LEGACY
spasite moju biljčicu...
16 odgovora1,764 pregleda
Bacha
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
BachaISTRAŽIVAČ
jul 2012.
jul 2012.#1
ovako....posadih u 5 mj 10 komada domaje u viksi,svaka imala svoju teglu od 15 litara i tako rasle one divne i krasne kakve po prirodi jesu do pred tjedan dana...naime prilikom presadjivanja(presadjivao sam ih 2 po 2) zadnje biljoze bio sam primoran napustiti sajt s jednom od biljoza pod rukom zbog sila zakona jer policija RH ocito nema pametnijeg posla nego se smucati po grmlju i aikarama...ostala je dakle 1(skoro metar visoka,~enka po mojoj slobodnoj procjeni zbog dlakavih pazuha)...e sad odlucio sam i tu presaditi pokupio zemlju u vre
e zajedno s biljozom obilato zalio i transportirao nekih 30 km do kue i presadio ih 15-ak metara od rijeke tako da ima sunca od 8 ujutro do nekih 4 popodne te navecer jos malo sto pohvata ali da i ja imam konstantan izvor svjeze vode za zaljevanje...ali nastao je problem kod nas su temperature sada oko 30-35 stupnjeva i biljka je po
ela atekat...(ako nije riknula u roku od 5 dana valjda ni nece) ali ima paljevine od sunca...dakle bio sam primoran odstranit oko 35 % listova i oni novi koji su se poceli stvarat pocinju zutit pri vrhovima.zaljevam ih svako jutro oko 7-8 kada je temperatura ni~a i svaku veer iz istih razloga...kako sada spasiti biljku da urodi ista i da ne izgleda kao da ih je netko spalio flejmtrowerom CoD style????? bit ce i slikice cim posao dozvoli...
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jul 2012.
jul 2012.#2
meni zvu
i kao da ih treba pognojiti (a mo~da ih i previae zalijevaa, ili je kriv pH vode)...
najbolje da ti stavia slike pa emo okvirno znati ato i kako...
mega monk
POZNAVALAC1.052 REP50%
→ Ambasador
mega monkPOZNAVALAC
jul 2012.
jul 2012.#3
Kajjj.. oko sajta ti se ae
e policija? Mii se od tamo i ne vre
aj se jer ako sad ve
njuakaju kak
e tek biti kad po
ne cvijetanje ili kad
e biti pri kraju a murija onda krene u obilazak zadanih ruta..
Ali sve u svemu dobro ka~e metalmaniac, najvjerojatnije treba prihranit malo i nemoj po suncu zaljevat jer
ea ih tako joa ja
e opr~it.. najbolje zaljevat pri zalasku sunca, evo ja zaljevam oko 20h nave
er i taman kad sam gotov po
ne padati no mada sad kad su ove kiae pale nemoramo brinut oko zaljevanja neko vrijeme..Za bolje i specifi
nije odgovore postaj sliku da se vidi u to
no u
emu je problem pa da se to rijeai..
Pozdrav and be safe.. :D
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jul 2012.
jul 2012.#4
Klasi
na bolest presaivanja....prorijedi zalijevanje,i pri sljedeem ju pognoji oprezno i pri
ekaj i gledaj ata se deaava....povratit e se ona.
A ovo gore navedeno,zenemari sajt na du~e vrijeme,prati policijska izvjeaa svoje ~upanije...jer e ti lei izmeu biljaka i sa
ekati te da doea.Naravno nee le~ati do u beskona
no...pa kad im dosadi,ako kojim slu
ajem budu na tvome sajtu...po
upat e biljke i napisati dnevni izvjeataj na svojim stranicama,ata su pronaali i da je po
initelj nepoznata osoba.
Ja ne bih iaao,da sam na tvome mjestu kod biljki 15-20 dana,ako ti je baa toliko sumnjivo...
Ina
e,panduri idu u veini slu
ajeva na lice mjesta o dojavi......nee oni baa tumarati po aikarama i gustiau,imaju oni svoje aupke koji to odrade za njih.
`to mo~ea uraditi...? Pribli~i se sajtu par dana,iz daljega promatraj ima li kakvih kretanja i sl.Obzirom da su to sve fine njuake,vole ameri
ke policajske filmove i sl....ne noe sigurno na sajtu nego porane zorom i ostaju do mraka.Imaju i smjenu,...to malo poprati,budi suguran da te nisu provalili....jer je kasno kad upere piatolj u tebe.
A mo~da su se samo provozali u blizini,pa te panika smazala.....nadam se da je tako.Budi oprezan u svakom slu
aju:thumb:
Bacha
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
BachaISTRAŽIVAČ
jul 2012.
jul 2012.#5
haha ma krivo ste shvatili,murija me skoro haltala na proslom sajtu koji je 30 ak km od ovog trenutnog,i upravo sam obisao sajt i uocio da pusta nove listice i brijem da ce uspjet sam joj treba vremena:ludak
ma nije pH vode sigurno jer cim malo sunce zadje i kad ju zalijem isprsi se kao da je najzdravija...
E imam jos jedan mozda malo glup upit ali...ima li tekuce gnojivo rok trajanja???imam tu nekakvo koje sam koristio prosle godine a i tad mi je bilo sumnjivo jer etiketa izgleda onako postarije...
Bacha
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
BachaISTRAŽIVAČ
jul 2012.
jul 2012.#6
u pitanju je peronospora...molio bih savjete ako itko zna kako ublaziti i/ili popraviti stanje,hvala...
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jul 2012.
jul 2012.#7
"Kao jedini uspjeaan na
in borbe protiv peronospore smatra se pravovremena primjena posebnih preventivnih kemijskih sredstava. Za preventivno suzbijanje peronospore koristi se fungicid bordoaka juha, te tvorni
ki fungicidi na bazi bakrenog oksiklorida ili hidroksida, ili u kombinaciji s organskim fungicidima (na bazi cineba, propineba, mankozebam metirama, kaptana, folpeta, ditianona, diklofluanida, cimoksalina, metalaksila, fosetila, oksadiksila, benalksila,&). Neki organski fungicidi su sistemi
nog djelovanja te mogu kurativno djelovati, ali i oni samo mogu zaustaviti razvoj peronospore. Dakle, peronospora se mo~e sprije
iti, ali se ne mo~e lije
iti."
Fungicidi - Antracol WP 70 - Bayer CropScience
www.agrosava.com/fungicidi.pdf
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jul 2012.
jul 2012.#8
Nisam upuen koliko peronospora napada marihuanu,ali osim kemijskih sredstava u mome vrtu se npr paradajz (za marihuanu napominjem da neznam),aprica sa obranim mlijekom.1 litra mlijeka(3.8%) se razrijedi sa 10 litara vode.Smrdi kao vrag kasnije,ali ka~u svi pa tako i internet...da poma~e.
A ato se ti
e gnojiva,ako je pravilno uskladiateno...ili nema rok trajanja ili traje dovoljno dugo dok ga se ne potroai.
CATFISH
ENTUZIJASTA239 REP10%
→ Poznavalac
CATFISHENTUZIJASTA
jul 2012.
jul 2012.#9
Eto da potvrdim ovo s mlijekom i paradajzom,sad neznam kako se zove ta bolest kad paradajz dobije neke crne fleke i s vremenom istrune ali nekako ubrzano..Znai koliko litara vode toliko decilitara mlijeka,poprskati s tim i paradajz zdrav.Vjerojatno bi djelovalo i na vutri,nije isprobano.
jul 2012.
1 / 9
jul 2012.
jul 2012.