VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaKrtice????WTF
LEGACY

Krtice????WTF

78 odgovora4,663 pregleda
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#1
bok..ovak dodem ja do prvog plejsasve ok nema puzeva la la la puzomor dijeluje odem do drugog pleysa nije me bilo 5 10 min..ono imam kaj za vidit krtica ili krtice nemam pojma izrovale pleys i bebu mi ozljedila jednu fakat gadno .brijem korijen ono izasla valjda pored nje a beba mi uvenula gledam ja dalje i rupe nadem (tunelcice jeb..) zasad je sam jedna riknula neznam dajem joj 10%sanse da se oporavi zato pod HITNO trebam nekog sa iskustvom sa ovim stvorovima ..da mi da neke odgovore npr..kako da ih se rijesim??? bdw ak sam prekrsio neko pravilo il tak nekaj il se pisalo o ovom zbrisite ovo admini srry POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:violent018:
Grasak99ENTUZIJASTA

maj 2009.

#2
Vidio sam po raznim letcima sto dobivam da ima za kupiti uredjaj za ometanje krtica. Radi na baterije, cijena je nekih 100-200kn. Probaj naci to u velikim trgovackim centrima na odjelu za vrt ili u poljoprivrednim ljekarnama.
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#3
ometanje??? ma el ima kaj da ih ubijem neki mamac il tak???
GerilacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#4
ovo udo za ometanje bi ti trebalo biti sasvim dovoljno. Kol'ko sam sku~io radi tako da ritmi ki proizvodi ultrazvu ne impulse, ato krticama, koje imaju jako osjetljiv sluh, baa i ne paae... :icon_lol:
SuperAngelPOZNAVALAC

maj 2009.

#5
Imaa neke granule za kupiti, ubij me ako znam ime sad, mislim da ima neke veze s karabitom. Uglavnom smrde za nevjerovat ubacia im tu i tamo te granule u rupe i krtovinjce i problem rijeaen. ne ea ih viae nikad sresti. a ovi elektri ni repelenti su bezveze, kvare se i troae baterije ludo, isprobali smo 2 modela u vrtu sve bezuspjeano.
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#6
kak se zovu granule ? ...a i meni se cini bezveze taj uredaj trebam nekaj podhitno dok nije sve izrovala i korijenje im ostetila...joooj poludit cu majke mi....
Grasak99ENTUZIJASTA

maj 2009.

#7
Najbrza metoda je uzeti stijalicu i cekati dok se ne pojavi, kod ne izruje van i lijepo ju zatuc :)
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#8
mos se ti zzajzezat al sad sam se malo informiro i krtica je zasticena zivotinja...znaci nema kupit otrov za nju kazu po cvijetnim forumima i to ljudi su probali svasta i kazu da je krtica tak pametna da zatrpa tunel i napravi drugi znaci zujalice i svakakva cuda nepomazu jel fakat to tak ????ima ko provijereno rijesenje ???
krasta-zgPOZNAVALAC

maj 2009.

#9
Pa tebi ni netreba otrov da ju ubijes,teba ti nesto da ju steras:)citaj malo po netu,imas hrpu smjesa,vidio sam nesto da im miris cesnjaka smeta
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#10
evo bio sam na pleysu i gledam ja tak zemlja se dize reko evo je stigla je kao ruje gore...reko da uzmem sekiru, i tak je i bilo, odsuljam se ja po sekiru vratim se ,i cekam da izruje...nisam dugo ceko i pafffff ,,paffff paffff neznam jesam ju pogodio al brijem da jesam,nisam htio micat zemlju da vidim al jesam ili nisam glavu joj odrubio bar sam stero ju za sad ili zauvijek ostaje pitanje.....
Grasak99ENTUZIJASTA

maj 2009.

#11
Tako treba majstore :)

maj 2009.

#12
najbolje zapali aumu da bi moga da gajia ccc
HeadonistAMBASADOR

maj 2009.

#13
ne mogu vjerovati da bi ubijao krtice zbog par biljki drugi put ih posadi u vree i zakopaj u zemlju pa nee moi razne ~ivine do korjena

maj 2009.

#14
zna se kako se to radi sa pletenom ~icom za ograde oblo~ia iskopanu rupu napunia zemljom i gajia
Che*LEGENDA

maj 2009.

#15
slazem se... :)
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#16
ma da pletenom zicom a kaj mislis da sam znao da ce krtica doc tam frende nebi tam si ni pleys delo.pleys je napravljen izmedu dva debla i zemlju smo nabacali jedno 50 kanti ..a vi kao volite krtice,volim ih i ja ... al NO ONE MESS* WITH MY GANJA.....LOL

maj 2009.

#17
mejbi jor mam lavz ju ... mejbi aj lavz ju..bat no badi se ka i sa krticom? da si stvarno tra~io mjesto kako treba uvidjeo bi da ima nedostataka tj bonus u vidu krtice i pripremio bi se a ne da ubijaa male slijepe ~ivotinje kako bi ti reka a funkcija mi ne dozvoljava,idiote nijedan! pogledaj na vrijeme ima li stado ili krdo nekih zaebanih biljojeda pa postavi mine i sve ato ti mogu po~eljeti...pjesmom 6ufWOQDFBl4
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#18
frende nasmijo sam se posteno stvar je mrakaca:clap:,al kaj da ti kazem moro sam, i to je to... zao mi slepicke(trenutni nap. dinama)opa. hi hi sle***** al imas pravo trebo sam se pripremit i za to sad bar znam tj rekli ste mi..zicom mrezom sitnom... al ovo je bila ubacena krtica frende od strane murije il tak, sa bubama na sebi .... :) imam i ja stvar za krticu koja mi je uzela jednu ganju....zasto si mi uela jedino sto volim......:)www.youtube.com/watch?v=TfTu7xmwfn8

maj 2009.

#19
nadji atene na ulici da zavolia joa neato i da ti era krtice
PikavacISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#20
stene sam uzeo bolesno sa prerezanom tetivom na nozi pregazio ga auto il skuter neznam njega volim a tamo smo isli sa cuckom od frenda do jucer sam mu govorio ..frende kaj ce nam pas tam ....on nas cuva kaze....i znas kaj se desilo taman povezali par biljoza i pasonja skoci gore na balvan i potegne spagice di su bile privezane lst..i frend zaurla sjedi kao i sjedne cucak na dve biljoze od metra i polomi ih jednu je sjeb...dole pri dnu drugu sam spasio samo pomocu moje pribranosti ..odlomio sam komad drveta okruglog jedno 25 cm i zavezo gore i dolje sa listom omotanim okolo stabiljke, da se ne zareze... toliko o psima i pleysevima koliko mogu god bit korisni u otkrivanju nepozvanih toliko mogu bit stetni za sam urod pogotovo kad su skroz male....

maj 2009.

#21
razumijea li se ato ?
AFGHANISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#22
napravi kombinaciju ( ureaj za tjeranje krtica, zasadi u vreama, zapali aumu i nabavi psa ) ne mo~ea pogrijeaiti =)

jun 2009.

#23
koji je tvoj problem? jesi zlostavljan kao mali ili sta..._
LucidDreamAMBASADOR

jun 2009.

#24
au,sta ovaj forum sve dozive....
PikavacISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#25
eti mislim kakva su ti to pitanja majke ti????i kill bill ko lima, to ti je ko da ja tebe pitam tajgu ti musper ko lima? vidim da ljudi zale tu fuckin krticu 2much i ja ispadam kao neki killer.. a ratovi te ne zabrinjavaju kolko nevinih LJUDI pogine???a tebi je do lude krtice stalo kaj mi ganju ruje???izvodim profi smaknuca krtica u vrtovima,vocnjacima i na posebnim adresama-za narucena dva ubojstva krtica ,trece dobivate free......i to nije sve....prepariranje free .........................................happy :) i dabog da krticu trazio po cavapima,i da ti se naplodila na tvom pleysu ...i zlostavljani su svi kaj su nekog ubili????bilo koje zivo bice???postoje pravila frende ko jaci taj tlaci !poredak se zna a vi kaj glumite nekaj .kao kaj si lud i kaj zlostavljan si dabog da vam dijeca bili racunovode u lovackom drustvu...
AFGHANISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#26
bahahahaha
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2009.

#27
Hahaha legendarno Dabog da vam djeca bila ra unovoe u lova kom druatvu ahhahahahhhaha Predobro
LucidDreamAMBASADOR

jun 2009.

#28
vutrashi,uz ovakve dojajaticne postove pikavceve (respect brate :) ja vise ne moram da varim...ovo je jace...definitivno... ovako pikavac....nije nikome stalo do krtice,fuck the krtica,nego je smesno i malo bolesno kako ti pricas o tome kako si ubio brate,ubio krticu...lol bre... nemojmo svadje,ovo je i hippy forum :)) stay ql,ice cold...respect :D EDIT : :)
PikavacISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#29
ma neee se svadat samo zeka peka :) nemojmo o krtici i sve oki nema je i bok bila je na krivom mjestu u krivo vrijeme i bok.....frende respect vutri ---al zamisli nemogu ubit bubice kaj mi jedu listove ,mrave,puzeve slatke sa dva roga,zmiju na koju stajem skoro svaki dan,raslinje ,drvo nedaj boze koje mi smeta da bi mi bebica imala full svijetla..i nakraju ma necu ni pobrat budove jer nemrem slomit stabiljku jer mi se srce slama ...ostavit cu ih krtici...
LucidDreamAMBASADOR

jun 2009.

#30
viva la krtica :)
PikavacISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#31
:sun2::b_lame::joint2:
cmfsrleISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#32
haha , nisam se skoro ovako nasmejao :) kaze chova da juri krtice sekirom :)) hahahahaha !!! :D ima jedno provereno reshenje , neka biljka , iskreno ne znam kako se zove , zasadi se 6-7 komada na sajt i nema krtica ! raspitacu se za ime pa javljam ! ali sekira , WIN ! :)))))
...GoGoISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#33
Hahahahahahahahahaha... ne znam jel ato sam naduvan al brate umal nisam umro od smijeha kad sam ovo pro itao.. hahahahhahahaha e svaka ti ast. hahahahahaha P.S. Sry ato spamam temu al jbga morao sam. :banana_rasta::sun2:
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#34
boce prerezi na pola od 2l i zabodi je u zemlju, to smeta krticama

maj 2012.

#35
EUPHORBIA LATHYRIS  KRTICNJAK Viaegodianja je biljka i mo~e narasti do 1,2 metra visine. Rado uspijeva kao korov u svakom vrtu, a posebno voli suncana mjesta. Razmno~ava se presadivanjem ili sjemenjem. Engleski naziv je Gopher Purge , mo~da zato jer su se nekad njene sjemenke koristile kao purgativ. Interesantno je da je cijela ova biljka izuzetno otrovna. Sjemenke imaju nekoliko alkaloida, aesuletin i vrlo sna~ne otrove, a mlijecni sok mo~e izazvati iritaciju ko~e. Kod ljudi konzumacija sjemenki ove biljke izaziva povracanje, proljev, aritmiju, delirij i kolaps . Isto djelovanje ima ta biljka i na sve ~ivotinje, osim koza, ali je zato mlijeko koze koja je jela ovu biljku otrovno za ljude. U vrtlarstvu je ova biljka izuzetno korisna jer je provjereno da krtice grickanjem njena korijena ugibaju. Nekad se sjeme ove biljke koristilo u proizvodnji ulja za lampe uljanice, a danas se to ulje koristi u kozmetickoj industriji, a proucava se i mogucnost dobivanja dizel goriva.
BladeZMAJ

maj 2012.

#36
Karabit mo~ea zakopati u zemlju i krtice bije~e s tog podruja,moja mama je nekad na taj nain branila vrt :-)

maj 2012.

#37
da ne bude bum bum : Karabit je narodno ime za kalcijev karbid (CaC2). Kalcijev karbid (CaC2) je sivkasta do crna krutina specifičnog mirisa (po češnjaku). Talište mu je visoko, oko 2300 °C, a gustoća 2,22 g/cm3. Vrlo burno reagira s vodom oslobađajući zapaljiv plin etin (acetilen, C2H2) koji sa zrakom stvara eksplozivne smjese. Reakciju kalcijevog karbida s vodom prikazujemo kemijskom jednadžbom: CaC2(s) + 2 H2O(l) → Ca(OH)2(aq) + HC≡CH(g) Zbog burne reakcije s vodom, kalcijev karbid valja čuvati podalje od vode i vlage. S obzirom na veliku kemijsku reaktivnost, kalcijev je karbid prilično opasan po zdravlje ako bi se udahnuo, progutao ili u kontaktu s kožom pri čemu uzrokuje iritaciju i opekline. http://www.youtube.com/watch?v=HpsAa_GxvzA
BladeZMAJ

maj 2012.

#38
Yeap :dada
jesamZMAJ

jun 2012.

#39
Ima u Baumaxu nesto za , tj. protiv krtica. Vidjela neki dan, nekih 60-70 kuna.
crobiggENTUZIJASTA

jun 2012.

#40
Upravo to.. imam na jednom djelu njive te biljke i krtova NEMA, ostali djelovi njive iaarani tunelima! Isto tako, mo~e vam pomoi i kosa, meni za sada odli no funkcionira :) Pramenovi kose se stave u sve rupe gdje krt radi tunele, a mo~e se i oko biljke ugurat prstom u zemlju koja nije iskopana od krta (joa) radi preventive. Kosa sadr~i naravno ljudske tragove i miris od kojih ~ivotinje bje~e.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se