VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaMjenjanje spektra svijetla, posljedice?
LEGACY

Mjenjanje spektra svijetla, posljedice?

16 odgovora1,123 pregleda

jul 2012.

#1
E ovako... frend ima par biljaka, ja sam mu sve sredio i sve ide ko po spagi ali posto je sjeme iz paketa, tocnije iz istog vrha, doslovno... znaci uzeli smo gram, dobili par vrhova, uzeli sjemenke iz jednog vrha a sjemenke iz ostalih vrhova bacili... Znaci ne samo da je isti strain, nego bi trebao imati iste karakteristike. No nije tako... pokazalo se da su to razliciti fenotipi. Neke rastu u sirinu neke u visinu... mislim LOL namjerno mu stavim sjemenke iz istog vrha da budu slicne a ono bas obratno ispadne. Ima par biljaka, svaka raste na svoju stranu. Jedna je mala bucmasta, druga visoka tanka itd itd da ne duljim kuzite o cemu pricam. E sad, par komada je pod 6900K a par komada pod 2700K. I ko za k... ove pod 6900K su naravno nize, bucmastije, imaju vise internoda itd a ove pod 2700K su vislje, imaju manje internoda i sire listove, jace su se razgranale. Uglavnom... ja bi sada uzeo par komada visokih iz 2700K spektra i stavio pod 6900K tako da ih poravnam, muka je jer je mali box i onda mora covjek stalno nesto podmetati a nista nece bez mene a meni se ne ide svaka 3 dana tamo, rastu ko lude. Oce li biti stete ako par komada koje su bile pod 2700k prebacim prebacim pod 6900K i isto tako par komada koje su bile po 6900K prebacim pod 2700K? Rezim svjetla je 24/0 oba spektra, znaci uopce nema razlike sto se toga tice tako da to nije problem, ista je zemlja isto su gnojene sve isto isto jedino je spektar razlicit. Hvala. :vb_wave:
Z&NZMAJ

jul 2012.

#2
A jel to u istom boxu? Mislim da nee smetat ako zamjenia, samo nemoj svako malo premjeatat. Mogao si odmah kombinirati ~arulje i gotovo :) Btw, nisi od ju er tu...znaa da nema u mno~ini pisanja.
CATFISHENTUZIJASTA

jul 2012.

#3
Ja mislim da su ove vise nabijene jer rastu pod plavim tj bijelim spektrom,a ove koje su po ~utim tj. crvenim te se viae iste~u. Ista aema kao mh i hps,eto to je noje mialjenje.Trebao si mu slo~iti pola-pola ,tako bi im najviae odgovaralo,tj. pribli~io bi im spektar cjekog dana,kao ato je vani,ujtro i u podne bjeli a posljepodne i predveer dobijaju viaa crvenog.Mo~da ti upali pa ako ih zamjania, rastegnute malo zgusnea u gornjem djelu koji e rasti i obratno pa je mogue da ih barem pribli~no izjednaia, i mislim da im nee smetati promjena.

jul 2012.

#4
mozda ti je uletela f2 generacija semena, pa je onda sasvim normalno da imas razlicite fenotipe, a moze biti i do rasvete

jul 2012.

#5
Ma nemojte mi ici offtopic. Odgovorite samo na boldano. Malo detaljnije: Nisu u istom boxu. Oba boxa su u vege pogonu i ostat ce tako jos mjesec, dva. E ovako cu vam: x1 i x2 su pod 6900 X3 i x4 su pod 2700 I sad bi ja napravio ovako: x1 i x3 pod 6900 x2 i x4 pod 2700 Jer bi tako negdje odgovarale po visini. Ali me brine hoce li ih to istresirati. Uglavnom, ja ne mogu cekat, moram to veceras napraviti. Trazio sam po netu al nema ovakve teme/pitanja, ako ne znate nema veze ja riskirat necu, radije cu prtljat svaki dan dva nego da ih za*****. Ionak je regular sjeme, ne smijem puno riskirat.

jul 2012.

#6
JA CIJELO VRIJEME U BOXU DODAJEM }ARULJE I MIJE`AM SPEKTRE. MISLIM DA NE BI TREBAO IMATI PROBLEMA S TIM. DAPAE IMA LJUDI KOJI SU CIJELI GROW ISFURALI POD 2700K. oD VEGE DO CVATNJE. SAMO JE BITNO DA CVIJETANJE BUDE VE INOM U 2700K SPEKTRU A SVE OSTALO SU FINOE. MISLIM DA SE NE BUDE PREVI`E POREMETILO....

jul 2012.

#7
na forumu kao i na chatu: "Preporu ljivo je koriaenje malih slova (velika slova ozna avaju vikanje)"

jul 2012.

#8
Ali pazi, ja nemam namjeru kombinirati spektar svijetla, zato sam detaljno opisao prvi post. Mislio sam komplet zamijeniti spektar svijetla, one koje su bile pod plavim da budu pod crvenim i obratno. Ali odustao sam od toga, prevelik mi rizik, ne radim sam i nije fem sjeme... znaci ima puno faktora. Jednostavno sam izrezao striopor komade i podmetnuo tako da odgovoraju po visini. Jednoj sam napravio LST, nije joj se svidjelo tako da ne bih opet to radio... sorta je neka ruderalis indica, nema sative u njoj ja mislim ni 2 posto tak da ono... Al tema moze ostat otkljucana, mozda se pojavi netko tko je probao tako nesto. Ja bih vrlo rado probao al eto ponavljam ne smijem riskirat.

jul 2012.

#9
sorry : bio caps lock i sku~il sam tek kad sam sve napisao, a lijen sam pa mi se nije dalo ispravljat..... da se vratim na temu. Naravno da e mijenjanje sa jednog spektra uzrokovati "neki" stres biljci. Evo snaaao si se. Nemoj reskirati. Mo~da naie netko tko je proaao kroz neato takvo....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se