LEGACY
problem...!
46 odgovora4,243 pregleda
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
okt 2007.
okt 2007.#1
POzdrav svima... ovako... ovo je moj prvi grow, biljka je stara 13 dana i cini se da ima nekakvih problema... drzim ju pod dvije neonke... zalijevam sa obicnom vodom iz pipe samo malo pustim da ostoji (tako su mi savjetovali)... zemlju sam staroj uzeo pa ne znam kvalitetu (evo slika)...nisam napravio nikakav mix...
zanima me sta je sve moglo uzrokovat ovo na vrhu lista ...jos bolje ako tocno znate... hvala
slika biljke.... http://img180.imageshack.us/img180/8084/picture003la0.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/4749/picture001ts6.jpg
zemlja.... http://img143.imageshack.us/img143/1912/picture004ug1.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/7374/picture005rm4.jpg
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#2
jel moze tko pomoc? vrh jednog lista je pozutio ali nije se prosirilo vec je stalo... mislio sam da je sve ok ali sad je jos jedan list poceo pokazivat iste simptome... jel zna netko o cemu se radi.. ne zelim da mi biljcice umru
:sick:
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
nov 2007.
nov 2007.#3
Zemlja ti je ok..
Nisam neki expert al ovako od oka mi se cini da si mozda previse pognojio biljku.
Jesi dodavao ikakva gnojiva dodatna u zemlju?
Za zavrsnu dijagnozu pricekaj nekog od mudrijih sa foruma.
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#4
nisam dodavao dodatna gnojiva u zemlju... jel to potrebno za vrijeme vegetacije ako je zemlja ok?
cekam... :icon_lol:
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
nov 2007.
nov 2007.#6
nemoj dodavat nikakva gnojiva, tako maloj biljci treba 2 cepica vode dnevno, spricaj ju sa spricalicom svaki dan po malo, mozda je zemlja prezagnojena.. oporavit ce se ona bez brige nije joj nista strasno..
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#7
vidim daj thread od 4. mjeseca......ato je na kraju bilo s biljkom...12tri?
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#9
hehe krivo si shvatio... od 11.3 je tema... inace biljke su ok... pozutio mi je jos jedan vrh lista na istoj biljci ali izgleda mi zdravo pa se ne brinem zbog tog ali zbog neceg drugog da.
Izgleda da mi netko voli haslat po listovima a i ubio sam vec par nekih letecih bestija, gdje mogu kupit neko sredstvo da ih uklonim a da ne steti biljci? evo slike pa procijenite..
slika prve - http://img206.imageshack.us/img206/5930/picture026vu7.jpg
druga - http://img251.imageshack.us/img251/4323/picture027uu0.jpg
profil - http://img158.imageshack.us/img158/4145/picture028eo0.jpg
slika napadnutog lista - http://img212.imageshack.us/img212/9175/picture029fb0.jpg
Inace napokon sam si napravio posteni box i kupio hps 250w i jos neke potrebne stvarcice... pa izgleda da cemo se druzit cesce:sun2:
boooo
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
nov 2007.
nov 2007.#10
Super ti biljcice izgledaju! Jesi koristio domace sjeme neko ili?
Kakva ti je temperatura u boxu sa svjetlima i bez svjetala? koji rezim koristis? 18/6 ? Kakvu zemlju koristis i kako si ju pripremio?
Ajd nebudi ljen pa nam malo vise o svemu napisi, a onda admin moze prebacit topic u grow dnevnik sekciju foruma :thumb:
Edit:
Ili jos bolje procitaj malo kako se pise grow dnevnik pa otvori novi topic da imamo sta pratit ;)
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
nov 2007.
nov 2007.#11
to je neki hybrid, indica u svakom slucaju..
ljepo izgleda stvarno.. jesam reko da joj nije nista hehe
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#12
ok.. napisat cu malo detaljniji opis ovih dana pa mozda i dnevnik...:icon_lol:
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
nov 2007.
nov 2007.#14
Ajde, mogao si neki dnevnik uzgoja nabacit. Ionako je tema malo zaspala.
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#15
hajde
oe
e,
ekamo dnevnik...................:icon_lol:.........:popcorn:
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#16
Prvo pozdraf svima.
Evo da vam pokazem napredak od proslog puta a i da vas pitam par sitnica ;) ... naime odlucio sam se za lst , kupio h2o2 i poceo hranit biljcice gnojivom (samo jedan put zasad) ... i namjeravam ih u sljedecih par dana bacit na cvijetanje.
Sta se tice cvijetanja procitao sam da treba bit konstantnih 12 sati mraka pa me zanima kako da sredim da mi kroz rupe za ventilatore ne prodje koja svijetlosna zraka?
Na slikama cete vidit box .. jos nije gotov , imam u planu utrosit jos mnogo para i truda u njega...
Kad vec spominjem box imam problema sa vlagom koja mi zna past i do 28%... stvarno ne znam sta da vise napravim... stavljao sam mokre rucnike i posude s vodom te sam uspio dic do 45% ali na kratko... jel to problem u ventilaciji ? koristim 2 pc vent za dovod zraka jedan pc (malo veci) za odvod i jedan koji puse u biljke.
Kao sta vidite na slikama par listova mi je pozutilo na dvije najvece biljke... pa bi vas zamolio za pomoc jer stvarno nisam siguran sta bi to moglo bit... evo slike listova...
ovako pocinje
bolestan sam bolestan sam
neki su vec rekli zbogom
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#17
joj skoro zaboravih... imam tri nove biljcice, ove dvije vece su isto neka domaja dok je ova beba neki skunk...
Ovu vecu desno sam rezao i cini se da se dobro oporavila od stresa... :b_cyclops:
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
triorio
ISTRAŽIVAČ180 REP87%
→ Entuzijasta
triorioISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#19
lijep izgled pod tim svjetlom..djeluje nekako kao neki ludi hibrid iz filma bladerunner:)
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
nov 2007.
nov 2007.#20
12 tri,ovo ato ti ne valja s biljkama da ti je po~utilo neko liae nije ozbiljniji problem...........pogledaj ovdje pa usporedi kakvu zemlju koristia,prihranjivanje i to pa usporedi..........http://www.vutra.org/problemi.php
dataa
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
dataaISTRAŽIVAČ
nov 2007.
nov 2007.#21
Jel moze itko odg na koje pitanje iz mog posta? jednostavna su... kako da sredim vlagu... i ovo u vezi mraka... hvala Daj ono pocetnik sam i stvarno bi mi dobro dosla pomoc
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
nov 2007.
nov 2007.#22
Izmjeri ako ti je u kuci veca vlaga nego u boksu, ako je, pojacaj ventilaciju, stavi veci ventilator, ili dodaj jos manjih. Ako je obrnuto, smanji ventilaciju (sumnjam da je taj slucaj). I ne brini previse oko toga, kad biljke porastu, stvarati ce vecu vlagu same od sebe, samo pobrini da su dovoljno (ne previse) zalivene. Ako je slucaj i dalje sa ekstremno niskom vlagom mozes dodati posudicu sa vodom na kuciste leflektora, oprezno sa ovim jer ako prolijes po lampi ona puca, i napravi to ako baa moraa... Ponavljam, mislim da nema potrebe.
U vezi ventilatora i svjetla, mogao si sam doci do tog rjesenja jednostavnom upotrebom mogza :dunce:
Evo ti moja solucija:
Ja bi priljepio na ventilator jednu posudicu sa odrezanim dnom, i preko nje malo vecu, ucrstio jednostavno komadom plastike i moment ljepilom ili nekim vijkom... Neka posude budu crne, da se svjetlost ne odbija i unutar boksa ti je garantiran 100% mrak. Ta konstrukcija moze stajati unutar ili izvan boksa, svejedno i jednaka je fora za usis i ispuh...
okt 2007.
1 / 24
okt 2007.
dec 2007.