LEGACY
Mis,puh
24 odgovora1,044 pregleda
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#1
Postovani prijatelji,pomagajte,ne znam sta da radim vise. Bjelogrli sumski mis, hrani se mladicama biljaka al kako je susa i nemaju sta jest moje biljke su na repertoaru. Znaci gule stabljiku, inace sam jbni vegetarijanac i ne mogu ih pobit,znaci ne dolazi u obzir otrov iako ga ni ne zele dirati,probao sam ih lovit lovkama i pustat par km dalje al dzaba, postoji li ista cim bi mogao pospricat biljke, neki chili il nesto da odj od biljaka,inace ode sve u krasni k...
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#2
Bas se mislim kako rasreshiti situaciju mirnim putem a da biljke zavrse lepo - pada mi na pamet iskreni razgovor sa njima , ponudis im nesto u zamenu , ne znam :)
Ako je susha tolika , ne znam sta ce ih odvratiti ovako , uvek mozes da probas da poprskas beli luk rastvor , jos vrtim sta bi jos moglo pisfuli
0 REP0%
→ Istraživač
jul 2023.
jul 2023.#3
@mrcina z otoka
Pozdrav!
Prije dosta godina smo imali probleme sa krticama u vrtu. Komsija nas je pripazio sa ultrazvucnim repelentom za tjeranje zmija, krtica i glodara.
Ovaj je bio na izgled kolca koji bi se zabio u zemlju i punio se solarno, i radio je posao sasvim dobro.
Google je tvoj prijatelj, pokusaj ici sa tom varijantom, mozda naci nekakav kvalitetniji, ispitaniji...
Cisto prijedlog eto. I respect za odluku da ih ne ubijas. Ni meni nisu dragi, ali nemam srca za te stvari stvarno...
Ukoliko bi bas bio problem sa gnijezdima i nastambama, zvao bih deratizaciju da obavi posao.
Svako dobro.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2023.
jul 2023.#4
Jesi siguran da si optu~io pravog krivca ? ..
optuzeni se obicno hrani sjemnekama ,gljivama i sl.
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#5
Jesam,ulovio sam ih par,ugl se krecu po drvecu,,skoci s grane na biljku,slome koju granu,al to nije tolka frkaa da ne gule. Zec nije, znaci u 9 nvcer ih obidjem,ujutro u5 zaljevam, biljke oguljene,plus peteljke fan
Vodim brate rat s njima godinama,al susa i nedostatak hrane i vode,i jedino cega ima u sumi su moje biljoze,2017 su mi ogulili svih 10 biljaka,nisam spasio nista,lani mi unakazili grow, al sam konstantno u sumi bio i voskom ih lijecio,pa sam uspio stogod i spasit. Stavljao sam ono svjetlo sta se upali na pokret,10 dana mir dok nisu skuzili da nije nista,pa sam stavljao reflektore u boji da na senzor se pale,pa sam opet bio miran neko vrijeme.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2023.
jul 2023.#6
Imaju strasno osjetljiv njuh i puno neprijatelja..pada mi na pamet ..ako imas nesta na cemu je spavao pas,ili macka....mozda prepariranu sovu haha.Sovu ne vole u pm
Inace to pomaze kod srna i krupne divljaci....ne sova,ali nesta od psa..itekako:)
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#7
Nebi vjerovao kolko smo razgovora vodili, inace sam sadio pomidore za njih, pa nebi dirali biljke dok ima pomidora, nosim im vodu, ostavio masu voca i povrca,i ne jebu me 2%, usli mi u kampicu,savili gnijezdo, uspili se dog da ne ulaze vise
Imam dva psa i to je jos jedan razlog zasto ne trujem,uvjek su samnom, pisaju i kenjaji oko growa,al da vidis, sova,cak sam i prek zvucnika pustao uka da se glasa, nabavit cu sovu
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2023.
jul 2023.#8
i ti se cudis sto su dosli,pa jedva su te cekali hahah...daj sada opet neku marendu..di je zapelo ?
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#9
To bi moglo upalit, idem na gugli to nac
Vidili doso neki koji nas ne ubija,pa kad je vec tu da ujebemo malo, kazem da znam da nije stakor il.mis jer ako ostane sira ne diraju,samo voce,povrce i biljke
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#10
Kupio te pizdarije, nista od toga, ne jbe ih to nista. Preostaje mi jedino da spavam u growu s psom
Jolly Joker
ZMAJ41.903 REP
Jolly JokerZMAJ
jul 2023.
jul 2023.#11
Neko je spominjao dlaku odreenih vrsta pasa kao super reaenje za krtice. Mo~da pomogne. Treba biti manja rasa, sa dlakom, ne krznom. Ako se tako mo~e rei.
Drugo reaenje bi mo~da bilo posaditi konoplju u blizini, ali viae u hladu. Teoretski bi trebalo da raste izdu~ena i sa viae vode u sebi, a opet sa ukusom koji im se o
igledno svia.
Sretno! Nadam se da ea reaiti problem! :respect:
Ćyro
ZMAJ67.043 REP
ĆyroZMAJ
jul 2023.
jul 2023.#12
Ja bi cekao jos mjesec dana da se jos malo udebljaju pa pripremio rostilj :p nevjerovatno su ukusni na gradele :)
mrcina z otoka
LEGENDA11.974 REP70%
→ Zmaj
mrcina z otokaLEGENDA
jul 2023.
jul 2023.#13
Prijatelji moji,nema sheme koju nisam isprobao,evo zadnje sam misolovke postavio, jutros se nije ulovio ni jedan al vj ga je prepalo zatvaranje vrata iste pa nije bilo operacije.
Makar da ih deloziram,jednog po jednog
jul 2023.
1 / 13
jul 2023.
jul 2023.