LEGACY
Problem lisca
18 odgovora2,947 pregleda
33 REP66%
→ Istraživač
feb 2014.
feb 2014.#1
Evo mene opet, primjetio sam da mi doljnji listovi zute od vrha prema unutra i siri se na ostale. Biljke sam prebacio na 12/12 i vidim da i dalje se siri 5to zutilo. Hesi gnojivo 2 puta tjedno hesi tnt root super vit y power zime. sada cu preci na bloom za cvjetanje posto su tek 2 dana na 12/12. Evo slikica
http://imageshack.com/a/img845/8340/hqo6.jpg
http://imageshack.com/a/img202/2559/hni8.jpg
http://imageshack.com/a/img703/4202/0jjo.jpg
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#2
https://vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/
https://vutra.org/topic/1257-vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani/
problema sa liscem prepun forum, nije trebala nova tema nego citati
ljoVe
ENTUZIJASTA563 REP91%
→ Poznavalac
ljoVeENTUZIJASTA
feb 2014.
feb 2014.#3
yebo vas Hesi...provjeri si pH, mozda nije hesi blesi kriv... ali sigurno je...Reguliraa li pH? Normalno je da liae ~uti i opada u 2-3 tjednu cvjetanja ali zdravo po~uti da se tako izrazim, ne pigaju se vrhovi liaa...neznam...preispitaj svoje gnojenje...mislim da si ih malo zatrovao...
33 REP66%
→ Istraživač
feb 2014.
feb 2014.#4
ph je izmedu 6.2-6.7 , prvi grow sam odradio sa hesiem bez problema,ali ovo me malo zabrinjava. Pucam da je problem taj N mozda da ubacim gnohjivo koje sadrzi vise N? Zato pitam iskusne da mi pomognu ;)
ljoVe
ENTUZIJASTA563 REP91%
→ Poznavalac
ljoVeENTUZIJASTA
feb 2014.
feb 2014.#5
Nemoj dodavati sada duaik, ostavi joa do sutra ovo liae da popije biljoza zelenilo iz njega pa ga recni, nestavi sa bloom-om, u njemu imaa duaika koliko i treba za tu fazu... samo nmoj pretjerivat sa gnojenjem i bez paranoje... Paranoja ti je neato najgore...onda ljudi rade gluposti :D govorim iz osobnog iskustva :D iako nemam puno iskustva...
Kroz 2 tjedna viae manje svi veliki listovi ce ti pozutjeti te otpasti...
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#6
vec sam napisao u pp ...ovo je predoziranje al skolski primjer i opet po hesiju drvlje i kamenje..nije hesi kriv vec onaj koji ga dozira.Nemoze se super vit davati dva puta u 7 dana i tako u krug.Super vit jednom u 10 dana.
Ajmo sad jedan grandmasterflush ...poslije njega full doza blooma i kap super vita 5l vode pa dva puta voda i tako u krug do 4. tjedna a onda F+full doza + bloom pa dva puta voda..totalno jednostavno.
Vitriol brate kupis si auto proletis kroz crveno i zgazis babu na semaforu i onda muriji kazes..nisam ja nego Opel je kriv,hebo Opel jel ima to smisla??
i jos nesto,vec sam pisao o tome kako je normalno postalo na forumu da je na pola puta pola biljke zuto ...e pa nije to normalno to je neiskustvo i nista vise :)
ljoVe
ENTUZIJASTA563 REP91%
→ Poznavalac
ljoVeENTUZIJASTA
feb 2014.
feb 2014.#7
Nije normalno da je pola biljke ~uto to svakako, ali je nedostatak N u uznapredovaloj fazi cvjetanja normalna pojava(ovo to nije)...fan listovi ovo ono... Jebote u outdooru sam imao vrecu za smece do pola punu ~utih i svijetlo zelenih listova, a jedino gnojenje je bilo 3 aake konjskog dreka pomjeaanog sa poluilova
om na dnu rupe (moram naglasiti da se ~utilo pojavilo 2-3 mj nakon presaivanja). Ze
evi imali ata jesti 2 dana...(nije da inace gladuju :)). I u ovom growu mi se desi ~uto na liau, ali kao ato sam rekao zdrava lijepa ~uta boja a ne ovako opr~ena...
I imaa pravo, nije hesi kriv...
BTW; jeba
ki ti je grow!
rKj420
ZMAJ25.636 REP
rKj420ZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#8
Sve zavisi od biljke do biljke neka proguta boga oca,a nekoj treba malo klope i zavrsi posao.Evo npr kod mene skunk jede full dozu (bloom+fosfor+boost+super vit) svako drugo zalivanje,sad ce kraj uskoro,a skoro da nema zutih listova.Dok kush ako ga zalijem dva puta sa vodom izmedju djubrenja prakticno pojede sam sebe :) Neki strejnovi traze vise N-a u cvetanju,u bloomu ga ima,ali ne dovoljno za te zahtevnije bijoze.Dok onaj glock imam osecaj da moze samo na vodi da zivi :) SuperVit 15vitamina+10amino kiselina,ne verujem da moze da spali bijozu ako ga dajes svako zalivanje,jer nema NPK elemenata.
I da ne ispadne da pljujem po hesiju,razgovarajuci za likom koji uvozi to od pocetka i sam kaze da je sada razblazena vodica,pre 5-6 god je bio dobar.Ako uporedim prosli grow i ovaj sada sa istim bijozama,mogu slobodno da kazem da je crvena plantela oduvala hesi :)
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#9
Prvo i osnovno pravilo u prehranjivanju je da se drzimo preporucenih doza.
Super V ide jednom u 10 dana a u ovom slucaju je isao dva puta u 7 dana u vise navrata tako da se nema sta kemijati i traziti krivca negdje drugdje+ sve ostale komponente od hesi paketa...neide to tako :)
biljka je predozirana "secernom vodicom"zar nezvuci to malo sumljivo :)
Na kraju krajeva nije mi u interesu hvaliti Hesi a ni pljuvati Plantelu ...volim i jedno i drugo koristiti sve zavisi o situaciji.
ja sam na planteli odgajao cudovista ali i na hesiju i nema potrebe stalno ulaziti u raspravu ciji je tata jaci.
Hesi i plantela i ostala gnojiva koja koristimo mogu biti od velike pomoci ako ih koristimo po potrebi a ne po shablonu to je vrlo bitna stavka.
Ruzno je kada netko spali biljku i onda popljuje gnojivo koje je koristio a tesko je priznati da se zaigrao i da nepoznaje ono sto uzgaja.
Jbga postoje neka pravila kojih se moramo pridrzavati a ako to neradimo onda nas netreba cuditi ako biljka pozuti.
Uzgoj nije kvantna fizika ali nije ni zahebancija :) moze se pojednostaviti do neke granice ali doci do kvalitete je ipak malo kompliciranije :)
33 REP66%
→ Istraživač
feb 2014.
feb 2014.#10
Zahvaljujem na pomici a posebno Opa cupa tebi,jer nakon flusha zutilo se zaustavilo a biljke se preporodile i u 6 dana narasle od 15-25 cm. najmanja je 52 a najveca 70 cm ne racunajuci automatike. Trenutno su 11 dana pod 12/12
http://imageshack.com/a/img809/296/32x9.jpg
http://imageshack.com/a/img401/6877/dzq4.jpg
feb 2014.
1 / 10
feb 2014.
feb 2014.