LEGACY
prokleti miš
20 odgovora1,215 pregleda
grass
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
grassISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#1
Mia mi je skinuo dosta kore na dvi biljke na stabljikama. 30 cm od dna stabljike. o
e li te biljke sad osuaiti poato nema kore. jer stablo bez kore se suai. biljke joa stoje normalno al to se dogodilo tek proalu no. nije niata gri~eno, nego je sastruga onu tanku koricu na stabljici
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#2
probaj obmotati necim pa javi kako je proslo, sta sad drugo mozes... ili skini par vrhova za klonove pa teraj dalje sa njima
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#4
ovisi koliko duboko je ostetio pokozicu ili kozhu biljke.. + da budem savrsheno iskrena-ne znam tochno gradju konoplje..jer..biljke imaju sicushne kanaliche koji idu duzhinom biljke-od korijena prema vrhu.tim kanalichima biljka prenosi vodu+hranjiva iz tla u vishe djelove biljketu je josh tlak koji to omoguchava tkz.turgor tlak..e sad..kod vecina biljaka (pogotovo zeljastih tj.jednogodishnjih ( opet malo pojednostavljujem) ti kanalichi (sa izuzetno izduzhenim stanicama bla bla ) se nalaze upravo u epidermalnom dijelu biljke i/ili neposredno ispod same pokozhice.
zato-shto si i sam rekao-vechina biljaka rikne nakon velikih oshtechenja kore+kod stabala tu je kjosh i faktor izlozhenosti bolestima i shtetnicima -kada je oshtechena kora oni lako ulaze u dublja tkiva i...the end,konec...
dakle..shto kazhe powerS..u svakom sluchaju pokushaj nechim zashtititi ogoljeni sloj...+ ako nije ishlo dublje od same pokozhice-mislim da che biti ok ( opet-nisam 100% sigurna jer ne poznajem gradju po tkivima )...
nadam se da je strecha na tvojoj strani.
btw..stvarno...josh nisam nigdje na forumu naletila na morfologiju konoplje.osim osnovnog :korijen,stabljika,list,cvijet...hm...jel ima negdje malo vishe o tome??
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#6
praktikum iz fiziologije bilja u pdf-u ( mislim da je sa agronomskog u osijeku )
http://www.pfos.hr/~dsego/ispitna_literatura/praktikum_fiziologije_bilja.pdf
odlichna stvar za sejvat..
grass
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
grassISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#7
proala su 2 dana od kad je mia odera koru i biljke joa normalno stoje. mia nije grizo stabljiku nego je samo sastruga zelenu tanku koricu pa se nadan da
e biljke nastaviti cvijetati, jer su taman u prvom tjednu cvijetanja. ja stavljam po sajtu posude sa vodom ali tog dana sve su presuaile i odma mi je napa biljke. sad san stavia otrova i vode.
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#8
nebi stavljala otrov da sam na tvom mjestu.vruce je za riknut-voda isparava-para sa sobom povcue i tog otrova i sve to zavrshi u tvojim biljkama..ako je bio mish..on je imao vremena pojesti chitavu biljku-da je to htjeo..ochito da mu nije interesantna toliko da bi bilo opasno za tebe..mislim..obzirom da ih nije oshtetio do nepovrata..
+ nisam sigurna ni za tu vodu..to bi moglo samo josh privuchi raznorazne beshtijice..jer , toliko je vruche i susha (barem u vechem dijelu hrvatske i ovih prostora ) da su i oni-beshtije-zhedni i trazhe tekuchinu na sve nachine..
mozhda da pokushas zashtiti dolnji dio stabljike (cca 30-45cm) nekakvim povojima ili slichno - omotati ih nechim...
npr..odrezati dno plastichnoj boci i jednu stjenku prerezati shkarama - tako da ju mozhesh rashiriti i navuchi oko stabljike ( obgrliti stabljiku bocom )..to je malo manje od tih 30+cm.ali bi moglo i trebalo odvratiti beshtije.
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#9
evo josh jedne skripte "anatomija biljaka"
Anatomija biljaka
avg 2012.
1 / 11
avg 2012.
avg 2012.