VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaIzduzena biljka
LEGACY

Izduzena biljka

58 odgovora3,963 pregleda

mar 2015.

#1
Pozdrav ekipo. Forum pratim otprilike 3 godine i mnogo toga sam naucio sto se tiCe uzgoja. Do sada sam vrlo uspješno "radio" vani , no ovaj put sam odlucio za unutarnji uzgoj i naisao na problem. Box je velicine 60×60×70 , zamlja terra magma , 2×CFL 30W(60) = 5000LM , vlaga je 50-55% , temp 26°C . Biljke su nikle u četvrtak 5.3 znaci stare su 4 dana, imaju 7cm. Zasto su tako izduzene ?????

mar 2015.

#2
predaleko svetlo, i verovatno previse vlazna zemlja
TarzanZMAJ

mar 2015.

#3
priblizi svjetlo i nadosipaj zemlju do vrha, nece ovako jos dugo, poz

mar 2015.

#4
Ima 15cm do svijetla. A sto se tice vlazne zemlje ne moze rasti na suhome

mar 2015.

#5
`ta mu nitko neka~e da je to niata svijetla, treba 8000 po biljci lumena a on ima 5000 ukupno, i razmak od biljke do svijetla od 2 centa bi trebao biti. Mislim 2x30 je zbilja malo.

mar 2015.

#6
Mislim da je 5000 dovoljno za kvalitetan rast U box te velicine koji nema ni 1m2

mar 2015.

#7
nebi se slo~io, eto probaj primai na 2 centa, ja moje znam do 30w ~arulje primai na svega prst dva razmaka.

mar 2015.

#8
drug, taj box je veci od midi pc-boxa, a u mom midiju stoji hps70w + 2x25w cfl. biljci je potrebno bar 6.000lm a 15 cm. od vrha biljki je predaleko

mar 2015.

#9
Znaci samo ih priblizim ka zarulji? Nece izgorit?
PedalaAMBASADOR

mar 2015.

#10
Premalo svjetla po meni i daj bar spusti bli~e ~arulje i nadosipaj do vrha zemlje

mar 2015.

#11
Naj manji problem je kupit zarulju. Svaki savjet je dobro dosao.. zato sam objavio post da cujem vasa misljenja

mar 2015.

#12
pa kako e izgoriti, CFL ako je rije o kvalitetnom a ne kineskom nemo~e nikako na toj razdaljini spr~it. stavi prst na 2 cm od lampe, dr~i ga par minuta pa ea sam vidjet da nepr~i. Moje jaslice dimenzija 31 x 3o x 20 pogoni isti broj wati a viae od duplo manji prostor. Dodaj ti joa jednu sijalicu od 30 i spusti svjetlo i bit e to ko bombon i :)

mar 2015.

#13
Ne mogu dodat posto sam instalirao samo 2 napajanja, no mogu kupit jace recimo 2×50? Evo staviosam ih na 2 cm pa ce mo vidjeti :)

mar 2015.

#14
dobro zbore u postovima povia ...svjetla,zemlje i ne zalijevaj toliko i samo u~ivaj

mar 2015.

#15
Vani nije bilo brige oko vlage a kako da u in zalijevam?

mar 2015.

#17
...primaknuto velia, super. budea vidio ak se nastave istezati nee biti druge nego pre na 2x50w, a za fazu cvijetanja ako planiraa isto odraditi sa CFL onda bez minimalno 100w crvenog spektra ne ra unaj na neki urod i kvalitetu. zaljevaa kad je zemlja suha, prst malo piknea u zemlju pa vidia.

mar 2015.

#18
Prst u zemlju ...daj No Joke uozbilji se ;) Bilo bi dobro izbaciti iz prakse tu glupost da se prstom mjeri dali je zedna ili ne.

mar 2015.

#19
Normalno da sam ju zalio kad je bila suha

mar 2015.

#20
Malo liznem prst, pa ga zabijem tranu, haha :) Al zbilja, samo bez lizanja, i malkice povrainski ;)

mar 2015.

#21
Ma nema on ni 5000 lm ako je moja lampa 115w pa daje nekih 6000.. Moje misljenje je da treba ubacit jos barem toliko!! ;)

mar 2015.

#22
Ja imam philips od 30w od prije 3 godine od 2550 lumena, poslje toga viae nikad nisam naaao da toliko puno lumena ima neka od 30w. Eto ju e kupim osram od 30 i ima 1850 samo.

mar 2015.

#23
Od cega da uzmem, napravim ono staklo kao kod cool tube?

mar 2015.

#24
Eh, zbog ovog problema sam i dospeo na Vutra.org :D Priblizi biljke tim sijalicama na 2-4cm i za POCETAK nema potrebe da dodajes jace ili vise sijalica. Ako su ti saksije precnika 10 i visene 10 cm (NADAM SE DA IMAJU RUPE) zalivaj svaki drugi dan jednom rakijskom casicom ok0 0.05l ili 50ml Posmatraj zemlju ako se povrsina ne osusi potpuno za 24h odlozi zalivane za jos jedan dan. Posmatraj biljke ako listovi deluju opusteno tj nemaju ostrinu treba zaliti Trenutno imam 3 biljke i samo jednu obicnu stednu sijalicu od 30W sa 1100lm 6400k, kada sam ih priblizio i prestao zalivati ko lud prestale su rasti i pocele se granati :D

apr 2015.

#25
danas je mjesec dana od klijanja .. ja vise nego zadovoljan :)

apr 2015.

#26
sad vec mozes i dnevnik da otvoris

apr 2015.

#27
Dnevnik kazes..prvo neka ovo dode do kraja da vidim sto i kako bude. Mozda kod iduce sadnje Jedno pitanje. Stavio sam na 12/12 tako je 3 dana ali jos nema nikakvih znakova. Koliko otprilile treba da se pokaze Spol?

apr 2015.

#28
strpljena drug, moz da potraje i koju sedmicu. posto vise nemas problem i biljka nije izduzena, sta sa ovom temom

apr 2015.

#29
Treba zatvorit temu?

apr 2015.

#30
pa koja je svrha teme, neces voditi dnevnik u Problemima tokom uzgoja

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se