Da krenem od po
etka, a po
etak je tu~an!! Biljka mi izgleda odlazi u raj za biljke, ali prevremeni!! :sick:
Da ne du~im, par zadnjih dana sam is
itavao sve ato na ata sam naiaao vezano za suaenje listova (jutros do 3.30) i opet ne znam ata im je... :ohno:
Dakle, suatina je:
Seme je Royal Queen Blue mistic i White widow preuzeto od
Original Sensible,
`panci, svaku preporuku imaju od mene, momci su jako profesionalni! U kofertu im poaaljea novce, vrate ti neupadljivu poailjku,
aste par semenkica... :respect:
Zemlja je nema
ka, Terra Brill, PH 5.8 (to sam tek sad pronaaao na d~aku). Na najeftinijem (10 evra) ubodnom kinezu za kontrolisanje PH zemlja mi pokazuje vrednost izmeu 6,0 i 7 dok na samoj povraini ide
ak i do 8. U samoj sredini gde pretpostavljam da je vei deo korenovog sistema mera
pokazuje odli
nih 6.5!
Box je 90x50x170. Tri PS ventilatora. Jedan od 12cm duva u CT, drugi u biljke i trei od 8cm ubacuje vazduh u box.
Lampa 250w MH za vegetaciju, od pre dve nedelje su na cvetanju ispod 250HPS.
Voda, na po
etku vege destilovana flaairana, pred cvetanje sa lokalnog izvora smanjenog Ph limunskom kiselinom. Na ~alost presuaile mi finansije kada sam doaao do kupovine profi Ph mera
a pa sam nekim lakmus-papiriima improvizovao i bajagi niaanio Ph... :spcartmanmad:
Dva zalivanja tako pa sam preaao na kianicu!! Sigurnija varijanta od blejanja u tablicu sa bojama!
Prihrana je BioBizz Grow, Bloom i Top max po tablici koja je na netu!
Temperatura i vla~nost su uglavnom u granicama normale sa izvesnim odstupanjima pre svega u obliku neato ni~e vla~nosti (nekada se spusti do malo viae iznad 30%) ali najvei deo vremena je lik na mera
u nasmejan!
Sve u svemu, biljka mi propada i to ubrzano!!! Prve promene sam primetio neposredno posle prebacivanja na cvetanje, dakle pre dve nedelje. Pojavile su se tamne ta
ke na liau, list je po
eo da ~uti, da se savija i na kraju se osuai na
isto potpuno pocrnevai po krajevima.
Zanimljivost je da mi je jedna biljka znatno viae "napadnuta" od druge. Preko 50% listova oateene biljke je napadnuto a tragedija je da se sitne crne mrlje javljaju na puno mladih listova.
Joa vea zanimljivost je ato je druga biljka koja dobija apsolutno isti tretman joa uvek relativno zdrava i fino napreduje?! :watchplant:
Ako ko ima kakvu ideju kako da spasemo ovu drugu biljkicu, bio bih mu jako zahvalan. Od prve sam se oprostio u tuzi i ~alosti ali nada nikada ne umire. Mo~da se iznenada pojavi neko reaenje.... :abducted:
Da napomenem samo da sam ih posle prebacivanja na cvetanje debelo zalivao vodom, definitivno preterao, a sumnjam malo i na previae prihrane. Sada su ve sedam dana na "postu". Ne zalivam i ne ubrim dok ne vidim mogu li im ata pomoi....
Hvala unapred...evo i slikica
http://www.dodaj.rs/f/40/Xp/3xvWdZWB/sdc10795.jpg
http://www.dodaj.rs/f/13/G5/2c663kYB/sdc10797.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Q/iI/4KlQCppv/sdc10799.jpg
http://www.dodaj.rs/f/p/4b/3ji5xZH3/sdc10802.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2P/FN/4nzRxI74/sdc10794.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1B/6s/ps2rVfO/sdc10803.jpg