VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaproblem sa gnjoivom/INFO/SLIKA
LEGACY

problem sa gnjoivom/INFO/SLIKA

16 odgovora2,408 pregleda
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#1
evo vam jedna slika klasicnog pregnjojavanja...ako gajite na composani koristite 3/4odredjene doze gnjoiva jel lako dolazi do pregnjojavanj...
DoktorPOZNAVALAC

okt 2007.

#2
Sta je to P ili K? Koliko si cesto gnojio sa ful dozom u kolikim teglama?
FukmondoAMBASADOR

nov 2007.

#3
da,koristio sam komposana gnojivo u pocetnoj fazi cvjetanje( pola doze)problema bilo nije,dao bi prednost planteli a da ne govorimo o hesiju ali sa njim oprezno!,tema gnoivo pa se javih.)
Bezze_SaAMBASADOR

nov 2007.

#4
Uvijek sam govorio, da ne treba puno gnojiti zemlju, pogotovo ne na po etku previae... jer biljka za formiranje korjena (ato je najvei prioritet pri klijanju) ve ima u zemlji koju smo predhodno napravili odgovarajui mix, tako da nema potrebe za gnojenjem. Uvijek stavite 1/4 doze gnojiva koja je propisana (kad pripremate gnojivo)
FukmondoAMBASADOR

nov 2007.

#5
ma neznam bas,npr. recimo prava gnojiva koja su za to napravljena pretpostavka je,bas njih bi se trebalo koristiti u propisanoj dozi,zasto?? pojma neam pa mozda se netko nadoveze.....:sun2: kako bi trebalo da ide sa tako tim stvarima??
Bezze_SaAMBASADOR

nov 2007.

#6
Najbolje je 1/4 staviti prvo, od propisane doze, pa onda pogledati kako biljke reaguju, opet dosta zavisi od mix-a zemlje... mada da ne bi zeznuli biljku, (neko stavlja polovinu od propisane doze, ja opet 1/4) i to ne previae puta je dohranjivati... Dok su u vegetaciji, mislim da imaju u zemlji sve ato im je potrebno, mooo~da pred kraj jednom zagnojiti sa N vecim omjerom (mada mislim da nije potrebno, pogotovo ako je biljka u veoj posudi, i kasnije kad ue u cvjetanje, onda traziti gnojivo koje ima najmanji omjer N, a P i K vei... i tu isto na po etku i pri kraju po jednom zagnojiti.... i onda ispiranje ....
DoktorPOZNAVALAC

nov 2007.

#7
A jeli isto ako stavimo recimi 1/2 preporucene doze neke prehrane ciji N-P-K iznosi recimo 14-16-18 ......................I ako stavimo 1/2 preporucene doze neke prehrane ciji N-P-K iznosi recimo 7-8-9 Dali je ova prva nesto jaca kada pise tako? Znam da su u odnosu N-P-K jednake ali dali se u jacuni razlikuju? Pa recimo ovu prvu staviti 1/4 kao sto kazes Bezze_Sa a ove druge nece biti problem i ako stavimo 1/2 ? Ili gresim?
Seed weedISTRAŽIVAČ

nov 2007.

#8
Naravno da nije isto. Ako uzmes 7-8-9 onda imas vise micro elemenata, za razliku od 14-16-18. Ali kad uzmes 1/4 14-16-18 onda dobijes isto NPK ali imas duplo manje micro elemenata. Ako si me razumeo
DoktorPOZNAVALAC

jan 2008.

#9
Jesam nazavno! Znaci u sustini je bolje uzimati prehranu koja je manjih omera N-P-K! Upravo zbog tih mikroelemenata!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se