LEGACY
Modra galica kao pesticid ili nesto drugo?
32 odgovora4,775 pregleda
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#1
Haj. Posadila sam u loncice 15 niknutih sjemenaka. Kada su pocele malo rast, nesto ih je valjda pocelo jest(loncice sam stavila na proplanak :P) i ostale su samo 6, s malo nagrizenim listovima. Ostalima je nesto pregrizlo stabljiku, ali 2 i ponovno rastu iz te iste odgrizene stabljike. Imaju dosta sunca, poljevam ih svaki drugi dan, zemlja je ok, dobra kupovna izmjesana s crnicom iz sume, al vec nakon 25 dana nisu vece od 6-7cm. Imam doma modre galice, mogu li s time spricat.. ili da kupim sta drugo? sta?
Koji su jos razlozi slabog rasta? Hvala.
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#2
Haj. Posadila sam u loncice 15 niknutih sjemenaka. Kada su pocele malo rast, nesto ih je valjda pocelo jest(loncice sam stavila na proplanak :P) i ostale su samo 6, s malo nagrizenim listovima. Ostalima je nesto pregrizlo stabljiku, ali 2 i ponovno rastu iz te iste odgrizene stabljike. Imaju dosta sunca, poljevam ih svaki drugi dan, zemlja je ok, dobra kupovna izmjesana s crnicom iz sume, al vec nakon 25 dana nisu vece od 6-7cm. Imam doma modre galice, mogu li s time spricat.. ili da kupim sta drugo? sta?
Koji su jos razlozi slabog rasta? Hvala.
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
apr 2010.
apr 2010.#3
Biljka moze da ti ne raste iz nekoliko razloga, sto moze da bude, da NEMA vode, ili da ima PREVISE vode, da nema sunca i jos puno razloga. A verovatno je to tebi samo neka trenutna faza biljke kao i meni sto je bilo. Tako isto mi nisu rasle a onda su za 7 dana sve nadoknadile.
Sto se tice prskanja, nemoj da se zezas oko tih kopriva i ostalih lukova i travcica, kupi lepo insekticid za 200 dinara ili 20 kuna, i isprskaj time sa 30 cm razdaljine.
Nemoj to da odlaze4s vec odmah sutra da sredis to, kupi insekticid dok nije kasno i te poslednje 2 biljke budu izjedene. Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu jel si se uplasilaaaa!!!
HAhhahaha salim se sutra uzmi insekticid i naprskaj to. :]
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
apr 2010.
apr 2010.#4
Biljka moze da ti ne raste iz nekoliko razloga, sto moze da bude, da NEMA vode, ili da ima PREVISE vode, da nema sunca i jos puno razloga. A verovatno je to tebi samo neka trenutna faza biljke kao i meni sto je bilo. Tako isto mi nisu rasle a onda su za 7 dana sve nadoknadile.
Sto se tice prskanja, nemoj da se zezas oko tih kopriva i ostalih lukova i travcica, kupi lepo insekticid za 200 dinara ili 20 kuna, i isprskaj time sa 30 cm razdaljine.
Nemoj to da odlaze4s vec odmah sutra da sredis to, kupi insekticid dok nije kasno i te poslednje 2 biljke budu izjedene. Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu jel si se uplasilaaaa!!!
HAhhahaha salim se sutra uzmi insekticid i naprskaj to. :]
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
apr 2010.
apr 2010.#5
a koliko ja znam modra galica je samo da se sjeme zaatiti od razne gamadi da neizjedu ga, ovisi kakvu si zemlju kupila jer sam ja jednom prilikom naleti na neku glupu uvoznu zemlju i u njoj je bilo svakakvih stetoina, nekih sitnih crvia koje sam pod mikroskopom uoio i poludio pa sve razbaco i zaletio u poljoapoteku po pravu, to je mala vjerojatnos ali ipak malo promotri nekoata te niata
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
apr 2010.
apr 2010.#6
a koliko ja znam modra galica je samo da se sjeme zaatiti od razne gamadi da neizjedu ga, ovisi kakvu si zemlju kupila jer sam ja jednom prilikom naleti na neku glupu uvoznu zemlju i u njoj je bilo svakakvih stetoina, nekih sitnih crvia koje sam pod mikroskopom uoio i poludio pa sve razbaco i zaletio u poljoapoteku po pravu, to je mala vjerojatnos ali ipak malo promotri nekoata te niata
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#7
E ljudi hvala puno al koji pesticid??
Imam doma PIROX FLUID(insekto-fungicid) za ruze i ukrasno bilje za unistenje stetocina i biljnih bolesti. Ne znam, ije li to preotvorno ili ipak ne? sta vi koristite??! hvala
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#8
E ljudi hvala puno al koji pesticid??
Imam doma PIROX FLUID(insekto-fungicid) za ruze i ukrasno bilje za unistenje stetocina i biljnih bolesti. Ne znam, ije li to preotvorno ili ipak ne? sta vi koristite??! hvala
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
apr 2010.
apr 2010.#13
Sla~em se s hypresorom gotovo sigurno ti pu~evi jedu bilj
ice. Pu~omor ili sli
an proizvod iz poljoapoteke ti mo~e pomoi.
S galicom ne
ea niata posti jer i nije baa neki insekticid niti protiv pu~eva, prava primjena kod ganje bi jedino mogla biti fungicidalna i to protiv botrytisa ali to je tek kasno u cjetanju 9-10 mjesec ali takvu primjenu NIKAKO NEBI preporu
io jer tada su ve biljke predkraj i bli~i se konzumacija a galicu nebi puaio.
`ta se ti
e insekticida preporu
am bio insekticide za primjenu na ganji... plantella prima je lako dobavljiv bio insekticid npr.
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
apr 2010.
apr 2010.#14
Sla~em se s hypresorom gotovo sigurno ti pu~evi jedu bilj
ice. Pu~omor ili sli
an proizvod iz poljoapoteke ti mo~e pomoi.
S galicom ne
ea niata posti jer i nije baa neki insekticid niti protiv pu~eva, prava primjena kod ganje bi jedino mogla biti fungicidalna i to protiv botrytisa ali to je tek kasno u cjetanju 9-10 mjesec ali takvu primjenu NIKAKO NEBI preporu
io jer tada su ve biljke predkraj i bli~i se konzumacija a galicu nebi puaio.
`ta se ti
e insekticida preporu
am bio insekticide za primjenu na ganji... plantella prima je lako dobavljiv bio insekticid npr.
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#15
Hvala puno ljudici. Nego koliko cesto da ja to spricam?!
razmazena91
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
razmazena91ISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#16
Hvala puno ljudici. Nego koliko cesto da ja to spricam?!
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
apr 2010.
apr 2010.#17
Pu~omor ne apricaa, on ti dolazi u granulama koje pospea oko biljke, ima raznih proizvoa
a pa prati njihove upute.
apr 2010.
1 / 17
apr 2010.
apr 2010.