VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPrvi grow, cudne tockice?!
LEGACY

Prvi grow, cudne tockice?!

26 odgovora2,119 pregleda
franusISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#1
Evo prvi mi je grow i imam par pitanja. Nakon vec par tjedana surfanja po netu i citanja svega i svacega glava mi je puna svega i nisam siguran u neke stvari pa se nadam da ce netko od vas koji vec imaju iskustva pomoci. Grow area je 1mX1mx2m i u pocetku sam imao problem sa temperatureom koja je bila oko 34, 35 stupnjeva...a i temperatura vani je bila oko 33 pa nije ni cudo...sada sam upgradeao ventilaciju i popravio stvari pa je sada temp izhmedu 26 i 31 a vlaga izmedu 31 i 40. Lampa je Sylvania GroLux 400W i drzim je na oko 40cm...Dok su biljke bile u casicama od jogurta(prvih tjedan dana) poceli su se listovi okretati prema gore i zatvarati u obliku slova V...pretpostavio sam da je to bilo ybog visoke temperature i nedostatka vode...nakon presadivanja u velike tegle i rjeavanja ventilacije taj problem se rjesio...biljke su zivnule...ali cini mi se da sam ih malo previse zalio jer sada su se listovi okrenuli malo vise prema dole....recite mi jel to ok razmisljanje....sad ih necu zalijevat dok se zemlja ne osusi, dok tegle ne potanu lagane..jer trenutno imaju tezinu...i jos su mi se pojavile neke kao bijele tockice na jednoj biljci a na drugoj zuta podrucja na rubovima listova...prilozio sam slike pa molim vas pomagajte..stvarno se trudim oko ovog prvog grow-a pa sad ne znam sto da radim....da..biljke su stare oko 10ak dana....ove slike su od dvije razlicite biljke...jedna ima tockice a druga zuckaste rubove..Hvala unaprijed http://img31.imageshack.us/img31/7059/a48x6219.jpg http://img15.imageshack.us/img15/3791/a48x6208.jpg
Noname_ENTUZIJASTA

avg 2009.

#2
Nemoj tolko zaljevat,najbolje gledaj po zemlji,ona e ti re najbolje kad zalit.Ja sam svoju naviko na zaljevalje svake ve eri al po malo,brijem da je to ~uto na krajevima listova od toga,al za ove bijele neznam.Neka ti to proba netko iskusniji rec...sretno!
franusISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#3
Stvar je u tome sto sam ih zalio samo jednom prije tjedan dana kada sam ih presadio u velike tegle...nna jednom drugom forumu sam dobio odgovor da su ovi spaljeni rubovi nutrient burn od pretjeranog gnojenja...ali ja nisam gnojio..ali zemlja je sama po sebi vec pognojena pa mozda od toga...preporuka koju sam dobio je da ju flusham odnosno isperem sa puno vodom i nadam se najboljem :) ...inace ima ih 6 komada a sa dvije imam problema...sve su s istom zemljom...mozda probam ispiranje...ne znam...a opet mogao bi mozda biti i krivi pH zemlje?!? ...uff pa ovo je valjda gore nego prava djeca ..generalna proba za mlade tate heh :)...anyway hvala puno na odgovoru!!
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#4
ja nebih ispirao. ako nisi gnjojio zemlju bilo bi glupo ispirati jer ces za 2 tjedna doc u situaciju da ce joj falit. nije to jos nista dramaticno. prati razvoj situacije.
Noname_ENTUZIJASTA

avg 2009.

#5
ispirat nemoj samo ea joj dat joa viae vode...ostavi par dana da vidia kako e to napredovat,dal e se airit il ne e
AlleyezonmeISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#6
tvoj problem je gotovo sigurno u ph,ili vode ili zemlje ili oba.... najverovatnije ti je ph preko 7....
franusISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#7
Dobit cu lakmuse uskoro pa cu pogledat..pH zemlje bi trebao biti 6.5 - 7.2, tako pise na zemlji...vjerovatno je ph malo visi jer koliko sam skuzio voda kad odstoji digne joj se pH....znaci ako je pH vode kojom zalijevam pre visok ili pre nizak onda ga izreguliram i zalijem normalno i to je to? Pretpostavljam da ce se onda pH zemlje izregulirati nakon par zaljevanja zar ne? Mislio sam kupiti u pet shopu onaj pH- ...jel to ok ili da samo koristim npr. limun ili ocat za snizavanje?
mali.medoPOZNAVALAC

avg 2009.

#8
!!2 naspram 6 imaju problem..??? ole zanemari na par dana,, i jel je ovo femi. seme ili "volim te nevolim te"(iliti kit ket okoladicee;) tj mislim da e se biti se 5..(male su a nadobro idu;) a kroz 2 do 6dana e se vidi!!! ..gnojiva i ispiranje zaboravi jer onda si napr. joa ve u karuu !! moje skromno mialjenje.. al ti divi pa javi,fotodokumentiraj pa e vidimo!! POZDRAFFF.....
franusISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#9
Znas kako je...prvi put pa mora biti savrseno :) ...a sto se tice gnojenja i to me muci kada poceti koliko cesto...kako vi ekipa inace to radite? Ja sam mislio pocet kad djeca budu mjesec dana pa sa svakim 2. ili 3. zaljevanjem?
AlleyezonmeISTRAŽIVAČ

avg 2009.

#10
Ja preporucujem ph-,mada je to skuplja opcija,za limunov sok znam da pali,a za sirce sam negde procito da je neodgovarajuce i da remeti neke stvari u zemlji(a i licno se uverio pre nekih dinu dana...),a djubrenje zavisi od starosti biljke i velicine saksije.... npr. biljka u saksiji od 30l sigurno ne treba da bude djubrena pre 40-45dana... dok biljka u saksiji od 2l mora biti djubrena vec posle 25-30dana.... i zapamti uvek za pocetak 1\3 ili 1\2 doze nikako vise.... zapamti.... pa polako povecavaj...... jer tu se najvise gresi....:vb_whip: i ne djubri dok ne izmeris i ne namestis ph.... inace jos veci *****....
franusISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#11
Biljke su jos mlade, bile su tjedan dana u casicama od jogurta a onda sam ih 21.08. presadio u velike tegle...mislim da su oko 10l...tako da sam planirao gnojiti tek za oko tjedan dana...kad nabavim lakmuse provjerit cu pH a mislim da cu onda kupit i taj pH-, ima ga u pet shopu za nekih 35kn..javim novosti...hvala na savjetima!!
franusISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#12
Voda mi je pH izmedu 7 i 7.5(nijanse na lakmusu su vrlo slicne pa ne znam tocno) a za zemlju ne znam jer nemam destilirane vode da pomjesam s zemljom i provjerim(mozda bih mogao i s ovom obicnom buduci je isto neutralna...jel? ) ....ali pretpostavljam da ako nisam gnojio a pH vode je ok..valjda je i zemlja onda ok...mozda bih mogao pH vode malo sniziti s limunom do 6.5??....jer na zemlji pise da je 6.5 - 7.2 ...sto vi mislite??
franusISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#13
Otvorio sam novu temu s boljim slikama: https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/5704-molim-savjet-prvi-grow.html

sep 2009.

#14
Ja preporucujem ph-,mada je to skuplja opcija,za limunov sok znam da pali,a za sirce sam negde procito da je neodgovarajuce i da remeti neke stvari u zemlji(a i licno se uverio pre nekih dinu dana...),quote] ......ajde baa me zanima kako je ocat neodgovaraju i kako ti je to konkretno poremetilo neke stvari u zemlji... mislim kakve si imao probleme????:icon_lol:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se