VUTRA
LEGACY

Problemi

189 odgovora9,584 pregleda
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#1
Jel se kome dogodilo da se spale donji listovi nakon gnojenja u cvjetanju? Pola doze crvene plantela na 2L je u pitanju. EDIT: Ili bih cak po ovom rekao da je manjak fosfora. (http://www.growweedeasy.com/sites/growweedeasy.com/files/phosphorus-deficiency-bagseed-haze2-sm.jpg) Tu i tamo koji list donji izgleda tako, te se uvrnuo prema gore.
ZblonzinjoAMBASADOR

jul 2015.

#2
Kako ti izgleda to "spaljivanje" ? prije da se radi o manjku gnjojiva, a slika govori vise od 1000rijeci pa ako mislis da dobijes adekvatan odgovor stavi sliku i znat ces sta ti je cinit
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#3
Evo slika pa da vidite. Donji listovi cudno izgledaju. 6. dan cvjetanja.

jul 2015.

#4
Koliko si puta do sada prehranjivao ?
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#5
31 dan su stare, prehranjivo sam jednom s pola doze crvene plantele.
L0oDZMAJ

jul 2015.

#6
Daj punu dozu gnojiva,vape ti za fosforom... Edit: druze,zasto postavljas na 2 mesta istu temu,nemoj to raditi molim te... sad sam se totalno pogubio,sa ovim premeestanjem... znaci bespotrebno je to,svi se trude ovde da pomognu,nema potrebe da se opterecuje forum... totalno mi je sad pritisak otisao,pomislio sam da je nesto ukrivo radim... i nemoguce da si im dao 31.6 prosli mesec je imao 30 dana... daj im punu dozu covece peace
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#7
Mogu joj onda danas dat punu dozu? Gnojio sam 31.6. a zemlja je suha.
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#8
Mogu joj onda danas dat punu dozu? Gnojio sam 31.6. a zemlja je suha. Admin je premjestio temu ovdje pa tu pisem. Ma krivo napiso, 30.6 sam mislio. Hvala na savjetu.

jul 2015.

#9
Tema je na pravom mjestu ;) Koju zemlju koristis ?
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#10
Substal Universal + malo neke kupovne koja ima dobar pH i kolicinu hranjivih tvari u njoj. Omjer 70/30. Pokazala se dobra kombinacija, vege su izgurali odlicno, bez ijednog gnojenja i problema. Evo specifikacije zemlje.
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#11
Substal Universal + malo neke kupovne koja ima skroz isti pH i skoro istu kolicinu hranjivih tvari u njoj. Omjer 70/30. Pokazala se dobra kombinacija, vege su izgurali odlicno, bez ijednog gnojenja i problema.

jul 2015.

#12
Onda je vrijeme za prehranjivanje . LooD je vec napisao :) Ali ja nebi full nego pola preporucene :) Daj neku fotku cijele biljke .
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#13
Dao sam joj pola doze prije 5 dana. Sad bih mozda cak na cijelu dozu iso? Evo slika. Prva je WW auto, druga je Easy Bud auto.

jul 2015.

#14
Izgledaju odlicno i cini mi se da nisu nesta pretjerano gladne pa pazi na to ;)
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#15
Onda cu tek iduce zaljevanje prihraniti
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#16
Evo danas sam obiso, donji listovi su se skroz osusili. Ne mogu stavit sliku gore. Isto je ko ona slika samo su sad skroz osuseni. Sta mi je ciniti? Puna doza crvene plantele?

jul 2015.

#17
samo rokaj cakleni,kad ea ako neea sad :D
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#18
Znaci puna doza bez straha da cu spalit to? A sta je s ovim listovima koji su "suhi"? Jel se oni mogu spasit il je to to? pa neemo sada plakat radi ta 2 listia :D
golub miraLEGENDA

jul 2015.

#19
poskidaj to suho i daj joj punu dozicu

jul 2015.

#20
I za dva dana frka i panika...koja crna full doza Plantele :fuck:??!! Indoor pola preporucene Outdoor dupla preporucena sve ostalo su nepotrebne egzibicije :) Ovo se racuna kao indoor...vani je a nije.Kao setnja po krugu u Remetincu.

jul 2015.

#21
ja sam uvjeren kad si zaljevao da si prsno po tim listovima i jos ih sunce obislo nikakvi nedostaci vidis da citava biljka nema ni to kice malene oateenja i ja uvjek sprzim ta dva na dnu poklopi ih voda
StipeZMAJ

jul 2015.

#22
Radite probleme di ih nema. Biljka djeluje velika i zdrava. Normalno je da nadrapaju prvi listovi do zemlje iz nekoliko razloga. Brige nema.

jul 2015.

#23
Baa to, kad vidim za kakve sitnice ljudi vi u da je problem onda bi ja bio u ~eaim problemima.
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#24
Ekipo ja im jucer dao punu dozu crvene i odlicno su primile. Od sad cu svakih 10 dana gnojit i opusteno.

jul 2015.

#25
mozes i svako 7 ako izmedu tih 7 imas malo vode ciste zaljevano u mom boksu su listovi gorili od svjetla bube ih jele neki su pobjelili ali sve dok je to izlirano na jedan dva lista to nije problem kada 10 listova pocne da mjenja boje onda se zabrines
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#26
Uocio sam jos par visih listova da izgledaju ko da im fali fosfora(suse se). Da li imam problem ili je to uobicajeno? Ostalo sve je uredu.
StipeZMAJ

jul 2015.

#27
Daj neku sliku
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#28
Evo slika
StipeZMAJ

jul 2015.

#29
Ne vidim nista problematicno na slici. Velis visi listovi a slikas nize :) Ak mislis na ova dva posusena, to je ok... desavat ce se to
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#30
Nisam mislio na te. Neznam jel si primjetio ovaj lijevo veci list kako ima smede po sebi nesta?
StipeZMAJ

jul 2015.

#31
Nesto se vidi al nemam pojma sto je to. Kolko je biljke zahvaceno sa time? Samo tih par listova ili?
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#32
Ovo je jedini veci koji je zahvacen. Ova dva-tri mala koja su se osusila isto su bila zahvacena tako.
StipeZMAJ

jul 2015.

#33
Pici dalje, to je sve ok za biljku koja je vani.
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#34
Nadam se da je sve u redu. Ovako mi izgleda ko manjak fosfora, ali ne moze bit posto sam prije dva dana gnojio sa punom dozom crvene plantele. Da li je moguce da joj je puna doza previse?

jul 2015.

#35
Cakleni ti si uporan i neobazires se na savjete a postavljas pitanja...ne full doza !! Za ovo pitanje dali je full previse bi te zamolio da procitas svoju temu izpocetka !
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#36
Onda cu ubuduce pola doze i bit ce u redu? Ispricavam se na failu, budem pazljivije citao ubuduce. A sta ovakav izgled lista je znak da sam pregnojio ili? EDIT: Problem je sta pola ljudi kaze full, a drugi pak kazu pola doze.

jul 2015.

#37
Drzi se ti pola preporucene a full zaboravi.Jedino ako su ti biljke vani u zemlji onda se daje duplo vise od full doze. Cim je u potu ide pola preporucene ;) A taj list otkini i baci i sve 5
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#38
Hvala na pomoci. btw. jos nekoliko listova isto tako izgleda. Koliko sam primjetio to se sve dogada na "grani" gdje je samo list, bez grananja ili cvijeta. Pa po nekoj logici, da li je to samo znak da sav fosfor ide u grane di se nalaze cvijetovi, a nedostatak se ocituje na tom liscu di ionako nema cvijeta nego je samo taj list koji tako izgleda?
sharpLEGENDA

jul 2015.

#39
rekao ti stipe da je sve ok, opa cupa isto , a ti uporan da im fali dusika ili da ih nisi mozda pregnojio! a koliko je stara ta sporna biljka?
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#40
38 dana ima
sharpLEGENDA

jul 2015.

#41
odoka malo preko metar otisle jel? idealno za nadodat jedno 3l. cistog humusa. vise ne stane, isto odokativno. cisto da poboljsas povrsinsku strukturu zemlje koji se najprije istrosi . nesto ispari,nesto biljka pojede a najvise se ispere navodnjavanjem. odluci se za nekakav raspored prihranjivanja i navodnjavanja i drzi toga. cupaj taj list sto te zbunjuje i pici dalje baz ikakvih komplikacija . jednostavnost je korak do savrsenstva ;).
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#42
Nisam siguran koliko je. Zadnji put dok sam mjerio je bila 80cm, ali svakim danom to vece i vece izgleda. Bit ce materijala na harvestu ako nesta ne zajebem. Hvala na savjetu za ovo s humusom, istrazit cu malo o tome pa cu vidjet. Sto se tice navodnjavanja, to radim samo kad je zemlja suha(znaci svaka dva tri dana), a gnojit cu svakih 7 dana sa pola doze crvene plantele. I sad do kraja samo opusteno.
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#43
Imam jedno pitanje u vezi vode. Negdje sam procito, ali ne mogu vise to nac. Uglavnom ako voda iz vodovoda odstoji dan, pa onda s tim zalijevam, da li joj se pH poveca il smanji? Ili da se ne zamaram tim u outdooru?
L0oDZMAJ

jul 2015.

#44
Ph se poveca i ne zamaraj se sa tim u out...
t@maraZMAJ

jul 2015.

#45
Tako je,i nema potrebe da stoji cijeli dan. Dovoljno je 30-tak minuta da ispari klor :)

jul 2015.

#46
uzeli ste mi reci iz usta :)
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#47
Imam jos jedno pitanje nevezano za ovaj problem, ali da ne postam negdje drugdje. Zanima me koliko mi okvirno treba vode kod zalijevanja biljke koja je u 25l saksijama?
L0oDZMAJ

jul 2015.

#48
7-8l...
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#49
Sta gledam da zalijem sa otprilike trecinom saksije? Moram to podebljat jer zalijevam samo s 4l.
L0oDZMAJ

jul 2015.

#50
Drugar zalivas sve dok ne krene voda na dno posude da izlazi... i to je to,sad da li ce 4 ili 5 ili 8 litara da pije,to nznm :)
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#51
Evo mene opet. Znaci listovi mi poceli zutiti, kao da fali dusika(to ostavljam iskusnijima da vide). Info: 22 dana cvata, zalijevalje svaka 2 dana kad je zemlja suha, gnojenje svakih 7 dana(2l vode i 7.5ml crvene plantele). U cemu je problem ili je to sve normalno? Primjetio sam da listovi koji su zuti su samo oni koji se ne nalaze na "granama" gdje rastu cvjetovi.
t@maraZMAJ

jul 2015.

#52
Mogao bi i slikicu stavit da baa ne gatamo :) A samo jedan post iznad si dobio savjet sa koliko litara zaliti saksiju sa 25 l zemlje i ti sada opet na 2 litre doaao :mad:
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#53
Imas sliku gore.
t@maraZMAJ

jul 2015.

#54
Ajde kada zaljevaa zali sa dovoljno vode,zna i 7-8 l na tu koli inu zemlje. A isto tako i kada hrania,zna i preporu ena doza po litri vode puta 7 ili 8 zavisi koliko litara joj treba. Ne izgleda ona tako loae,samo je nahrani kako treba :)
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#55
A nista onda cu racunat velicina saksije(L)/3 = potrebna voda za zalit. A kod gnojenja inace 7.5ml na 2l stavljam tako da cu ubuduce stavit ako je 8l samo x4. Nadam se da ce se fino pocastit s tim.
sharpLEGENDA

jul 2015.

#56
Prijatelju, naradje bi ti stisnuo "neprikladno" za cijelu zapocetu temuo_O. Umjesto problemi ovo,ono ... ispade na kraju dnevnik. Dobio si more logicnih i dobrih savjeta, svi su ti prihvatljivi a na kraju se niti jednog ne pridrzavas, teras po svom. Radje ne pitaj i ne maltretiraj ljude jer biljke su ti u prilicno dobrom stanju i bez pomoci sa strane :thumb:.

jul 2015.

#57
ostali korisnici koriste po 6-8 litara. ja koristim 2.5 litara da mi procuri do dna saksija od 25L(slabiji odvod ima,kanta jupola sa izbusenih 20-setak rupa na dnu) ostaje mokra 4 dana a biljka mi prezivi do 7 dana da joj listovi ne venu 8.dan donji listovi vec pocinju da venu/opustaju se (vlaga prostorije 25% -30% temperatura 29C) out door biljka 3 puta manja potrosi 10 litara vode za 3 dana...
cakleniENTUZIJASTA

jul 2015.

#58
cime tretirati cvetove kako bi se sprijecio nastanak pljesni nakon par dana kise?
L0oDZMAJ

jul 2015.

#59
Posle kise je najbolje otici i protresti celu biljozu,da spadne voda sa nje... a kupi neki fungicid ili nesto prirodno cepaj,sa tim problemom se svi borimo...
StipeZMAJ

jul 2015.

#60
Kad cujem "prirodno" i plijesan, najezim se...eventualno kod full bio uzgoja pa kao mjera prevencije(bezuspjesne prevencije). Probao sam sve "prirodne" recepte za plijesan i samo su jos gore napravili jer sam moro mocit/prskat budove. Iskreno meni ni Cantus nije pomogao. (fungicid protiv Botrytisa). Iz iskustva je najbolje sto cesce provjeravat i rucno uklanjat zarazeni dio, te eventualno poprskat dio gdje je uklonjena plijesan. Znam da sam otisao u offtopic, ali nema smisla da sad idem tamo tipkat. Treba probat neke druge fungicide za botritis, mozda postoje neki "heavy duty" fungicidi :)
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#61
Verovatno ovo nije tema za moje pitanje, ali sam odlucio da vas pitam u ovoj temi za probleme tokom uzgoja. Imam tri biljke skunk #1 koje su u fazi cvetanja vec 30 dana danasnjim danom,ali mi cvetanje deluje nekako veoma sporo s obzirom da zavrsava faza cvetanja za 20-25 dana. Postavio sam ove dve slike hedova koje su vec pocele vrhovi da budu narandzasti a vec i poneka dlacica komletno narandzasta a ne samo vrh. Interesuje me dali da jos ostavim kao sto mi pisalo u upustvu od sesnika da 55 dana treba da cveta ili je doslo do greske u uzgoju pa ce ranije da zavrsi cvetanje. Skracivao sam i listove koje su bile izlazile iz hedova da bih dlacice imale dostupno svetlo ali neznam dali je to ispravno.hvala na odgovorima interesuje me dali bih smeo da secem one sporedne grancice sa slike ili ne.
TarzanZMAJ

mar 2016.

#62
:clap:::clap::pobjednik! :clap:::clap:: definitivno pobjednik od kada postoji vutra.org
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#63
I to je zivo bice :plac: :fuck:
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#64
Ne razumem cemu komentar ako neces da posavetujes . Zasto posmevanje ? Da nisi ti sudija a ne poznanik foruma?
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#65
ajmeee.. znaci strasno.. ata si uradio od biljke.. odi tamo u dnevnike unutarnjeg uzgoja i vidi jel kome izgleda tako ko tebi.. nemogu doc sebi.. :crazyd:
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#66
A sta da te savetuje bilo ko u ovom slucaju?
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#67
Ja sam postavio pitanje i ocekujem neki odgovor a ne prozivke,ruganke itd.
jesamZMAJ

mar 2016.

#68
krivo je, pa ti budi tvrdoglav ;) daj fotku cijele biljke :)
StipeZMAJ

mar 2016.

#69
Mislim da to i je cijela "biljka". Izrezana jadna
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#70
rezi ju u korjenu sadi novu i nauci kroz dnevnike uzgoja kako se to radi.. nemozes ko manijak svaki dan rezat biljku di si to vidio
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#71
Ti bolje nemoj misliti jer kad mislis pokazes kako si glup
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#72
Ode i knedla sa foruma po drugi put :whato::
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#73
Morate si navici da na javnom forumu mozete videti slike koje vam se dopadaju,a tako i koje vam se ne dopadaju. Vi niste tu da bih prozivali,posmevali se itd,vec ako mozete pomoci ili posavetovati
ChanZMAJ

mar 2016.

#74
:objesen: :udarac::crazyd: :wave:
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#75
@knedla12345 evo ja sam ozbiljan i ne podsmevam se, samo mi reci ako je to ok, zasto si ovako sisao ovu biljku?
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#76
Sisao sam je zbog dostupnosti svetlosti ,vec sam naveo gore zbog cega
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#77
pa svijetlo preko lista puni hed.. fotosinteza zrak voda sunce.. nu~no za razvoj brate..
ChanZMAJ

mar 2016.

#78
Citaj, gledaj, uci Citaj, gledaj, uci Niko ovde nema carobni stapic
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#79
Logicno zbog svetla, a kakvo ti je svetlo?
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#80
A ti si tu da me naucis?
ChanZMAJ

mar 2016.

#81
Majstore, i ja sam nov I ja citam, gledam i ucim Nisam posisao svu pamet ovog foruma Udahni duboko
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#82
Ma koliko ja vidim pamet nisi "posisao" a mozda nesto drugo jesi
ChanZMAJ

mar 2016.

#83
:zvezda:::clap:::vozdra:
knedla12345ISTRAŽIVAČ

mar 2016.

#84
Sam si rekao da nisi sisao ,ako si mislio na aiaao to je tvoja greska

mar 2016.

#85
Super lik ovaj knedla, ateta ato nas je napustio tako mlad

mar 2016.

#86
ma hed mora imat svjetla svi listovi samo smetaju XD fina mu profilna bila
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#87
ma dalo bi se to jos spasit revegetacijom da nije autos decko je valjda sve treninge koje je vidio saaio u jednoj bilji. i ono sto se klonovima radi za absorciju. ateta

mar 2016.

#88
zanimljivo
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#89
ma zanimljivo je to sto je mislio da moze odradit 2-3 berbe na autosu. hehe. koliko sam razumio to je mislio na jednoj biljci. za ubuduce preporucam svim novim (pocetnicima) da procitaju dva vodi a i 3 zavraena dnevnika koja imaju preko 10 str. i onda ce znat da nisu pistile te koje trebaju svijetlo nego listovi dok ne dode u krajnju fazu cvijetanja i odbacivanja listova

mar 2016.

#90
mora da je cuo ako posadis automatik u jednoj godini mozes 3-4 puta brati nije shvatio da samo automatici brzo zavrse pa ima vremna da posadis jos jednom ako hoces :D
cakleniENTUZIJASTA

mar 2016.

#91
Nemoj nista skracivat, eventualno one dolje listove koji nemaju preveliku ulogu i mozda koji fan list koji zaklanja svijetlo budovima. Sto se tice ove slike, moram ti reci da stvarno cudno izgleda to nakon 30 dana cvjetanja. Jel ju gnojis? Isto tako cini mi se da nemaju previse svijetla.

mar 2016.

#92
@cakleni aj pro itaj predhodnu stranicu da pohvataa o em se radi? I fan listovi se ne sijeku i da zaklanjaju hedove. Ionak se hed deblja fotosintezom preko lista.
afghanistanacAMBASADOR

mar 2016.

#93
taj lik je baniran zbog vrijedjanja.. ja sam mu pokusao pomoc preko pm pa mi je dao sliku..decko je neupucen i napravio je dosta greski tokom uzgoja
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#94
Kakav upad caklenog :D
xcxAMBASADOR

mar 2016.

#95
Ajme biljke :plac::plac::plac::plac::plac: Za ovo bi se trebalo u zatvor ii, a ne za posjedovanje...
PablitoLEGENDA

avg 2018.

#96
Nzm gde da pitam pa evo ovde, jel moze neko od admina ili ko vec da obrise moj profil ovde sa svim postovima?
StipeZMAJ

avg 2018.

#97
Ni postovi ni profili se ne brisu, eventualno mozes admina privatno zatrazit promjenu nicka.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se