LEGACY
rural grower u problemu sa prihranom
20 odgovora1,255 pregleda
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#1
Stidim se sto ovo pitam, ali, ako biljci nedostaje N, da li joj moze pomoci gnojivo koje ima malo vise P, a najvise K? Hocu da kazem, po forumu sam ukapirao da joj nedostaje N (prilicno sam siguran), ali vec sam sinoc pognojio sa djubrivom 5-6-7, pa da li ce ona izvuci N koliko joj treba ili ce joj smetati. Treba mi iskustvo vase, svoje cu steci ovih dana kad vidim sta ce ostati od nje. Problem su listovi koji gube boju i lagano citavom povrsinom dobijaju zutu boju. Outdoor je u pitanju, biljka je u cvatu vec 15 dana
SenzaPieta
POZNAVALAC1.129 REP59%
→ Ambasador
SenzaPietaPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#2
Sasvim je normalno da donji listovi u cvetanju dobijaju zutu boju.Ne trebas se puno zabrinjavati oko toga...
No ako vec zelis da joj dodas N onda ces ipak morat uzeti neko gnojivo sa vecim postotkom N
Enjoy
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#4
ma stid me sto dok sam samo sipao vodu i nekako imao manje znanja, cini mi se da mi je bolje islo, nekoliko godina. Ali , izgleda sa sam tada imao vise srece nego pameti. Najbolja stvar kod ovog foruma je sto shvatis koliko malo znas. I sa drugom imam problema. Previse K? Slika je izvucena sa videa pa nije neka, nadam se da vidite ivice koje su zute. Anybody?
Uploaded with ImageShack.us
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#5
Editovao sam post jer sam se nadao da ce da iskoci na vrh liste ali nije. Zato pisem novi nebi li ko odgovorio. Prastajte moderatori i ostali ali planiram za 2 sata da idem do njih pa mi je zurba
15 REP30%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#6
Prijatelju moj...ja zaista neznam sta bi ti rekao..ovi nasi drugari-a i sam si rekao-govore o svakojakim nitratima,kalijumima qurcic palcic,veruj miiiii da i mene strasno buni to,ja jednostavno sam izvalio dva do jaja djubriva-KEVA PARADAJZ SA TIME HRANI-i ja ih samo time prskam i zalivam,nemam pojma sta u nnjih ima od tih elemenata!!!
-Znam samo da je provereno i da mi biljke pice skroz extraaa,pu,pu,pu,da ih ne ureknem :)
-mozda da pokusas samo sa zalivanjem.Vidim da su ti hedovi lepi,pusti je samo na H2O.malo i ja da koristim te izraze :DDD
ja mislim da treba da se sama od sebe oporavi!
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#7
opalio sam dosta H2O po njoj, videcemo sta bude da bude. Malo je losija nego preksinoc. Prijatelja nema, mozda se javi greenpower da udeli packe zbog qurcica jedino,,, ;)
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#9
Idem opet veceras pa javljam. Nekoliko dana pre problema dao sam joj pola propisane doze djubriva 5-6-7. A najgore je sto po forumu nalazim da je mozda od premalo a mozda od previse K. Bas zbunjujuce
SenzaPieta
POZNAVALAC1.129 REP59%
→ Ambasador
SenzaPietaPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#10
Najgore je sto se meni ne cini kao manjak/visak kalija...
Pogledaj malo ovde mozda uspes da nadjes nesto slicno- Self Diagnose Your Plants
Ako sumnjas da je manjak kalija a nisi siguran,moj savet ti je da uzmes neku prskalicu,u vodi rastvori neko gnojivo sa vecim procentom kalija,i nahrani je folijarnoNemas straha od pregnojavanja,a ako je to ono sto biljci fali pokazace ti nakon dva-tri dana...
1. Pokretljivi u koje spadaju: duaik, fosfor, kalij, magnezij, klor i mangan
2. Nepokretljivi u koje se svrstavaju: kalcij, sumpor, ~eljezo, bakar, cink, bor i molibden
Sto bi reklo ako ti se to pojavljuje samo na starijem i vecem liscu,dok su manji jos uvek ok;onda se radi o nekom pokretljivom elementu...
Enjoy
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#11
hvala ti senza, upravo sam htio da ti posaljem molbu da obratis paznju na ovu temu :)
avg 2011.
1 / 11
avg 2011.
avg 2011.