LEGACY
Molim za pomoc iskusnih BLUE MYSTICKBLUE MYSTIC R.Q.S.
36 odgovora2,105 pregleda
42 REP84%
→ Istraživač
jan 2013.
jan 2013.#1
BLUE MYSTIC R.Q.S.
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?
15 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
6-7cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
10-12l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
Humus, perlit, stiropor
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
Po potrebi, ocjenim je li zemlja suha... koristim kisnicu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
6,5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
plantela list (6-3-6) ali jos nije gnojena
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
HPS 150W (16000L) + 4CFL phillips 23W (1500L)
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
50cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
60x60x160
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
Temp 28°C
Vlaga 40%
13.Koliki je ph zemlje ?
6,5 - 7
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
NE
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
amater
odprilike tako to izgled... no najveci je problem sto NE RASTE..
nakon klijanja sam ju odmah stavio u pitar od 12l, znaci bez prijasnjeg presadivanja... zajeb
biljka izgleda skroz zdravo, ali ne raste niti mm vise
unaprijed se zahvaljujem :D
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#2
daj slike ako mo~e ,pribli~i malo biljoze svijetlu,temp ako moa malo spusti....
zanemari ovaj komentar ako ti se nesvia...:thumb:
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#4
velika je posuda, verovatno razvija korenov sistem nakon presadjivanja, kad dodje do dna krenuce i gore da raste ;) ako vec izgleda kako kazes skroz zdravo onda strpljenja malo... i te lampe verovatno mogu/trebaju biti nize, cemu 50cm, hps na ~30ak, cfl moz i na ~5
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#6
a mogla bi bit i vea ako nebude promjene za 3 do 5 dana,stavi nove slike ako je mogue malo bolji aparat,onda imaa problem pa probamo ponovno bacit dijagnozu...:thumb:
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
feb 2013.
feb 2013.#9
dakle...shto ti je chiniti :
1. spusti HPS na 30tak cm
2.vodu dodaj samo kada se sloj zemlje na dubini cca5-10cm solidno osushio.
3.ventilator ( nisi spomenuo ) stavi da pushe po biljkama tj. izmedju hps i biljaka -da njishe biljke pomalo
drugi puta fotografiraj biljke sa strane-da vidimo duzhinu stabljike i razmak izmedju koljenaca tj. duzhinu internodija + trebao bi nam rech koju si zemlju koristio...jer..ovo shto si napisao -humus- mozhe svashta biti...
+ nisi nam rekao koliko traje ta stagnacija - koliko dugo biljka ne raste???
a razlog je najvjerojatnije u kombinaciji svega shto su ti vec napisali..ovo shto powerSkazhe-biljka razvija podzemni dio tj korijenov sustav..lampa previsoko i biljka ne dobija dovoljnu kolichinu svjetla .. +zemlja izgleda malo premokro +upitna kvaliteta zemlje-moguch nedostatak osnovnih hranjiva = biljka stagnira ili zaostaje sa rastom&razvojem..
odmah nam mozhesh napisati koju si zemlju koristio...jer..ako je problem u tome...to mozhesh i trebash odmah rijeshavati tj. biljku/e presaditi u kvalitetnu zemlju..nema potrebe chekati 5dana..
dakle..koliko dana biljka stagnira?
koju zemlju si koristio ?
s r e t n o ...
42 REP84%
→ Istraživač
feb 2013.
feb 2013.#10
yes sir ZLAVJESTICA
prvobitno je bila posadena u HUMOKOMPOVIT H-1 UNIVERZAL, a sada je presadena u BRILL SUPSTRAT TIPICAL..
kada sam ju presadio uvidio sam da je korijenski sustav jako slabo razgranat, 10 dana se nije pomjerila niti milimetra
lampe sam spustio na 30cm HPS, i na 5-6cm CFL
ventovi rade ulaz/izlaz + 2 koja mi pusu po biljkama, posto imam jos 2 divljakuse unutra koje su 20 dana starije od nje,i poprilicno su velike i s njima nisam imao nikakvih problema, a rasle su u istim uslovima...
:watchplant:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2013.
feb 2013.#11
Moraa po
eti korisiti Terramagmu ili Composanu(i joa koju provjerenu) i eliminirati kianicu tako da otklonia dje
je bolesti. Zalij otprilike u istim intervalima, zadaj joa ritam. Ja mo~da i ne vidim problem. Ako je to iz sjemena 15 dana onda su vani oko 10 i to je to. Zima je i zna sporije rasti logi
no. Ako je hladno u boxu stavi lamp(hps) malo bli~e. Po meni je nekako i idealno da je se zalije svakih 5 dana najviae. Ne vole ni kad dugo ista voda u zemlji odstoji. Hvata se mahovina:icon_mrgreen:
O
e to polako.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#12
probao sam ovaj Humokompovit i biljoza fino podnjela cijeli grow,ubrana i popuaena bila super,ali i ja sam viae za ove provjerene....
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2013.
feb 2013.#13
Ma ne ka~em da su ove jeftine doslovno sme
e(iako neke i jesu) ali ja nikad nebi brendirano sjeme stavio u loau i slabo ili prejako nahranjenu zemlju. Neke vrste su otpornije a neke ne ali ja sam protiv rizika bar kad je zemlja u pitanju, a ni kiae nisu kao nekada.
Zadnja kianica koju sam mjerio imala je PH 8.5 netom nakon ata je pala s neba. Kiaa kad pada je kao filter koji
isti zrak a zraj je sve one
ia
eniji.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#14
Green: ma u pravu si potpuno kad je u pitanju fem sjeme onda samo najbolje....
Piso: aj opali neku ljepau sliku ak mo~e?! :thumb:
42 REP84%
→ Istraživač
feb 2013.
feb 2013.#15
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
nakon presadivanja u manju posudu, konacno je pocela da napreduje... danas joj 20 dan nakon nicanja :/
zemlja BRILL kompost
Smokey McPuff
AMBASADOR4.502 REP86%
→ Legenda
Smokey McPuffAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#17
Odgovor je.vrlo jasan. Po slikama.vidim da koristis.obicnu zemlju za cvijece (humus) I to ti je razlog stagniranja. Govorim ti iz iskustva. Jednostavno korijen se tesko razvija u toj zemlji jer je pre gusta I slabo porozna I time zadrzava vodu jako I korijen se gusi u tome. Sada sto je tu je, ali kako je vec gore navedeno, lakse sa zaljevanjem, jednom u 10 dana
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#18
ajde ajde teraj dalje uvijek dobrodoale nove zemlje zbog iskustva...ajde sretno ti bilo dalje...:thumb:
jan 2013.
1 / 19
jan 2013.
feb 2013.