidjeti.uglavnomtu sam da nebi oalo u ***** skroz,pa da ujem preporuke i komentare.pozz
mjesecarLEGENDA

dec 2009.

#5
najbolje je da je presadis pa ces da vidis sta se desava ovako mozemo samo nagadjati mozda je ovo mozda ono a niko nema konkretan odgovor,ti joj sad samo smiksaj lijepu drenazu i ubaci pijeska u taj mix al ga prvo prokuhaj da ubijes stetocine i kad je presadis ostavi je par dana da se oporevi od stresa i pazljivo sa korijenom,mislim da ce to rijesiti problem.....
bobach79LEGENDA

dec 2009.

#6
Ma mislim da e bit sve ok.pijesak i prvi put prokuho.}ao mi je tako lijepe.
mjesecarLEGENDA

dec 2009.

#7
i ja sam tako krenuo na pocetku prvih 15 dana su skroz slabo napredovale pocele zutiti neki su cak mislili da ce se s.ebati al su posle 15 dana pocele nenormalno rasti sad ocekujem berbu za 15 dana imam pun box masne hedovine-a kod nas kriza tako da ce mi ovo doci jbg,....
bobach79LEGENDA

dec 2009.

#8
svugde je lepi,ne tolko kriza kolko pun k...... koata, maznem to ako se raspizdim za jedno popodne.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se