LEGACY
Jeli je ovo normalno?
42 odgovora2,587 pregleda
SvojeJa
ISTRAŽIVAČ116 REP44%
→ Entuzijasta
SvojeJaISTRAŽIVAČ
nov 2010.
nov 2010.#1
zna
i ovako zasadio sam hawaiian snow i arjan haze#1 pomjeaale su mi se sjemenke i neznam koja je koja, al sad to nije bitno jedna mi je izrasla normalno ona dva rebrasta i ona dva glatka listia, a druga ima tri ta glatka i tri ta rebrasta u sredini, to izgleda ovako
http://img809.imageshack.us/img809/5305/98211937.jpg
jel to normalno ili??
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
nov 2010.
nov 2010.#2
Nije normalno,ali je dobro :icon_lol:
Poato ti na svakoj internodi rastu 3 lista,rasti e i tri grane ato znai 33,33% viae prinosa (tako barem ka~u)
Eto,da se pohvalim,imam i ja jednu takvu :icon_lol:
bozga
LEGENDA8.043 REP30%
→ Zmaj
bvana
POZNAVALAC1.006 REP45%
→ Ambasador
pav1337o
ENTUZIJASTA270 REP18%
→ Poznavalac
SvojeJa
ISTRAŽIVAČ116 REP44%
→ Entuzijasta
SvojeJaISTRAŽIVAČ
nov 2010.
nov 2010.#6
haha, naravno da ne, mogo bi onda i dnevnik vodit, ata mislite?
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#7
Prvo pozdrav svim clanovima.
Sad problem: improvizovani grow box u ormaru, tacnije delu ormara, dimenzije (DxSxV) 40x36x70, svetlo 2 stedljive sijalice od 65w 6400k i 4000lm proizvodjaca Greengo (Turska mislim), saksija prvih 15 dana 1l a posle presadjeno u 5l, zemlja za cvece neka kojoj ne treba dodatno djubrivo (tako pise na dzaku) sa dodatim stiroporom (1:5 zapremina). Semenka je neka od pre 2 i vise godina (nisam ni mislio da ce da proklija) i posadjena vise iz zezanja ali kad je proklijala vec rekoh da je ispratim do kraja. Elem, biljka je super po obliku i boji ali je nekako mnogo zbunasta i patuljasta. Za nekih 20 dana kolko je stara dimenzije su joj 13cm visine i oko 9 cm sirine. Ima mnostvo listova ali su svi natrpani i zbijeni - kao ziva ograda skoro.
Pitanja:
1. Da li je nedovoljno svetla? 2 stedljive od 65w na nekih par cm od vrha to je 130w i 8000lm po onome sto pise na kutiji
2. Naso sam HPS sijalicu od 70w i sa starterom i prigusnicom bi me to izaslo oko 27e ali na njoj pise da pravi temperaturu od preko 300 stepeni, ja imam u ormanu 2 kulera (1 uduvava pri dnu i 1 izvlaci pri vrhu) ali me strah da ne zapalim nesto pa me zanimaju iskustva po tom pitanju. Ili da stavim jos jednu od 65w stedljivu.
2. da li je problem nesto drugo.
Ovo mi je prvi eksperiment pa se zahvaljujem na razumevanju i pomoci.
PS: sve ovo naravno hipoteticki pitam ako neko od organa cita da ne gubi vreme - sve je ovo samo imaginarno :-)
Kenny Dalglish
LEGENDA8.184 REP32%
→ Zmaj
Kenny DalglishLEGENDA
mar 2012.
mar 2012.#8
svjetlo nije - imaa ga dosta za taj box ( ato ne zna
i da ne mo~e joa, uvijek mo~e joa), vjerojatno je genetika u pitanju, slika bi itekako pomogla
Dosta nas ima HPS nisam
uo da se nekome zapalio box, kad je struja u pitanju - pa~nja na kvadrat, dobro sve prou
i i pro
itaj ato treba, razmisli i nema beda kasnije.
emu tej strah prijatelju, opuateno i dobrodoaao :)
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#9
Hvala na pozdravu i brzom odgovoru!
Ako je genetika onda sam slucajno doso do semenke koja je ekstra za unutrasnje uzgajanje :-) Samo da nisam s*ebo koren kod presadjivanja pa da ne ispadne bonsai :-P
Znaci mislis svetlo da ne diram tako kako je? A sto se tice struje ako si mislio na povezivanje to sve dobijam povezano.
Kenny Dalglish
LEGENDA8.184 REP32%
→ Zmaj
Kenny DalglishLEGENDA
mar 2012.
mar 2012.#10
Da to je bolja verzija genetike, ima i druge ne tako dobre, daj baci neku sliku ovako je to sve bla bla bla
Nisam rekao da ne diraa svetlo, samo sam rekao da nije do manjka svjetla :) Trebat e ti drugi spektar za cvjetanje, samo u to rei :) dok ne stavia slike
ina
e e ova tema na groblju zavrait
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#11
Evo slika:
330.IPB
Jbg ne mogu sad da trazim foto aparat pa mora telefon.
24 REP48%
→ Istraživač
mar 2012.
mar 2012.#12
ma dobra je ata se ti
e visine i sveg, al mislim da joj fali ne
eg, vidia kako su listovi objeaeni.. mo~da previae zaljevaa?
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#13
ne znam sta si ocekivao i sta ti je tu cudan izgled, ali biljka izgleda prilicno normalno za taj uzrast, jedino si je malo osisao dole, nemoj seckat lisce bez potrebe
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#14
Ma nije seckano nista evo slika izbliza:
331.IPB
A listovi se uvek obese kad se ugasi svetlo a na prethodnoj slici sam nocas palio svetlo samo zbog slikanja. Ova slika je posle 3 sata pod svetlom i odmah su listovi ispravljeni.
A sta sa 70w hps? Da uzimam? Racunam da je dobra za cvetanje samo da nije slaba tow?
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
mar 2012.
mar 2012.#15
ako pricamo o biljki....NISTA JOJ NE FALI!!!!!!! NORMALNA JE....malo je izduzena dole....ali ima cak i prve oble listice.....po meni je biljka u super stanju!!!!!!! samo gledaj tu da ne zalivas previse...itd itd.....
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#16
Kad je problem, onda se otvori tema u pod forumu problemi tokom uzgoja, a ne u unutraanjem uzgajanju.
Ovdje problema nema, joa. Malo si pogledaj sticky (zaheftane) teme i naui kako se izvodi ventilacija i rasvjeta u boxu, a da bi dobio potpunu sliku kako to funkcionira u praksi, prelistaj gotove i aktualne dnevnike uzgoja.
:signs046: & :read:
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#17
Jbg zlo izvinjavam se zbog teme na pogresnom mestu i hvala svima na misljenju.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#18
Ne sluaaj zlo&naopako:icon_lol: ne otvaraj temu prije nego pretragom pronaea temu u koju bi mogao staviti svoje pitanje. Mnogo tema=nepregledan forum.
Spojeno s pretpostavkom da si hrio pitati dali je izgled normalan.
Kenny Dalglish
LEGENDA8.184 REP32%
→ Zmaj
24 REP48%
→ Istraživač
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2012.
mar 2012.#21
ma sve je ok, samo na prvoj fotki nisam video kotiledone i prvi par listova, sad je sve vidljivo, samo teraj dalje ona je ok skroz, ako imas kintu uzmi hps, bude ti odlicno za cvetanje ako ostajes na toj jednoj, il uzmi 150w i povecaj box pa si napravio pravu stvar
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
mar 2012.
mar 2012.#22
Jos jedno pitanje: ne mogu da nadjem mylar foliju nigde pa sam mislio onaj ukrasni papir iz knjizare da okrenem na stranu gde je srebrn onako i oblepim zidove da'l bi to moglo? Inace prvo sam imao alu foliju pa je temperatura bila i do 33C a kad sam skinuo ne prelazi 28C.
A za svetlo ide jos jedna od 65w stedljiva a posle hps od 70w.
Ako sa ovako partizanskim box-om (ako moze uopste tako da se nazove) uspem da odradim sve do kraja onda dajem kes za pravi growbox za podrum :-)
nov 2010.
1 / 22
nov 2010.
mar 2012.