VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostika.... list .... .:: problem ::.. ???
LEGACY

.... list .... .:: problem ::.. ???

12 odgovora1,954 pregleda
hall3ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#1
ve sam pokuaavao tra~iti pomo...ali ne... .....pa evo....uporan, pokuaau opet, ovaj put u problemima .... problem je oko lista i sporog napredovanja biljki.... list izgleda ovako: biljka je prije 8 dana presadjena u veu posudu (zemlja: substral terra magma, sa glinenim kuglicama....) evo i najvee danas: evo i najmanje danas: ...prili no slabo....hmm ??? sumnjam da mi je sijalica (cooltube) blizu ? evo slika...(malo viae od 20 cm): e sad...da nisam preterao sa vodom ? i spricao sam po biljki do je i sijalica radila... evo i trenutni podataka sa instrumenta: i sve ukupno: molio bih sve koji imaju iskustva da mi pomognu... ...thx... ..........
crnjakISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#2
Nikad ne zalijevaj biljke dok ti sijalica radi! msm da ovu manju mozes otpisat, uostalom box ti je velik i mogao si komotno pocet sa duplo vise biljaka u slucaju da ti se desi nesto poput ovog... valjda ih nebi sjebo sve, ili mozda bi?! nezalijevaj biljku po listu nego oko nje, i nevjerujem da si je toliko prezalio da se korijen "utusi" odmakni sijalicu od biljke na 50cm za sad... edit: jbte krenuo si sa full opremom, trebao si barem malo procitat ili bacit neko ~nj seme da vidis kako to ide pod nekim ~nj lampama pa onda profi ubica da budes...
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#3
ma provereno losa genetika...;)
crnjakISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#4
nidje veze sa vezom!!!:watchplant: u jee smrdljivko pa to mu i ja re e
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2009.

#5
da se viae ne brukamo jer mi vas je ~ao gledat pogledaj gdje si postavio termometar,a pogledaj gdje su ti bljke.. i koliko vidim nema ventilatora da puae preko njih odnosno da tjera vrui zrak dalje od vrhova biljaka :icon_arrow: stavio bi tebe ispod 400 na malo viae od 20cm,a ako ne vjerujea stavi termometar na saksiju pa ea vidia
crnjakISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#6
u jee smrdljivko pa to mu i ja re e:icon_rolleyes:
hall3ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#7
ok...nemojte se ~estiti :) za sada nisam stavio ventilator da "ubacuje" zrak u box... ...ali ima cooltube sa dospelturbo fi 120 koji izvla i vru zrak sa sijelice i izbacuje ga iz box-a....tako da sam mislio nije "prevelika" temperatura do biljaka jer sijalica u stvari ne grije nego puuunnnnoooo svetla :) namerno sam iaao sa 3 biljke, nepoznato domae seme, da malo probam i testiram opremu dok ne nabavim prave semenke ;) ....zna i di~em sijalicu....i viae vode ? koliko otprilike po bilj ici....po jedan mali heineken (0,25) ????? :))

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se