VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPukla stabiljka u cvetanju
LEGACY

Pukla stabiljka u cvetanju

40 odgovora3,268 pregleda
admiralPOZNAVALAC

avg 2012.

#1
pozdrav slucajno sam polomi stabiljku to jest nije skroz pukla je ovako to izgleda biljka je u 11 danu cvetanja koliko sam shvatio biljki bi trebala da se oporavi ako je oblepim mesto trakoom to sam i uradio ? da li ce da ima neke posledice zbog napuknuca1122.IPB
Pablo EscobarENTUZIJASTA

avg 2012.

#2
Vidio sam da ima Planatela nekakva krema crne boje koja se koristi za povrijede biljke ili tako nesta slicno pa bi ti to ja preporucio
QuixISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#3
to se koristi da rana zaraste ukoliko odre~ea granu. ja to nikako nebi preporicio. stavi vate i obljepi selotepom vatu
Pablo EscobarENTUZIJASTA

avg 2012.

#4
Vidio sam kod prijatelja to i procito ukratko pa sam mislio da bi mu to valjalo mo~da da proba napravit od zemlje ljepljivu smjesu i stim obljepit na mjestu di je puklo

avg 2012.

#5
Meni znalo pukniti 2/3 pa se oporavi. Samo to u vrsti da se ne giba, zacijeliti e.
macedoniaENTUZIJASTA

avg 2012.

#6
na forume sam citao da se moze "zaljepiti" za aluminskom folijom , samo je obvijes i zategnes polako i ona sama ostalo uradi, ali ipak nek kazu iskusniji ja ti nemam iskustvo u tome kazem sta sam samo procitao na ovaj forum pozz

avg 2012.

#7
zalepis je trakom za par dana ko da nista nije bilo :D
BizzzoZMAJ

avg 2012.

#8
Ja sam imao puknuce biljke, doduse u desetom danu vegetacije i evo je jos uvijek stoji postojana u 69. danu. Napravio sam to da sam omotao 3 ili 4 sloja tanko obicnog papira oko puknuca i preko papira alu foliju. Bez ikakvih daljnjih kemijanja.
macedoniaENTUZIJASTA

avg 2012.

#9
e da to sam u tvome dnevkinu video ako se dobro secam skoro sam ga citao prije neki dan, mozes mu i slicicu da pokazes ako ti nije tesko druze

avg 2012.

#10
mozhesh napraviti i neshto tipa longeta-od npr.shtapicha od sladoleda-da dodatno osigurash i ucvrstish to mjesto..ako mislish da postoji moguchnost da se opet presavine ili pukne..tj. ovisi zashto je uopche doshlo do puknucha. ona crna tvar shto su neki spominjali.to je neshto tipa vocharski vosak ili krema.ona ti neche pomochi za ucvrscivanje mjesta puknucha ali..mozhe posluzhiti kao barijera-zashtita od bolesti...jer..postoji opasnost da dodje do infekcije-kod vechih i otvorenih preloma.. mozhesh ju obljepit obichnom ljepljivom trakom..chak nisu ni potrebne vata i slichno ( vata semozhe nakrcati vode i eto problema-ako vlazhna vata dodje u kontakt sa otvorenom stabljikom )..i nakon toga..dodash josh 2 shtapicha-chisto kao osiguranje-ako je taj dio posebno izlozhen npr.jachem vjetru..i za 7-10 dana..bude kao nova..(nemoj ni skidati traku prije 10. dana-za svaki sluchaj)
TarkiPOZNAVALAC

avg 2012.

#11
A mo~ea i napraviti niata i sve e biti 5. Malo automatskog supercropinga.

avg 2012.

#12
Bez panike stari, cudo je ta biljka, vidjet ces i sam. Samo odradi kako su ti rekli, tj. reko si da vec jesi, znaci sve pet. Vidjet ces za tjedan dana rezultat, ko da se nista nije ni desilo. Malo si je usporio, al nema veze, gura ona dalje nemas frkice uopceee
admiralPOZNAVALAC

avg 2012.

#13
ma ddrazala se ono i bez trake :) ali ajde radi reda sam stavio za svaki slucaj stavio sam tvrdi karton obmotan izolir trakom... cak sta vise nisam primetio ni da je stala sa rastom ... hvala svima koji zele da pomognu
venom812ISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#14
imam i ja sli an problem pa molim za pomo, ovako biljka mi se nagnula u stranu (od te~ine, kiae neznam ni ja eg) i 3 grane su mi puknule, ali totalno pa sam ih skinuo, biljku sam ispravio i joa par grana "popravio", izlje io. Zanima me hoe li biljka nastasviti sa cvjetanjem iako sam joj skinuo 3 povee grane?? Evo slika koliko sam dobio od ove 3 ato su pukle, ateta ato je rano skinuto ali imam za zapaliti dok ekam ostalo.

avg 2012.

#15
tu bas ima stofa ;) trebala bi nastaviti normalno, ako stabljika il koren nemaju nekih ozbiljnijih ostecenja (ako grane nisi kidao tako da ogulis pola stabljike)
venom812ISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#16
ima ima ovo je tek od 3 grane, nisam ih kidao bile su skroz pukle i malo sam ih makazama da ne gulim stabljiku, stabljika i korjen su normalni, niata im nije bilo, hvala power.
golub miraLEGENDA

maj 2013.

#17
bok, evo baa doaao iz obilaska, iaao sa psom kojeg je uplaaio fazan i polomi mi stabljiku od cca pola metra, pukla je pedalj od korjena, skroz po pola ju je razneso. srce me skoro opalilo vratio sam se nazad i spojio to selotejpom uz pomo dve gran ice, dobro je sjelo pri ljepljenju ,,, eeeee, isto sumnjam da e bit neato od toga..... stabljika je bila debljine ka~iprsta,,

maj 2013.

#18
psa je uplasio fazan :ohno:
golub miraLEGENDA

maj 2013.

#19
ma boji se svoje sjene, fazan je zalego 2 metra od biljke i ovaj kad ga je digo, apura preko biljke, eeeeeeeeeee koje ja sree imam. vidjet emo , javit u kak sam proaao mada nisam baa optimisti an, eeeeee ak to uspije onda je stvarno otporna
loopAMBASADOR

maj 2013.

#20
fazan,gazda,fazan !!! http://www.youtube.com/watch?v=NUNMFrhIe70 oladi me pti urina .... ja sam moju izolirkom izlepio (pukla u 2 nedelji cvetanja)-i sve bilo kul.... ak posle berbe,kad sam pogledao,a ono BRUTALNO zadebljanje na tom mestu...izdr~ljiva je to biljka,nemaa frke :D
golub miraLEGENDA

maj 2013.

#21
Evo da se javim, biljka je sva klonula i po ela ~utiti tako da sam je rijeaio muka.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se