VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPrvi grow..pomoc!
LEGACY

Prvi grow..pomoc!

24 odgovora1,293 pregleda
kibolocoISTRAŽIVAČ

dec 2011.

#1
imam dve biljke afghan-a..3 nedelje su stare..cini mi se kao da dobro napreduju i lepo izgledaju...juce su pocele da se pojavljuju zute mrljice na par listova..nije ni na vrhu ni na dnu, vec negde pri sredini..temperatura je uvek oko 25,26 stepeni..zalivam ih 3 do 4 puta nedeljno obicnom vodom..obicno gledam kada se zemlja osusi pa ih ja zalijem...nemam neku bas kvalitetnu zemlju ali mi se cini da nije losa, jer do sada nije bilo problema..nema insekata i bubica..radi se o indoor-u..koristim 250w hps gro&flo..koristim rezim svetlosti 18-6..nisam proveravao hp zemlje jer jos uvek nisam kupio merac...ali planiram uskoro.. da li moze neki odgovor ukratko o cemu bih se moglo raditi ili neki savet..prvi mi je grow pa se prvi put susrecem sa tim, pa me to brine :) ako neko hoce postavicu i slike da moze pogledati...:) unapred hvala...:) kiboloco
lešENTUZIJASTA

dec 2011.

#2
DOBRO DO`O Neku~im ka~ea prvi grow . A ka~ea nemaa neku bas kvalitetnu zemlju ali ti se cini da nije losa, jer do sada nije bilo problema.. onda ata ti je to prvi ili ne. nitko ti nije odgovorio zato jer muljaa i nisi dobro nau io gradivo zato itat. ph izmijeri vode prvi korak, pa onda dodi opet pitat. :icon_wink:
kibolocoISTRAŽIVAČ

dec 2011.

#3
nemam brate sta da muljam..biljke lepo izgledaju i napreduju, ali se pojavile te zute mrlje ali samo na par listova i zabrinuo sam se.. procitao sam dosta stvari ovde na sajtu ali mi se sve pomesalo jer ima puno stvari, odgovora, pitanja i slicno.. sutra cu kupiti ph merac i izmerit cu, pa cu se javiti ponovo... ako jos neko ima neki savet ili odgovor koji bi mi pomogao, dobro bi doslo... unapred hvala..:)
BladeZMAJ

dec 2011.

#4
Kiboloco,dobrodoaao brate,evo ovako mi ti ovako teak mo~emo re toan problem trebamo slikice mi ovdje ti to jako volimo,evo ti link pa pogledaj neke stvari malo,mogue da si pretjerao s gnjojivom (samo nagaam) aj pogledaj samo. https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9535-vodi-kroz-unutra%9Anji-uzgoj-%5Bglavna-tema%5D.html https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/1465-vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani.html https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/9123-raspored-hranjenja-ph-nutrijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html

jan 2012.

#5
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenka 2.Koliko su stare vaše biljke ? sedam dana kako sam je prebacio na cvjetanje 3.Koliko su visoke vaše biljke ? 30cm al je rezana 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 5-6 l 5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) losa do bola pomjesana sa stiroporom 6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? jednom u 3 dana a voda sa izvora 7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam tester 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? gnojena jednom sa plantelom cvet 6-8-8 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? hps 400w 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 40 cm 11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? wc 1m sa 1m 12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 20c kad je ugasena a 26-27 kad je upaljena lampa 13.Koliki je ph zemlje ? ne znam 14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nema 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi put mi je ovo http://imageshack.us/photo/my-images/513/dsc01143p.jpg/ ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
kibolocoISTRAŽIVAČ

jan 2012.

#6
jos uvek nisam poceo da koristim gnojivo..samo na jednoj biljci se pojavile te fleke..sada te fleke izgledaju kao da su listovi izgoreni, i rubovi se povijaju na gore..i to samo na par listova u sredini, dok vrh izgleda normalno..udaljio sam malo lampu, ali mislim da nije ona problem..slike cu postaviti uskoro..:)

jan 2012.

#7
Da li igleda otprilike ovako: http://i1203.photobucket.com/albums/bb391/ssspookyyy/phosphorus-deficiency-bagseed-haze2.jpg ili ovako: http://i1203.photobucket.com/albums/bb391/ssspookyyy/heat_stress2.jpg
kibolocoISTRAŽIVAČ

jan 2012.

#8
evo slika kako izgleda moj problem sa liscem...ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

jan 2012.

#9
frend, u koju si to zemlju sadio... kada zute obicno je problem u N, a imas i braon fleke, kao progorelo, tad moz biti problem P... kako god, poremecen je odnos n-p-k ocito i presadjuj to u neku novu, brendiranu zemlju, po mom najbolje resenje... moz se muciti sa ispiranjem do besvesti pa onda krenuti gnojenje za vege, al osvezi im zemlju, tj. kupi novu terramagmu il composanu, cak ni plantela nije losa, ne sadi u neko smece jel od zemlje ti sve zavisi... sretno
kibolocoISTRAŽIVAČ

jan 2012.

#10
sve informacije o zemlji u kojoj sam zasadio biljke su u mom dnevniku...mozes pogledati ako hoces..mislim da zemlja nije problem :)
kibolocoISTRAŽIVAČ

jan 2012.

#11
kada su pocele da se pojavljuju na pocetku mrke fleke, ja mislio da ce mi izgoriti biljka zbog male vlaznosti u boxu, pa ih zalio ko lud..mislim da je tada jedna od njih(ova sa primerom izgorelih listova)dozivela stres..posle toga su se fleke prosirile i pocele kao da gore listove..sta mislis o tome? :)

jan 2012.

#12
mislim da ako imas dobru drenazu, koliko god sipao vode, to ne izaziva nikakav stres kod biljke, s druge strane mozda si time prilicno osiromasio/isprao zemlju pa ti je to opet to, poremecaj mikroelemenata u zemlji i sl. ako si toliko sipao da si je prakticno flushovao, morao bi verovatno malo gnojiti jel neceg onda fali, al sacekaj jos neki odgovor, neko ce vec naici :)
kibolocoISTRAŽIVAČ

jan 2012.

#13
nabavio sam dobro gnojivo, i mislim da bi trebalo poceti gnojiti po malo..moguce da je to, da hvali mikroelemenata u zemlji..:) hvala puno na misljenju..peace

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se