LEGACY
Prvi grow, nepoznato seme, potrebni saveti
52 odgovora3,083 pregleda
46 REP92%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#1
dobar dan rodjaci ovako...
-imam 10 biljkica starih oko mesec dana, ali imao sam problema dosta pa mi se cini da izgledaju kao da imaju 10 dana ... drzim ih u akvarijumu imam cfl 200w i nista vise :)
-nakon nedelju dana pojavile su se fleke po listovima i na osnovu informacija sa foruma saznao sam da sam ih otrovao kalijumom a mozda i fosforom jer mi je zemlja bila prejak (npk-6-12-24) presadio sam ih u drugu zemlju koja ima mix 4-4-2 i 6-12-24 u razmeri 8:2 i po mojoj nekoj racunici ta zemlja sad ima npk 4,4-5,6-6,4 i dodao sam neki glineni supstrat radi bolje provodljivosti vazduha... da ph zemlje je 6,5.povratile su se u zivot ali lose napreduju ... sto nije neverovano ako uzmemo sve u obzir...
- sto se tice svetla i tu sam imao problema jer nisam mogao da nadjem adekvatnu lampu pa su prvih 10ak dana bile pod neonskim lampama 2x18w 5800k 1100 lumena... a sada je cfl 200w 13 ooo lm 6400k...(imam jos jednu u rezervi ako mislite da treba da je ubacim recite)
- e sad ovako mislim da bi trebalo da krenu da napreduju bolje kada ih budem presadio u vecu saksiju ,ali da bih to uradio kako treba hocu da kupim adekvatnu zemlju (citao sam koliko cega je potrebno da ima u zemlji ) ali imam problem jer se nalazim u inostranstvu tacnije u finskoj sam i mere za npk se nalaze u mg\kg ka ili mg\l bilo bi mi od velike pomoci ako bi neko mogao da mi prevede mere iz procenata, ili odakle god, u ove koje imam da znam koju zemlju da kupim ...ako mislite da je lakse mozda bih mogao da vam za koji dan izdeklamujem parametre sa nekih zemlja koje mislim da su ok pa da date svoje misljenje....
-da u `` boxu`` je temperatura od 17 do 27C a ph od 40-60% u pocetku neon 2x18)su bile na 24h svetlosti a sa cfl 200w 18-6...hvala u napred
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#2
Moje mialjnje je da pod 13 000 lum raste 10 biljaka i da je to najvei problem,premda nisi okinuo nikakvu slikicu pa ti nemogu viae rei,ato se zemlje tie odgovorit e ti netko tko se viae razumije u to ja nisam nikad davao tome neku preveliku va~nost
EDIT mislim da ti biljke nisu riknule zbog zemlje,tebe hebe neato drugo
46 REP92%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#3
znaci da ubacim i tu drugu lampu iste je jacine... a uskoro ce i slike samo da se snadjem kako
not smoke
LEGENDA8.836 REP38%
→ Zmaj
not smokeLEGENDA
mar 2012.
mar 2012.#4
sto se zemlje tice idi u neku agro radnju i kupi najkvalitetniji mix za cvetejuce biljke
46 REP92%
→ Istraživač
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
mar 2012.
mar 2012.#6
sto se svega tice bez slika neces dobiti prave odgovore mogu da zamislim kakve su to biljke kad su stare oko 30 dana a izgledaju kao 10 postaj slike da vidimo
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#7
biljke se ne mogu otrovati od kvalitetne zemlje, bas svasta pricas, nego "kada ih budem presadio u vecu saksiju", hoces nam reci da su sve u jednoj saksiji?
edit: "(npk-6-12-24) ... po mojoj nekoj racunici ta zemlja sad ima npk 4,4-5,6-6,4..." obrnuto druze treba za vegetaciju, najveci % mora biti N (il bar izjednacen % N i P, moze povisen K), ako ti fali N ne cudi sto zute listovi, a jos ako su sve u jednoj posudi, da ne komentarisem dalje... nego, jel u finskoj nema substralove zemlje ili komposane?
46 REP92%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#8
hehe evo ovako da razjasnim svaka biljka ima svoju saksiju :)... ne mislim da su se otrovale od kvalitetne nego jake zemlje :) maltene sam siguran jer kad sam ih prebacio u posniju zemlju ozivele su na kratko ali ta zemlja je previse posna tako da ... slike ce uskoro a sto se tice zemlje imam na raspolaganju sledece : biolan crna zemlja N-100 mg\l ; P-60 mg\l ; K 400 mg\l ph=6.5.... neku nem pojma prevod N 100mg\l ; P 70 mg\l ; K 400mg\l .... sledeca je NPK -50,50,200 (mg\l) i poslednja NPK 45,14,180 (mg\kg) sta mi je ciniti ... imam i perlit
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#9
ne znam sta da ti kazem, svaka zemlja pored n-p-k ima i ostalih sastojaka i mikroelemenata koji su jako bitni, opet cu predloziti da uzmes proverenu komposanu ili substralovu teramagmu koju ja licno koristim
46 REP92%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#10
znam brate hvala trazio sam svi je preporucuju ali nema ...ne moz da verujes sve ali bas sve sto sam trazio nisu imali narucivao sam iz slovenije lampe!!! bas sam imao cimanja oko ovoga i necu imati nove semenke bar jos mesec ipo a zao mi da ovo propadne... podelicu ih stavicu u svaku zemlju po 2-3 pa neka ce valjda da odgovara
46 REP92%
→ Istraživač
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#12
Ja bi to pokušao spasiti dobrim flushingom zemlje i pokušaj nabaviti nešto od ovog sa slike
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting skroz ljevo gnjojivo Valentin je skoro sami dušik N 14 P i K skoro da i nema za vegetaciju bi trebalo biti dobro ako si skeptik oko toga Plantella list je provijerena supstanca pa upotrijebi nju nešto od toga nakon flusiniga zemlje.
Znam da se mnogi neće složiti ali ja bih i dodao tekuće željezo ponekad listovi i zbog toga požute.Uglavnom pognjoji sa pola doze nakon flushinga mislim da gore nemože biti nego što jest.
46 REP92%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#13
ajd da probamo... pokusacu da nadjem nesto slicno posto nema teorije da nadjem te preparate ovde daleko sam na severu evrope... hvala
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#14
Tema je premjeatena iz pod foruma dnevnik uzgoja, jer niti ne slii na dnevnik. Ukoliko ~elia voditi dnevnik uzgoja, pro
itaj ovo https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/1436-uputstvo-za-upotrebu.html
$DoLaR$
POZNAVALAC1.344 REP83%
→ Ambasador
murcielago919
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
murcielago919ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#16
Evo ljudi za pocetak ovo mi je prvi put da isprobavam ovako nesto i i do sada se sve dobro odvijalo dok nisam naisao na ovaj proble grow je star tek 20 dana pogledaj te slike481.IPB 4 gornja lista lepo cvetaju i vidi se da su zdravi ali ova 2 dolnja su poceli da se suse i to velikom brzinom.E sada sta bi to moglo da bude dali je dobila samo jaku svetlost,puno tecnosti ili sam je nahranio pod jakim svetlom pa se cvetovi poceli susiti ili je mozda nesto drugo problem???Pomoc
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#17
nema ti pomoci jer to tako mora, ti donji listovi su kotiledoni i zavrsili su funkciju po ih biljka odbacuje, a ovi drugi se za sada drze, jedino sto "listovi ne cvetaju" kako si napisao, mogu da listaju, rastu... inace, tvoja situacija se zove previse vode premalo svetla + plitko zasadjeno
murcielago919
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
murcielago919ISTRAŽIVAČ
apr 2012.
apr 2012.#18
aha hvala puno na pomoci dalje vec zna sta treba da radim. thx :)
---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:02 ----------
Samo ovo ne razumem plitko zasadjeno.Sta da uradim da bude ok.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#19
treba da napunis posude zemljom skoro do vrha, a ne do pola il dve trecine... i ne rece nista dodatno, jel to pod lampama, jel to indoor ili priprema za out, kakva je zemlja u pitanju... fali gomila informacija da bi stekli pravi utisak o tome sta zapravo radis, lici kao da je u prozoru na dnevnoj svetlosti i bez sunca
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#20
Meni izgledaju slabaano za grow star 20 dana :read: i kao ato je power rekao premalo svijetla,~elim ti sreu
46 REP92%
→ Istraživač
Kenny Dalglish
LEGENDA8.184 REP32%
→ Zmaj
Kenny DalglishLEGENDA
apr 2012.
apr 2012.#22
nije da ateti, ali "vjetar" poma~e dosta, ja
e ljepae i sretnije bilje dobijea + bolji protok CO2
rockerboy
AMBASADOR2.329 REP24%
→ Legenda
rockerboyAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#23
groowee man mislim da sam vidio alu-foliju u tvom boksu.. a to ti nije dobro zbog hotspotova.
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#24
da imam je ....ne znam sta su hotspotovi :) ako mislis zbog visoke temp... nemam tih problema a ako ne onda pojasni molim te... :)
rockerboy
AMBASADOR2.329 REP24%
→ Legenda
rockerboyAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#25
to ti znaci da se svjetlo reflektira na taj nacin da se fokusira na odreena mjesta, pa ti moze sprzit biljku.
tako da to podhitno zamjeni sa:
1) Sjenilo za auto ona reflektirajuca strana
2) Reflektirajuca strana onog celofana za poklone umatat
3) Obojaj box u bijelo iznutra(ovo nemoj sad jer ne znam kolko biljkama pase miris svjeze boje :D uglavnom 1 ili 2)
4) okreni suprotnu stranu folije u krajnjem slucaju, ako ne mozes nista od ovog ostalog
nadam se da sam bio od pomoci
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#26
hvala puno jesi mnogo... cenim da je najbolje ono za kola... posto ne mogu da nadjem nigde onu mylram foliju ili kako se vec zove poz ;)
MarinIgoric
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
mar 2012.
1 / 27
mar 2012.
okt 2013.