LEGACY
Potrebni saveti za prvi indoor - 80x80x160 250w hps
46 odgovora3,900 pregleda
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
Alfa1810ISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#1
pozdrav drugari ovo mi je prvi indoor, dimenzija boxa je 80x80x160 250w hps. mislim da sam malo preterao sa brojem biljaka,stavio sam 5 komada unutra u pitanju su super skunk,super lemon haze, wembley, pineapple express i tutankamon. nisu topirane. za zalivanje koristim iguana organic,a imam jos i iguana bloom,nirvana i bud candy pa me zanima kada bih trebao da pocnem sa ova tri preostala djubriva? super napreduju ali bi svaki savet za veci prinos dobro dosao. superskunk ima 33 dana a ostalih 4-26. inace,wembley mirise vec nekih nedelju dana-kako tako rano??
Kakadu063
LEGENDA8.740 REP37%
→ Zmaj
Kakadu063LEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#2
Sretno! Daj malo viae podataka koliki su potovi, koja zemlja, trenutni re~im svetla, temperatura, vlaga. To bi trebalo za koji dan na cvetanje imaa nekolko sorti koje su razli
ite visine od niske do visoke au cvetanu treba dr~ati na pribli~no istoj visini. Bie tu posla da se user_a ako mislia neato da izvu
ea. Biljke izgledaju odli
no ovako na prvi pogled. Hps od 250w je minimum za taj boks tako da moraa da rotiraa potove slvaki dan da sve biljke dobiju isto svetla.
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
bigeskaliburZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#3
Kao prvo dobrodosao na forum;).Da si na vreme izbacio neki dnevnik ili pitao ranije mozda bih i moglo se nesto pomoci oko dobitka veceg urada i boljeg uzgoja samih biozica.Ko sto i sam kazes previse biljka na taj prostor i jos 250w zato su i manjeg rasta previse biljka a malo svetla.Mada eto moze da probas za pocetak neki scrog ili zesci lst da dobijes jos na kojoj grani ali samim tim ces i produziti vege sobzirom da su ti vec u 33 danu.Daj malo vise info.o samom growu zemlj,ph,temp,visina svetla,vlaga i sa cim si zadnji put zalivao ili ti hranio,da bi kolege mogli da ti daju bolje savete i lakse donesu procenu dijagnoze sta dalje ciniti.Leka ima al ce trebati vremena i jos malo vegetacije ako bas ides na kolicinu.Za gnojiva ne znam sta da ti kazem ja nekoristim taj brend pa ne znam.Evo ti neki linkovi koji ti potencijalno mogu pomoci odredjenim treninzima da pospesis bolji kvantitet i kvalitet biozica .
https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664/
https://www.vutra.org/threads/topiranje.6631/
https://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/
https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
;):popcorn:::spliff:
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#4
Dobro doaao na vutra.org pre svega :)
Imaa kalkulator na AN sajtu za doziranje njihovih gnjiva pa je najbolje tamo da pogledaa http://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/
Biljke ti izgledau super ,zdravo i pravo ,bie definitivno gu~va ali mogue je da izguraa sve kako treba.
da nije toliko biljaka u boksu savetovao bih ti LST ,ali ovako zaboravi na to ,imaea dovoljno d~id~e i bez toga :)
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
Alfa1810ISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#5
Grow je uzet u hidroponici, zemlja je florabela mesana sa kokosovim tresetom,uradjena drenaza sa glinenim kuglicama, ph vrednos zemlja ne znam, trenutno ih zalivam sa iguanom organik grow sa nekih 7ml na dve litre vode,lampa je odignuta neki 40cm od biljaka
I trenutni rezim svetla je 18/6
hazeri
ZMAJ20.200 REP
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
bigeskaliburZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#10
Ja bih samo da napomenem kolegu Alfu,da onaj termometar sto ti stoji na dno boxa postavis u visini krosnje o ako ga nisi spustio samo zbog slikanja.;)
Joe1234
LEGENDA8.467 REP35%
→ Zmaj
Joe1234LEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#11
Zanimljiva kombinacija menki :)sretan grow kompa , bice malo veca guzva al vec ces ti to u hodu rjesit uz pomoc dobrih dusa :vutra: za sve jedan veliki :respect:Evo ti da se ohrabris fYKLDjfpGHY zivio burki i samo hrabro:D
budalin
ZMAJ54.653 REP
budalinZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#12
@hazeri pripazi da ne iskoce iz potova :D premocno
@Alfa1810 Slaba vajda sa 5 biljaka na tom prostoru sa tom lampom. Da sada prebacis na cvjetanje, bice gu~ve, a kamo li da jos vegetiras.
Jesu to potovi ili najlonske kese?
Biljke zdravo izgledaju, ja bih to prebacio na 12/12.
Sretno dalje! :thumb:
kenit
ENTUZIJASTA579 REP95%
→ Poznavalac
kenitENTUZIJASTA
mar 2017.
mar 2017.#13
Definitivno previae biljaka za taj prostor i tu lampu...
Idealno bi ti bilo da si iaao sa dvije biljke, trea je ve za level majstor, al sad kaj je tu je, nadaj se da e bit i dalje lijepo vrijeme pa 2 ili 3 stavi na sunce jer e se ovih 5 komada uskoro guait jedna u drugoj i prinos e ti bit minimalan (20-30 g po biljozi, ako).
Postoji tema "zbirka malih savjeta za po
etnike" i falio si dosta stvari iz te zbirke...
Sretno dalje.
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
Alfa1810ISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#14
pozdrav drustvo ovo je trenutno stanje, jednu sam izbacio napolje iz boxa jos pre dva dana, preostale 4 biljke su od 25 dana visina im je od 36 do 63 cm a box mi je visine 160cm koliko bih ih trebao ostaviti u vegetaciji, kada bi trebao promeniti sjelicu?
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
budalin
ZMAJ54.653 REP
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#17
Sljedeci put trebas topirati ili ako neces onda lst trening jer nemas visinu veliku ali dovoljnu da radis.Ove cetri ljepo rasporedi jer ce sada krenuti u visinu pa ces morati cropati sto je opet ok;)
Ajd pomalo..po putu rijesavati eventualne probleme:)
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
Alfa1810ISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#18
Pa to sledeci put definitivno manje, jedno tri komada, sad da gledam od ove 4 maksimalno da izvucem, malo me ta visina brine, sta si mislio pod tim buraz da ih moram cropati, izvini nisam te sko
Alfa1810
ISTRAŽIVAČ53 REP2%
→ Entuzijasta
Alfa1810ISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#19
Pa to sledeci put definitivno manje, jedno tri komada, sad da gledam od ove 4 maksimalno da izvucem, malo me ta visina brine, sta si mislio pod tim buraz da ih moram cropati, izvini nisam te skontao, koliko jos u vegetaciji da ih ostavim, kad bi bilo ok svetlo da menjam?
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#20
E hebemu misa..pa nemogu ti uzgojiti biljke:)
Malo prouci forum,trazilicu...vjeruj mi,sa time ti pomazem;)
Supercroping u trazilicu....
https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664/
https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
Kakadu063
LEGENDA8.740 REP37%
→ Zmaj
Kakadu063LEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#21
Da sam na tvom mestu ja bi one dve najviae topiro odsko vrhove do prvih bo
nih ve vidljivih grana tako da budu sve u pribli~noj visini. Montirao mre~u i ne bi dozvolio da mi ide viae. Prebacio na cvetanje vrlo brzo(12 12) do pjave prvih pistila ne bi menjao sijalicu.
Kakadu063
LEGENDA8.740 REP37%
→ Zmaj
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#24
@Alfa1810
Nije dobro.Mreza ne valja nista..treba da bude jaca,cvrca i sa malo manjim rupama.Druga stvar;poanta scroga je dovesti sve vrhove u isti level i ne dopustiti da ti grana ode u visinu kao sto su tebi ovih tri,cetri grane.
Ovo ti je jedan od kvalitetnijih primjera kako to treba izgledati;
https://www.vutra.org/threads/one-plant-show-mazar-extra-u-epizodi-scrog.16649/
Ajd pomalo:razvaljen::
mar 2017.
1 / 24
mar 2017.
mar 2017.