LEGACY
Problemi sa zdravljem :)
28 odgovora3,440 pregleda
41 REP82%
→ Istraživač
nov 2005.
nov 2005.#1
Ej groweri,
imamo vecih zdravstvenih problema i treba nam strucno misljenje:
Ice 01:
Ice02:
Papaya:
Cure se nalaze u posudama od 7L homemade zemlje, ispod 250w, temperature u boxu su od 27-31C, vlaznost 30tak posto, voda ide dva puta sedmicno 3-4dl, a prvi put ubacim 1ml BioBizz Grow, 2ml Bloom i 2ml TopMax u vodu, sto je izgleda papayi bilo previshe. Ice 01 cu vjerojatno flushirat sa par litara vode jer mi se cini da sam i nju overdozira sa nutriensima.
Happy growing! ::super
Pozdrav! ~)
too_liquid
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
too_liquidISTRAŽIVAČ
nov 2005.
nov 2005.#2
Papaya mi se chini bespovratno unishtena...nema joj pomoci...u sushtini sam si dao dijagnozu koja mi se chini ispravna...isperi zemljishte ne sa par litara...ako saksije imaju dobru drenazu stavi ih direktno pod mlaz vode i pusti da se ispira par minuta...
Naravouchenije...ne zezati se s' dozama technog djubriva
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
nov 2005.
nov 2005.#3
Johnny,
znash shta je najgore u svemu tome....???? ::zidoglav ::zidoglav
Da si se javio kad nema vishe spasa....to ti traje 3-4 tjedna(slobodna prognoza),dan po dan sve gore....nije doshlo preko nochi....
evo...tu ja pricham o problemima pochetnika...svih,ne samo ti...zato se morash jebeno informirat ili par put zajebat dok skuzish.... ::super
Kao vjechina growera imash i ti karasteriktiku...ima 3 vrste growera...koji koriste malo bolji equipment(nechemo o total pochetnicima koji nish neznaju)...
Vrsta 1.:Znalac(koji tochno zna sta radi)
Vrsta 2.:Polo Znalac(chuo je puno,prati upute,ali nezna sta da napravi kad nije po shemi njegovoj)
Vrsta 3:Preznalac(misli da zna sve o biljka,ali vjechinu samo iz teorie)
vrsta 1 tochno reagira na potrebe biljke
vrsta 2 je u paranoi da ne pretjera sa gnjoivom,vodom,vlagom,hladnochom,presadjivanjem itd itd
41 REP82%
→ Istraživač
nov 2005.
nov 2005.#4
Ej SmokeMachine,
vec sam u dubokom floweringu i za sada ne mogu puno kontrolirati visinu temperature ni vlagu u growboxu, vece temperature nisu toliki problem, mozda ce se malo produzititi flowering. OK, govoris biljkama fali svega, imam svega, ali sto da ulijem i koliko, imam Bio-Bizzov i Grow i Bloom i Booster, nemam bas iskustva sa nutriensima, a s druge strane ovo su prirodni a ne kemijski preparati i cuo sam da nije bas tako lako pregorit biljku s njima. I na kraju, thanx, jebga, jos koji grow i zelenit ce se ko tvoje ::super , ucim 0015 !
Thanx!
P.S. Sinoc sam ih flushira ispod pipe 10tak minuta i dobro su reagirale (jer sam mislio da sam ih pregorio), valjda im je i vode falilo ::zidoglav
P.P.S. OK, lipo sam ti objasnio svoj set-up, koliko bi ih ti gnojio i zalivao da si na mom mjestu?
GreenMan
AMBASADOR4.602 REP89%
→ Legenda
GreenManAMBASADOR
nov 2005.
nov 2005.#5
Meni ovo sa slika lici(ne mora da bude da je tako) na problem koji sam ja imao kad sam prvi put ozbiljnije pristupio uzgoju.Sto bi rekao Mashine bio sam poluznalac,pa sam previse hranio biljku.Jednu sam hranio manje tj. redje i bila je super a drugu sam hranio cesce i isto je tako izgledala,kao ove Ice na slici.Moja sreca je jedino bila sto sam preterao vec pred kraj cvetanja,tj. uz zadnjih 10-ak dana se videlo da sam preterao,pa je na kraju rezultat ipak bio zadovoljavajuci,ali je recimo ukus bio losiji nego kod one koja je bila hranjena kako treba.
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
nov 2005.
nov 2005.#6
znash u chemu je fora....svakome kad biljka pochme srati,misle da je predozirana gnjoivima,ali nije...ako si imao iste symptome kao airwalk je bio manja....pa si mislio da morash skratit i nije bilo promjene,poshto je bilko prekasno...
ali ima razlike za prepoznati u tim dogadjajima...kad ti biljka prvo stare listove osteti,je vjechinom manjak gnojiva(raznih to morash sam skuzit)a ne vishak,kao shto svi misle....a kad ti biljki pochmu novi vrhovi biti zhuti ili radit sranja,onda je vjerovatno pregnjojena...ima brdo caka,mene nekad teraju da izludim,damice shugave...
LP
SM
GreenMan
AMBASADOR4.602 REP89%
→ Legenda
GreenManAMBASADOR
nov 2005.
nov 2005.#7
Nismo se bas razumeli.Hteo sam da kazem da sam jednu hranio ne preterano,vec,ono,po uputstvu,dok sam ovu drugu hranio svaka 2-3 dana i to nesto jacom dozom od propisane.I onda je pocela da zuti i da se susi ali nekako cudno.Sad nisam bas siguran sa slike dal' je bas tako izgledalo ali meni lici na to.
BossGrow
ENTUZIJASTA321 REP30%
→ Poznavalac
BossGrowENTUZIJASTA
dec 2006.
dec 2006.#8
nadam se da sam na pravom mjestu......kako cu podignuti vlagu, sad mi je na 25%,a imam posudu s vodom iz koje sam razvukao krpu, tako da krpa vuce vodu i stalno je vla~na, ne mogu ugasit koji ventilator jer mi temp onda prelazi 30C
Vanzemaljac
AMBASADOR1.847 REP10%
→ Legenda
VanzemaljacAMBASADOR
dec 2006.
dec 2006.#9
Ovako to ja rješavam improvizacijom.U ovoj kutiji je jako vlažno,nju prislonim na box na mjestu gdje je otvor i ventilator.Podigne vlažnost za 10-15%.Jednom nedeljno pomoèim peškire i dolijem vode.
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
avg 2007.
avg 2007.#10
i ja sam imao taj problem a rijesio sam ga ovako:
u box-u su 2 neonke i jedna stedna.
napravio sam homemade reflektore.
od pringlsa, od lampi, od alu folije.
jednostavno bi 2* na dan stavio mokru krpicu na reflektor.
reflektor bi bio topal i grijo bi krpicu a voda bi isparavala i povecavala vlagu.
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
avg 2007.
avg 2007.#11
uvek gledajte da bude instalacija i teku
ine odvojene
dole posude sa vodom,biljkama a na vrhu boxa instalacija
stavi posudu sa vodom ili vla~nu krpu
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
avg 2007.
avg 2007.#13
Voda dole, struja gore, upamti to i nemoj se zajebavat sa tom kombinacijom.. Plus jos ti je box oblozen Al folijom, sve to provodi struju jako dobro, to valja znas...
Kako vidim po tvojim fotkama urednost ti nije bas najjaca kvaliteta, a time ni sigurnost... PREGLEDNO = SIGURNO... izoliraj bolje te kontakte, sve ti visi jebote led
Kazes 'tebi to uvjek upali', jucer si pitao hoces li uzgajati UV neonkama, a danas pametujes covjeku koji ima ima godine iskustva i zeli ti pomoci... I kad ti to uvjek upali, koliko si do sad indoora uzgojio?
Samo oprezno, i radje bez trave nego bez glave...
PS svarno napravi nesto sa tim boxom, jer ovako i ako te ne ubije struja, neces se bas napusit iz njega...
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
avg 2007.
avg 2007.#14
ja ne zelim nikome soliti pamet.
ja samo zelim ako mogu pomocina svoj nacin.
znam trebam nabaviti neku kutiju u koju cu strpati sve te zice
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
avg 2007.
avg 2007.#15
nije ti pametno da ~elja bude ja
a od pameti
jer zbog 20-30 grama nije vrijedno da zapalia kuu i porodicu a to se deaava vrlo lako kada nisi precizan u izradi
jer to sto pravis je bomba koja kada jako isuai i ugrije sve oko sebe plane za sekund
pa kada dou inspektori odma znaju o
emu se radi
pa vidi sebi ~ivot kada spalia pola familije
onda da te vidim kako bi srolao jedan da se relaksiraa
bolje ti je napravi reflektore za atedne od limenke piva 500ml
nov 2005.
1 / 15
nov 2005.
avg 2007.