LEGACY
Gnjojivo
10 odgovora1,161 pregleda
MornarPopaj
ENTUZIJASTA418 REP55%
→ Poznavalac
MornarPopajENTUZIJASTA
jun 2013.
jun 2013.#1
E ovako, posto nisam nigde mogao naci da je neko piso o ovom gnjojivu (ili samo nisam znao sta treba kucati :O), otvorio sam temu, nadam se da nisam zabrljo :D
Imam dve biljke od po 20-25 cm, planiram im ubrzo dati gnjojiva, pa da vas pitam dali bi im smeo dati ono gnjojivo sto ljudi stavljaju u baste, ne znam kako se to zove, ali evo ovako izgleda https://www.google.ba/search?q=prirodna+gnojiva&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=i-S2UbOWKqek4ASsy4GgBw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=930&bih=615#facrc=_&imgrc=e-U_alB8nWCIkM%3A%3BBcCwcPMLRnoBwM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg139.imageshack.us%252Fimg139%252F1571%252Fdsc06013qn5.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fblog.dnevnik.hr%252Fvrtlarstvo%252F%3B640%3B480 , i ako bi, koliko otprilike i kad, dal da jos cekam jer sam cito da se gnjoji kad biljka bude imala 40-50 cm, il mogu odma ? Pozdrav! :)
loop
AMBASADOR4.835 REP95%
→ Legenda
loopAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#2
mogao si ovde negde pitati,ako emo iskreno ;)
ne mora da postoji odreena tema,o odreenom gnojivu,preglednije je ako je sveobuhvatno :)
https://www.vutra.org/topic/5200-koja-gnjoiva-koristite/
https://www.vutra.org/topic/7562-raspored-hranjenja-ph-nutrijenti-voda-flora-feeding-schedule-for-soil/
https://www.vutra.org/topic/6563-ph-vode-gnojenje/
u svakom slu
aju,ne gledaa nikad visinu biljke,ve starost u kombinaciji sa uslovima (veli
ina posude,ja
ina lampe,vla~nost/temp. i NAJBITNIJE zemlja),
odnosno
ako je biljka rasla u skoro pa savraenim uslovima,i zemlja ti je dobra-ne moraa prvih 20-30 dana gnojiti uopate.Dakle,nije greh,ali moa' ih sjebat',pa ako nisi siguran-nemoj.
MornarPopaj
ENTUZIJASTA418 REP55%
→ Poznavalac
MornarPopajENTUZIJASTA
jun 2013.
jun 2013.#3
dobro, ubuduce cu tako :)
stare su nekih 40-43 dana, a outdoor je tako da su na suncu, zemlja je u jedne biljke kupovna, neka za cvece, nista posebno, a u druge je obicna zemlja, za nju nisam kupovo nista, ph vode nikad nisam mjerio kad zalivam, i to je to. Sacekacu jos odgovora pa cu videti sta cu, u svakom slucaju hvala ti na odgovoru ;)
loop
AMBASADOR4.835 REP95%
→ Legenda
loopAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#4
ako je outdoor,samo lagano,ima joa da se gilja...slobodno po
ni gnojiti
grga77
AMBASADOR3.329 REP52%
→ Legenda
grga77AMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#5
to je stajski gnoj mozes i snjim malo da pognojis vanka ali pripazi da je star bar 3 godine i da nema friskog gnoja i mokrace od zivotinja u njemu
MornarPopaj
ENTUZIJASTA418 REP55%
→ Poznavalac
jun 2013.
1 / 6
jun 2013.
jun 2013.