VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaNesto jede listove...
LEGACY

Nesto jede listove...

48 odgovora6,963 pregleda

maj 2013.

#1
Pozdrav svima :wave: , isprike ako je na krivom mjestu... Radi se o vanjskom uzgoju, i nesto jede biljcice.. vjerovatno puz jer sam ga vidio na zemlji oko biljaka Svakih par dana obiem biljke i cini mi se da se listovi regeneriraju, iako ih nesto jede, tj. svaki put kad ih obiem vidim rupice na drugom listu, a stari list se oporavio, rupica nema. Biljke su jednom spricane Biokillom, ali nema bas nekih rezultata. Zanima me hoce li ti nametnici smetati daljnjem razvoju biljaka, jer ona normalno raste i dobiva nove listove 2373.IPB HVALA UNAPRIJED 2374.IPB
s0vaAMBASADOR

maj 2013.

#2
Izvini sto necu ostaviti nikakav savet ali samo me zanima kako su se listovi "regenerirali"? To nisam jos video da biljka regenerira postojece ostecenje na listu. Razumem da list malo pozuti pa se posle vrati u zivot ali da fali komad lista i da zaraste to mi je nepoznato...

maj 2013.

#3
kazem cini mi se, mozda grijesim, al kao da se broj prijanjih rupica smanjio, da je izrastao list na mjetu rupe..
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#4
e da kovac i mene to zanima,mozda si pobrkao listove :sadbanana: a to da li ce smetati u daljem razvoju-hoce,jer ako je puz moze ti je cijelu obrstiti,pa onda nista od tog tvog regeneriranja.Zato poklopi biljke flesom,odrezes joj dno,,odvrnes joj cep da moze zrak da ulazi i poklopis je,i tako dok malo ne ojaca,poslije joj puz ne moze nista.A kasnije ako budes imao problema sa bubama napravis ono od koprive i pospricas.

maj 2013.

#5
1. hvala na odgovorima 2. imam jos par biljaka u casi, pa kad porastu idu u u zemlju. Hoce li biti dosta jake da im puz nemoze nastetit, ili flasu i na njih?
s0vaAMBASADOR

maj 2013.

#6
kolko ja vidim ovo je slican problem... https://www.vutra.org/topic/8875-nesto-jede-moje-lisce/ trebao si malo da pogledas u podforumu Problemi tokom uzgoja da li ima slicna tema pre nego sto si stavljao novu temu... U onoj temi su zakljucili da su gusenice krivci. Trix ti je dala dobar savet, pa nek ti je sa srecom dalje. edit: puzevi uvek mogu da ti useru biljku nema veze kolika je... ako se on popne do lista i krene da rucka, i jos ako mu dodju drugari...obrste ti biljku o' cas posla. evo ti par rezultata kad ukucas puzevi u search box foruma... https://www.vutra.org/topic/5640-za-svakog-ko-ima-probleme-sa-puzevima/ https://www.vutra.org/blog/6/entry-1176-za%C5%A1tita-od-pu%C5%BEeva/ https://www.vutra.org/topic/507-pu%C5%BEevi/

maj 2013.

#7
jos pitanje, mada nije vezano za temu, al ajde... jel mozete po ovim slikama prepoznati spol biljke ?

maj 2013.

#8
ma jesi ti pri sebi
HuraganPOZNAVALAC

maj 2013.

#9
marsijanci su po spolu :knockknock:

maj 2013.

#10
a gle, pocetnik sam, slobodno me poserite, vjerojatno su pitanja glupa, al molim vas ak mozete pomoc pomognite..

maj 2013.

#11
niko ne kenja po tebi nego nema ko da ti pomogne po pitanju pola, nemoguce na tom uzrastu, ima da cekas jos bar dva meseca na taj odgovor
ChasedByDevilENTUZIJASTA

maj 2013.

#12
Nema nikakve potrebe za "bio"killom, ima previse prirodnih metoda zaatite koje mo~ea koristiti, pogotovo protiv pu~eva... Sretno dalje, surfaj forumom malo :)
vigierPOZNAVALAC

maj 2013.

#13
slazem se za to da nema potrebe za bio killom. Medjutim, ako je neko pocetnik, onda ni bio kill nije strasan. Umjereno koriscenje puzomora u divljini nece narusiti eko sistem vise nego automobil za 5 min rada
MornarPopajENTUZIJASTA

maj 2013.

#14
mozes staviti oko biljaka piljevinu, ili pepeo, svejedno, uglavno puzevi preko tog nece preci sigurno ;) a i mozes poklopiti flasom (kao sto ti je trix vec i rekao).
BladeZMAJ

maj 2013.

#15
Ja koristim neopetroid...

maj 2013.

#16
Mislia neopitroid alfa?
BladeZMAJ

maj 2013.

#17
Ne...Mislim Neo-Petroid biocid praaak...
iprezimeAMBASADOR

maj 2013.

#18
za puzeve mozes oko biljke obicnu sol da stavis oni nemogu preko soli da idu

maj 2013.

#19
pozdrav, evo me s losim vijestima, neko mi pocupao biljcice :ohno: Je li prekasno da zasadim nove ?

maj 2013.

#20
ma nije sto bi bilo kasno,sad je zapravo idealno. samo sadi ;)

maj 2013.

#21
citas li ti bar najnovije teme na forumu https://www.vutra.org/topic/10555-da-li-je-kasno/
vinerPOZNAVALAC

maj 2013.

#22
Nije,samo gledaj di ea ih posaditi,,jer ti sajt nije bas neato im ti je netko po upao biljke a niti se vide na zemlji previae..Mislim da si premalo truda i vremena ulo~io u tra~enje sajta..Sad nai novi di se niti zec nemre provu a kamo li ovijek,i minimalno od staze di se kre u ljudi 5 km..pa ea mo~da imati uroda.. :read: ......... sretno.

maj 2013.

#23
Ok hvala.. bacam na trazenje sajta ... mozda i neki dnevnik zapocnem :icon_mrgreen:

jun 2013.

#24
Takvoga nije naaao ni gugl. Mo~da toga nema kod mene u HR.

jun 2013.

#25
Zato ato se zapravo zove Neo-Pitroid iako veina ljudi govori petroid. Googlaj to pa budea naaao.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se