LEGACY
šta raditi?
20 odgovora891 pregleda
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2012.
okt 2012.#1
Mali problem pa bi molio za savet,u jednoj saksiji su mi iznikle tri biljke,stavio sam 6 semenki...da pocupam i da ostavim samo jednu?ipak mali je prostor u saksiji od 15l...?
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2012.
okt 2012.#3
Hvala na savetu,nadam se da cu uspeti da presadim dve :) al jedan je problem sto su dve biljke jedna uz drugu
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#4
e jbg. bro, pa kako na tolikoj povrsini od saksije stavis dve semenke jednu uz drugu, uzmes cackalicu ili drvce sibice i oznacis 3 il 6 rupica simetricno rasporedjenih, pa posadis a ne tako da se dodiruju, sad to tesko da ce proci, jednu ces morati verovatno secnuti, pa onda probaj te dve presaditi kad malo ojacaju
usrname
AMBASADOR2.080 REP17%
→ Legenda
usrnameAMBASADOR
okt 2012.
okt 2012.#5
Ako nisu starije od tjedan dana, korijen je joa oblika stabljike bez sporednih grana, vjerojatno joa nije kasno. Natopi zemlju dobro, pri
ekaj 10 minuta, ako je tegla mekanih stijenki mo~ea malo ispritiskat da se razdvoji zemlja u centru. Te dvije biljke primi zajedno pri dnu stabljke i izvuci van sporim ali odlu
nim i
vrstim potezom. Po potrebi probr
kaj pod ne prehladnu vodu da se eventualno raspetljaju i i presadi u ve unaprijed pripremljene odvojene posude. Ne bi trebalo bit problema.
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2012.
okt 2012.#6
A i ne znam kako cu je presaditi kada poraste,znam kako se presadjuje i sve,al kako iz ove saksije da je iscupam polako ili ?
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2012.
okt 2012.#8
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
1dan imaju :)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2012.
okt 2012.#10
Ma bez straha to razdvoji....ne moraa ni zalijevati jer je bolje kad je rahla zemlja.
Korijen u ovoj fazi je dug oko 2cm i ravan,bez ikakvih 'grana' na sebi.Samo iskopaj sve tri zajedno,raspi zemlju razdvoji i presadi.Niata ime nee biti.
0 REP0%
→ Istraživač
okt 2012.
okt 2012.#11
Okej,pusticu ih jos oko 7 dana pa cu onda :)
Sad kad sam zalivao provalio sam da je nikla jos jedna.haos :D
okt 2012.
1 / 11
okt 2012.
okt 2012.