VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaBiljke umiru u roku od 24h
LEGACY

Biljke umiru u roku od 24h

14 odgovora1,799 pregleda
ZlikoISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#1
Pomoc za prijatelja mi kojem vec treci grow propada na isti nacin: evo prvo ispunjen upitnik 1. sjemenke (Big Bang vecinski indica) 3 biljke 2. 30dana 3. 20 cm 4. plasticne crne kockaste posude (standardne za grow) 5. teramagma+pladenta(sa perilitom)+10% floravin 6. testirana voda sa cesme, mlaka 7. ph 6.6 8. Hesi TNT 9. 5 x 23W (svaka daje ko 120W sijalica) CLF OSRAM 10.10cm 11.1m (vegetation box) 12. 23-26C, 60-70% 13. neizmjereno 14.ne 15.pocetnik http://img69.imageshack.us/i/10082010103.jpg/ http://img812.imageshack.us/i/10082010104.jpg/ http://img69.imageshack.us/i/10082010102.jpg/ prostorija je podrumska 50m2 otvoren mali prozor box ima dva ventilatora (in i out) Problem se desi iznenada, biljke izgledaju skroz normalno i zdravo. Simptomi krecu od: listovi se obore i stabljika se lagano nagne na stranu nakon pola dana stabljika na sredini postene gumenasta i stabljika se sama prelomi na pola stabljika od sredine krece sa blago ljubicastom bojom prema vrhu i dnu da se siri blago kiselkast miris prva dva growa se mislilo da je hladnoca bila problem (veliki big mama box) tokom zime. Temperatura 15C i manje, i nije bilo ventilatora u prostoriji (da izbacuje ili ubacuje vazduh iz prostorije) ali je bilo u boxu (ispuh i unutrasnji vent za vjestacki vjetar). Ali zadnja dva pokusaja (1 majka i sad ova 3 big banga) su kad je vec toplije vrijeme doslo i isti problem se javlja. Nesto ubije biljke u roku od 24h. Podrum je dosta vlazan, ali nema budji po biljkama ni zidovima. Isto ko da nesto izjeda biljku iz korjena. Fungus? pomoc za mog prijatelja u ocaju, ako mu propadne jos jedan grow, odustace ;-) hvala

avg 2010.

#2
Hranio si HESI-em to ve ?Koliko esto?Koja doza? Dobro bi bilo da si ostavio i pitanja bar radi broja 10,13 i 14.
ZlikoISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#3
10. visina biljki 13. ph zemlje nepoznat 14. bez nametnika (gledano i mikroskopom) kaze da je do sada 2-3 puta stavio tnt (po propisu 5ml na 1l) da nije predjubrio? nisam se susreo sa ovim do sada, ja sam imao do sada 6 uspjesnih growova...njemu je vec treci neuspjesan, a svi znamo kako depresije udari kad je grow neuspjesan ;-)

avg 2010.

#4
Eh gnjojivo... `ta li je ono pod 3,udaljenost svjetla? naravno,uniatio ih je po tre i put ako radi uvijek isto. 1. 5ml po litri to je na 5 litara 25ml ata mislim da je previae! Meni je mjera 5 litara vode i u 5 litara nikad nisan stavija viae od 15ml Hesi-a,niti kad joj je potrebna full doza! 2.Reci svom prijatelju da se biljka prvih 25-30 dana ne hrani uop e,a pogotovo ne biljk od 10 cm hraniti 2-3 puta punom dozom jakog hesi-a:ohno: Netrebaa je hraniti s ni im po meni,ni pomisliti na hranu dok nema bar 25-30cm ili 3-4 tjedna. Onda je po astia s 2ml po litri(5l=10ml),pa nakon 2 tjedna opet.Max jednom u 10-15 dan! Nemoj nikad viae od 3ml po litri,moj savjet da ne propade 4-ti grow.
CAMENTUZIJASTA

avg 2010.

#5
Spr~ilo ti biljke, povodia se bolje je viae, nikad ne stavljaj nutritijente barem dok nije mjesec dva odrasla ovako bezveze gubia biljke, flush-aj substrat mo~da neato ispadne.... Zaato nitko ne stavi f-u-c-k-i-n-g sticky ili banner ato manje gnojenja...
ZlikoISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#6
ja stavljam 5ml na 1.5l vode, gnojim prvo crvenim Hesijem (za root) jednom poslije presadjivanja, TNT-om max dvaput (svake 2-3sedmice), Hesi zeleni stavljam 2-3 puta, plavi Hesi (P) dva puta...i nemam problema. Nije mi bio rekao da je toliko gnojio ;) znaci to su simptomi sprzene biljke kad se pretjera gnojivom (ljubicasta gumenasta stabljika)? treba staviti ko sticky i slike kako izgleda sprzena biljka da i ostali znaju...
CAMENTUZIJASTA

avg 2010.

#7
Simptomi su ovjeaeni atrofirani listovi zbog gubitka tlaka , promjena boje , ima nekakva rasprava ovdje http://www.rollitup.org/marijuana-plant-problems/87978-both-plants-turning-stems-purple.html ali doduae to je sasvim normalno za biljke , nikad nije uvjetovana zelena boja... gotovo 99 posto klonova uvjek promjeni boju (mojih) mo~da zbog vlage, promjene uvjeta itd sasvim normalno kao i atucanje za tebe... ps. kad bi ja stavljao... stavio bi kap plantele ( sad govorimo o planteli sve isti crap) stavio bih jednu kap na 4-5 litara i time zalio 3-4 biljke
aost100ENTUZIJASTA

avg 2010.

#8
i to bis napravio svaki put ili samo jednom tjedno, dvaput tjedno ? ! ja imam svoju malu briju u glavi gnojim biljke jedamput u dva tjedna dok su vegetirale, stim da svaki put kad bih zalio, znaci 3-4-5 dana, ovisi o kiaama, na 5 litara vode kao sto ti kazes obavezno kap dvije prihrane, biljke su toliko zelene da u zivotu nisam vidio nesto sli no. Rastu 8-10 cm dnevno, sad u cvatu 3-4-5 cm. mislim da je bolje biljke zaljevati manje, ali eae. Ali tu opet ima svoj drugi elemenat, svijetlo, bez kojeg ona nemoze apsorbirati tu svu hranu.sine, kakav podrum dok je vani ljeto .. :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se