LEGACY
Problemi :D
22 odgovora1,490 pregleda
33 REP66%
→ Istraživač
dec 2008.
dec 2008.#1
evo imam jedan problem, prvo cu odgovorit na ona pitanja pa stavit sliku....
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke unknown
2.Koliko su stare vaae biljke ? 2 tjedna
3.Koliko su visoke vaae biljke ? 5-6cm-a
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? e to neznam :D kutia od cd-a :D
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) obicna zemlja,kupovna zemlja,stirpor i grad.pjesak
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? obicna voda svaki dan deci do dva max
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? nemam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? nista
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ? 15wata stedna 6400k
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?11cm-a
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? temp 26 stupnja,vlaga neznam
13.Koliki je ph zemlje ? ...
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? dovoljan (2) hehehe
a koliko sam cito po forumu u pitanju je N , a i kod presadivanja sam slucajno zakinuo manji dio korjena pa je mozda i to u pitanju ali da budem siguran eto odlucio sam i ovdje pitat..
slika:
Flegy
POZNAVALAC685 REP9%
→ Ambasador
FlegyPOZNAVALAC
dec 2008.
dec 2008.#2
ovo bi ti trebalo pomoci:
1.svjetlo pojacaj malo stavi jos par stednih ili koju neonku
2.ne zaljevaj svaki dan nego svaki treci
3.kupi si neko gnojivo tekuce pa ga mjesaj sa vodom povremeno
:icon_mrgreen:
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#4
ovako koliko ja vidim radi se o def magnezija i to po
etnom a samo cu ti reci joa jednu stvar da nisi biljku zalio pa ju onda isao presadjivati sigurno ti nebi pukao korjen ovako si zemlju natopio zemlja je postala teaka i korjen je pukao za iduci put znas ... osim toga na forumu sam ja napravio slikovnicu kako se to radi tako da to si pogledaj i nemas greske ...
sto se tice magnezija a sta da ti kazem odi i kupi si neki ponavljam za takve stvari biobizz heaven biocanna biorhizotonic i hesi supervit a probaj cini mi se ako si iz RH da ima i zeleni hit d.o.o. bas nesto za magnezij lafolan i imaju nesto za biljke koje su dozivjele stres u svakom slucaju imaju i gnojiva sa dodatnim magnezijem... i cak mozda izoliran magnezij znaci monognojivo
a ti flegy nemoj davat savjete ako neznas tocno o cem pricas ...
Flegy
POZNAVALAC685 REP9%
→ Ambasador
FlegyPOZNAVALAC
dec 2008.
dec 2008.#5
ja nisam reko sta bi mu bio problem tocno nego sta bi mogo poboljsati da ima bolje urode... po tebi stoneru jeuredu uzgajat s 1 stednom opa de ajde i ja cu probat onda :) i da ju zalijem svaki dan sta to pomaze korjenu a stoneru nisam znao :) i da bez gnojiva mogu dobiti dobre uslove heh nevjerovatno moram to probat stoneru :vomitwar:
33 REP66%
→ Istraživač
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#7
tko je rekao da je to uredu spammer-u jel to vidia negdje u mom postu da bi mogao quoat-at disi se ti nasao meni soliti pamet ... nisi mu odgovorio na pitanje nego si po
eo o uvijetima a kao prvo covjek je pitao sto je sa njegovom biljkom a kao drugo koliko ja vidim ovo je sekcija problemi tokom uzgoja a ne unutraanje uzgajanje zna
i i nisi dao odgovor koji se tra~io i postao si u krivu rubriku i joa serea po meni i mojem odgovoru pa stvarno neznam ne pise ti se kod mene dobro ...
kao drugo kako mozes reci nekome koliko da zaljeva kad neznas kako cesto mu se zemlja suai i kolika mu je vlaga ti tako samo napamet dajes savjete po forumu ... na tvoj post od tri jednostavne recenice u kojima nisi uope precizirao ni odgovorio je obi
an SPAM tako da ti mozes fino samo da sutis i klonis quotanja mene i bit e sve pet ... :rasta1:
Flegy
POZNAVALAC685 REP9%
→ Ambasador
FlegyPOZNAVALAC
dec 2008.
dec 2008.#8
dobro onda vise necu postati na forumu i sam cu ga s vremenom procitat ponekad...
mir pozdrav :snooze:
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#9
nisam to rekao da ne sudjelujes u forumu rekao sam nemoj postat ako nisi siguran postaj kvalitetno promialjeno i tamo di treba
bez zamjerki rekao bi to svakom ne samo tebi ...
nisam se ja tu da se svadjam sa nekim tu sam da pomognem i naucim ono ato znam i to u u
init drage volje ... no isto tako je i moja du~nost kao mod-a da nadgledam sekcije koje moderiram i editiram ispravljam opominjem itd. vidim to kao svoj volonterski posao i neznam ato drugi misle no ja se trudim i to mi je dovoljno da znam
Flegy
POZNAVALAC685 REP9%
→ Ambasador
FlegyPOZNAVALAC
dec 2008.
dec 2008.#10
razumijem oprosti lose sam volje bio i jos sam al proce me jednog dana :)
nego dosta off topica de pomozite covjeku :)
33 REP66%
→ Istraživač
dec 2008.
dec 2008.#11
e stoneru,imam pitanje,dali bi mozda mogao ovako to napravit da nemoram sad pare trosit na to makar znam da nije skupo...
da uzmem koprive pa ih ostavim u vodi da voda izvuce iz njih a znam da koprive sadrze magnezija i jos dobrih stvari,pa dali bi to upalilo? ili je to vec vise gnojenje pa bi unistio biljku?
ili je mozda vec dovoljno stara da takvo nesto trpi? stara je 2 tjedna i nesto sitno
smokin'green
AMBASADOR1.770 REP8%
→ Legenda
smokin'greenAMBASADOR
dec 2008.
dec 2008.#12
Meni zemlja izgleda dosta ocajno,a sto se gnojenja tice sa tim moras pazit.U sustini ako su ti biljke stare oko 15 dana u zemlji bi trebale imat sve sto im treba.I sa gnojenjem ih mozes dodatno unistit. I moras da shvatis da je ph jako bitan.Ja sam prvi grow unistio sa neznanjem. Pojavio se problem na listovima ko ikod tebe i ja poceo gnojit i sprzim biljke jer je problem u stvari bio u PH.Nabavi ph metar i provjeri koliki je ph vode za pocetak.OPTIMALNO JE 6-7 A IDEALNO 6.8.pozzzz:maryjane:
dec 2008.
1 / 12
dec 2008.
dec 2008.