VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikahermić u boxu
LEGACY

hermić u boxu

54 odgovora7,180 pregleda
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#1
prvo bih htio sve vas tu pozdravit. biljke su mi u 19. danu cvijetanja. ima ih raznih vrsta a neznam vise koja je koja. sve su mi vise manje ok na uvijete koje sam im pru~io. no ima jedna visoka biljka ja mislin da je baa to jack horor. na najdonje dvije grane ispod vrhova poceli su izlazit one bobuljice kao kod muske ali samo na najdonjim granama. pretrazio sam forum ali nisam nasao nista korisno meni. ako mi ko moze objasnit kakvu stetu taj dvospolac moze meni ucinit. ali napominjem da su to znakovi samo na dvije donje grane a ostatak biljke izgleda u redu. hoe li se to proairiti po cijeloj biljki kroz neko vrijeme. volio bi da imam slike da vam to poka~em :leafblunt: :leafblunt: :leafblunt:
GizmoBlazeISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#2
Oprasit ce ti ostale zenke i imat ces budove sa sjemenkama..
3ananasa2ENTUZIJASTA

apr 2008.

#3
nemora zna it da e ti se proairit ali i tih par bobica ti mo~e oplodit cijeli box tak da ea imat dosta sjemenki , a uj ako o ea sjemenke ostavi ga ako ne preseli ga u neki drugi box ili joa bolje negdje van ga izbaci jer je pravo vrijeme za taku akciju , ako ga izbacia dobit ea i vrhove i sjemenke tak da ea i genetiku sa uvat. a mo~ea i pokupit polen sa njega i stavit na donje vrhove neke druge biljke pa dobit neke svoje hibride ;) i to feminizirane! :181:
OkiyKikuENTUZIJASTA

apr 2008.

#4
Ma ostavi ga i imas feminizirane sjemenke... ako to oces
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#5
da li cemi onda sve sjemenke bit feminizirane
3ananasa2ENTUZIJASTA

apr 2008.

#6
okiykiku ne laprdaj , da bi dobio feminizirano sjeme moraa sa hermia polen stavit na ~ensku biljku i onda dobijea sjemenke u kojima nema mu~jaka , ato nezna i da iz tog fem sjemena nemo~ea dobit hermija!
SLO-EraLEGENDA

apr 2008.

#7
Ne pri ajte svaata..ako niste sigurni hermy daje naj ea e hermy!!! 70-80% hermy 20% ~enka... tretiranje semena,bio stimulatorima je druga pesma mo~ea doduae po upati te hermy-e ako jih je malo. Ina e kao ato Ranrom re e,hermy e se prije pojavit kod sativa-ako je u pitanju stres,mo~ea ve dobit takve semenke... upaj to !!!
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#8
Era, da te pitam za stimulator, da me ubijea negde u bavarskoj sam naletio na tako neato ali zaboravih ime i etc. ak je to bilo u magazinu HEMP = HANF !!! Sry za OFF !!
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#9
Sorry era al ne slazem se sa tvojom statistikom.. Evo za primjer torca je napravio fenomenalan hibrid tata je herm skunk no1# mama bracka domaja.. i potomci tog bilja su u 90% slucaja ispali stabilne zenke... sto je daleko od tvojih 80% hermy statistika..
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#10
elephantor Pogledaj ovo ili procitaj, jbga na engleskom..
3ananasa2ENTUZIJASTA

apr 2008.

#11
hej slone mislim da je Era govorio da sjeme od hermia bude hermi , ipak je torca s polenom od hermia oplodio ~enku ili sam krivo skonto ;)

apr 2008.

#12
ej ljudi bok...evo i mene s problemom...dakle imam bilj icu koja ve i ma 4 nodija a nijedan list nije razdjeljen (ima samo 1 krak umjesto 3, 4, na koncu 7) pa mene mu i jel to ona joa nije preala u foto stadij ili je jednostavno MEJL MADFAKA(MU`KO)...PEACE HVALA UNAPRIJED...
EXARPPOZNAVALAC

apr 2008.

#13
ini mi se da je bila obrnuta situacija sa Skunkensteinom. Tata je domaja a mama je skankulja. I koliko se si an bija je ****a a ne hermi. I btw, nisan primjetija ni jednog hermosa, nego se lipo rasporede muaki:~ene = 40:60.
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#14
@ kara citao sam mnogo slicnih tekstova tako da poznam materiju.. ako pogledas moje postove unatrag vidjet ces da sam cak pisao o raznim metodama dobivanja polena iz provjereno geneticki zenske biljke.. bilo pomocu giberlinske kiseline, koloidalnog srebra, trovanja svjetloscu (iregularan fotoperiod), namjernim izazivanjem stresa biljci itd.. @ ananas u slucaju da je era govorio o sjemenu bas sa hermija onda je u pravu.. ali polen hermija koji oplodi zenku najcesce ce biti zenka.. muska biljka ne moze postati hermi.. samo zenska.. dakle bez obzira sta je polen sa hermija, geni koji ulaze u kombinaciju su xx i xx.. nema nigdje xy.. tako da dobiveni potomci moraju biti zenski, ili ako je hermi osobina veoma genetski dominantna postaju hermi.. Tako sam ja barem citao.. pa ako oni lazu mene, lazem i ja vas. :] Ako netko zna i 100% je siguran o cemu prica neka potvrdi ili razvrgne ovu teoriju..
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#15
@elep Ne kazem nista da tvoje postove nisam citao ili pratio, samo sam ti neata izbacio da pro itaa, Tekst je pisan od instituta za genetiku , Gibberellic Acid, stress efekti sa svijetlom, i sve to sta si naveo stima! To sta si procitao nebih rekao da te lazu, ali potomci xx znaju dati u fazi cvet. xy a to je onih 30%. `anse su jako mal i velike to ti ne trebam ni rei jer sigurno znaa. Zahvat od hermija ~enke na ~enku je igra rizika kao i kod Gibberellic Acid. Prema izjavama i reportima cujem i vidim da je methoda 12 dana starijeg muzjaka oplodit sa ~enkom + dodatni stress sa svijetlom kao recimo svijetlo sa bluespectrom + Gibberellic Acid = Famale 89% ali niko ne garantira dali e geni to pokazat. Znam da sad malo solim ali hebiga to rade na banama ili tomato a mi delamo cannabis, cannabis ima jako cudne i sensibilne gene sa jos toliko neistra~enim problemima i vizijama...
SLO-EraLEGENDA

apr 2008.

#16
postoji hermy i "banana" hermy... zavisi kako su nastali ako ea polenom obi nog hermya opraaiti onda se ve inom nadaj hermy...ja nisam itao ve probao!!!!!! ako ea polenom "banana" hermy opraait onda ja veliki % da e bit ve ina ~enskih-zavisi od sorte.. poneki hemry-probao i dalje radim!!!! Banan hermy se uvek pojavi na ~enski biljki!! Doors je bijo neki dan u poseti i vidijo kako izgledaju biljke, ije je seme tretirano sa GA3,biljka se naj a e ostavi malo du~e u vege i onda na cvetanje..prvo se pojavi ~enski cvet i na njem "banana" hermy Ormar samo sa njima :) na desnom budu/grani i u donjem levom uglu..vidi se nesto ~uto malo.. idem tra~it bolje fotke, a ve eras u fotkat upurvete-gde su shranjeni hermy cvetovi!!! A za to linkovanje.. e se puai-bogami dosta puta primetim kako ~elite pomo i ali ... Naj ea e se to deaava,upravo u ovom forumu.. ovek oka i fotku -pogledate po netu ..Odmah padaju saveti kako je iz fotki razvidno ,naprimer nema duaika radi takvih i onakvih znakova... ovek po ne hraniti,hranit.. i spr~i jer se rezultat nije popravijo..niko ne ka~e,da se duaik mo~e zaklju ati radi nepravilnog PH...
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#17
@Era Jedno Off pitanje? Dali je kod vas u slo GA3 dozvoljen..??

apr 2008.

#18
kaj jel mo~e odgovor?
SLO-EraLEGENDA

apr 2008.

#19
Balkanski agronomi su primili priznate nagrade i proizveli preparate sa giberilinima, ve pre25-30godina!!! ne koristi se to samo za konplju..Ina e gibberlic acid stabiliziran je oko prvog svetskog rata(brat Japanac) postoje studije uzgoja konoplje tretirane sa giberelinima na nasim podru jima :) Napisao je Era ve post o feminiziranju-ne samo na vutra.org... takve preparate, rado ne pominjem jer se sve zloupotrebi!!! rezultat opraaivanja sa polenom "banan hermy" na domajama ako vas zanima,mo~emo ponovo napisati post o (primitivnom /doma em) feminiziranju semenki.,.
gloss_zelenkyAMBASADOR

apr 2008.

#20
Da mo~da pro itaa pravilnik braco? I malo se bolje informiraa po forumu? Ina e to ata nema "pravih" listova ne zna i niata...mo~da je ak i neka luda mutacija..i pobogu..foto period??? Sad je vegetacija ako ti raste na prozoru :maryjane:

apr 2008.

#21
daj ajde budite ljubazni i molim vas da mi odgovorite...stavite se u moju ko~u pa ne bi ni vi ~eljeli troaiti energiju na uzgoj muake biljke...

apr 2008.

#22
a ato da ti ka~em vidio sam temu hermi u boxu i bilo bi suludo pomialjati da nisam na pravom mjestu...p.s. ne raste na prozoru zato i kontam da je foto stadij u pitanju jer koristim normalnu ~arulju od 100w za osvjetljenje prostorija...hvala:thankyou:
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#23
No frx karabaja :) Era nemoj se nervirat bezveze.. ljudi pomazu koliko mogu i znaju.. ako se zbroji sve do sada sigurno je da su puno vise pomogli savjetima nego napravili gresaka. No u pravu si kada kazes da treba biti oprezniji pri dijeljenju savjetima jer neciji nepromisljeni savjet moze nekome upropastiti grow.. ali isto tako novi clanovi neka budu oprezni i paze koga slusaju, a to fino i pise u pravilniku.. dakle ako si netko upropasti grow jer je slusao glupi savjet djelomicno je sam kriv jer nije procitao pravilink ili sam istrazio koje je rjesenje na njegov problem. Nikad ne brzat sa odlukama, vec pricekat da se vise ljudi javi i da svoje misljenje.. jer nitko nije savrsen pa se moze adminima desit da zabrljamo stvar nekad radi uduvanosti/umora/ljenosti da pricitamo :)) peace bros ;)
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#24
Era brate moj, ja sam za glas da se stvori takva tema, jakko sam gladan za materijalom :P
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#25
bokburazbok citaj forum i ne mijesaj se u moju teme. nemozes s tom svicom nista a i tajmer vjerojatno nemas. citati citati i citati. okinuo sam te donje grane koje su davale znakove hermija ali vise iz zelje da zapalim nesto. znaci koliko sam skuzio sjemenke zenke koje oprasi hermij su upotrebljive. i nema nikakve stete u boxu.
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#26
Steta u boxu je da ces dobiti ogroman broj sjemena ako ti oplodi sve i biljka ce energiju umjesto u cvjetanje i headove potrositi na formiranje sjemena pa ce i urod biti uvelike smanjen.. Sam procjeni jel taj hermic vrijedn rizika da ti doslovno zahebe ostale biljke.
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#27
za sada ce ostat jer sam maknuo te grane
SLO-EraLEGENDA

apr 2008.

#28
drugi put po upaj samo cvetove hermy-a...nemoj cele grane-sad e doduae vise ae era..dobit gornji cvetovi Pogreano si shvatijo:hermy je najve a steta skoro:) jer ako bi opraaijo mu~jakom,rezultat bi bijo ~enski ili muaki.. ako se opraai polenom hemafrodita: hermy ili ~enka(zavisi ,od ve navedenog u proalim postovima) puno babica kilava deca:nismo ti bas puno pomogli!! sretno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se