LEGACY
Izduzena biljka
58 odgovora3,963 pregleda
32 REP64%
→ Istraživač
mar 2015.
mar 2015.#1
Pozdrav ekipo.
Forum pratim otprilike 3 godine i mnogo toga sam naucio sto se tiCe uzgoja. Do sada sam vrlo uspješno "radio" vani , no ovaj put sam odlucio za unutarnji uzgoj i naisao na problem.
Box je velicine 60×60×70 , zamlja terra magma , 2×CFL 30W(60) = 5000LM , vlaga je 50-55% , temp 26°C .
Biljke su nikle u četvrtak 5.3 znaci stare su 4 dana, imaju 7cm.
Zasto su tako izduzene ?????
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
mar 2015.
mar 2015.#12
pa kako e izgoriti, CFL ako je rije
o kvalitetnom a ne kineskom nemo~e nikako na toj razdaljini spr~it. stavi prst na 2 cm od lampe, dr~i ga par minuta pa ea sam vidjet da nepr~i.
Moje jaslice dimenzija 31 x 3o x 20 pogoni isti broj wati a viae od duplo manji prostor. Dodaj ti joa jednu sijalicu od 30 i spusti svjetlo i bit e to ko bombon
i :)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
mar 2015.
mar 2015.#14
dobro zbore u postovima povia ...svjetla,zemlje i ne zalijevaj toliko i samo u~ivaj
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
mar 2015.
mar 2015.#17
...primaknuto velia, super. budea vidio ak se nastave istezati nee biti druge nego pre na 2x50w, a za fazu cvijetanja ako planiraa isto odraditi sa CFL onda bez minimalno 100w crvenog spektra ne ra
unaj na neki urod i kvalitetu.
zaljevaa kad je zemlja suha, prst malo piknea u zemlju pa vidia.
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2015.
mar 2015.#21
Ma nema on ni 5000 lm ako je moja lampa 115w pa daje nekih 6000.. Moje misljenje je da treba ubacit jos barem toliko!! ;)
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2015.
mar 2015.#24
Eh, zbog ovog problema sam i dospeo na Vutra.org :D
Priblizi biljke tim sijalicama na 2-4cm i za POCETAK nema potrebe da dodajes jace ili vise sijalica.
Ako su ti saksije precnika 10 i visene 10 cm (NADAM SE DA IMAJU RUPE) zalivaj svaki drugi dan jednom rakijskom casicom ok0 0.05l ili 50ml
Posmatraj zemlju ako se povrsina ne osusi potpuno za 24h odlozi zalivane za jos jedan dan.
Posmatraj biljke ako listovi deluju opusteno tj nemaju ostrinu treba zaliti
Trenutno imam 3 biljke i samo jednu obicnu stednu sijalicu od 30W sa 1100lm 6400k, kada sam ih priblizio i prestao zalivati ko lud prestale su rasti i pocele se granati :D
mar 2015.
1 / 30
mar 2015.
apr 2015.