VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaMolio bi pomoć
LEGACY

Molio bi pomoć

18 odgovora1,636 pregleda

nov 2010.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?sjeme 2.Koliko su stare vaae biljke ? 25 dana 3.Koliko su visoke vaae biljke ? oko30 cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?12l 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )humpkompovit+perlit 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?svaka3-4 dana prokuhanu iz pipe 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?nemam ph metar 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?cvetal 8-6-6 vege 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ?hps 400w 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?oko 1m 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?90x60x180 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?25-26 po danu,17-18 po noi 13.Koliki je ph zemlje ?nemam ph metar,na zemlji je pisalo 6,5-7 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?ne 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?prvi grow danas su mi se svi listovi objesili http://img169.imageshack.us/img169/4822/dsc02894s.jpg hawaiian snow http://img707.imageshack.us/img707/590/dsc02893qd.jpg super silver haze za ventilaciju koristim 2xpc venta od 100 mm i kupaonski 125mm 200m/3 bio sam ih pregnojio pa flusho i nakon toga su se oporavile,prije 3 danan sam ih presadio u vee tegle i po eli su preblemi
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

nov 2010.

#2
Ako si prilikom presaivanja izlo~io korjen svijetlosti, biljke su do~ivile stres, trebat e im neko vrijeme da dou sebi...

nov 2010.

#3
1.Zemlja ne zvu i ok. 2.Prokuhavanje vode oduzima vrime a po meni apsolutno nepotrebno.Tko voli nek izvoli. 3.Pribli~i lampu bar na 60-70cm 4.Koristia cvetal a faza je vegetacije.Joa gore...pregnjojio si a do sada nisi uop e ni trebao hraniti,i to joa izgleda pogreanom hranom. 5.Temperaturu si napisa ali za vlagu nisi a va~no je da znaa koja je 6.trebaa kontrolirati ph zemlje,hrana zna poateno poremetiti ph. Imaa odakle da po nea:)

nov 2010.

#4
sa vlagom nemam problema kree mi se uvijek oko 50%,ma to je ono kreten nema strpljenja pa radi *****rije i ne razmialja da na vrijeme nabavi sve ata treba,ina e cvetal koji joristim je za vege fazu ima posebni za cvjetanje
papandopuloISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#5
toma~ 666 htje o sam ti samo napomenuti da kuhanjem ili prokuhavanjem vode nedobivas nista glavna stvar ispari mislim na H2O u nepovrat.kisnica je mama.peace

nov 2010.

#6
da cvetal,zabucao sam malo a baa i ne poznajem to gnjojivo,ispri avam se..Uglavnom pro itaj o hrani malo po forumu jer treba pa~ljivo,ne esto i ne puno.

nov 2010.

#7
kianice ima mogo bi vas opskrbljivat : )

nov 2010.

#8
dali je ovo viaak ili manjak nekog elementa? http://img560.imageshack.us/img560/5340/dsc02897.jpg http://img829.imageshack.us/img829/7247/dsc02896p.jpg http://img258.imageshack.us/img258/5498/dsc02898zf.jpg

nov 2010.

#9
pa ata je pobogu opet sa tim biljkama,veliki listovi su skoro ~uti ato se vidi iz prilo~enog,naaao sam na netu nekih lanaka o tome al mi je engleski nikakav http://img714.imageshack.us/img714/6189/dsc02931l.jpg http://img177.imageshack.us/img177/2227/dsc02930p.jpg
SulundarAMBASADOR

nov 2010.

#10
po slici, meni lici na ph problem,a on utice na ostalo. Sta god da je,valjalo bi promeniti zemlju,vodu(koristi kisnicu),zalivaj po prekoj potrebi ...poboljsanje zagarantovano. Zvuci kao veliko cimanje,ali dok ti ustanovis pravi problem,moze da bude kasno.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se