LEGACY
pomoc oko stetocina, sorti, vode moj prvi:)
18 odgovora2,122 pregleda
44 REP88%
→ Istraživač
okt 2008.
okt 2008.#1
Prvo bok svima...
Evo i mojeg prvog posta. Dugo vas vec citam, pa evo i jednog problema oko kojeg bi mi mogli pomoci, a nisam nasao neko rjesenje koje mi je odgovaralo tu na forumu.
Dakle, imam vec iskustva sa uzgojem, odvalio sam vec jjednu berbu sa kupljenim sjemenjem i sada idem pokusati sa unknown sjemenom, pa da vidimo sta cemo dobiti.
uzgajam pod hps-icom od 400.
1) Biljke su jos male a to je i ono sto me muci, nekako sam imao filing da bi vec trebale bit vee.
Pazio sam sa zaljevanjem, nisam pretjerivao. gnojio sam jedanput sa cvetal-om i to pola od preporucene doze jer su biljke jos male, takoer sam i nedavno preaao na kupovnu vodu, mislei da ova iz pipe ne valja.
2) Imam problem sa ~utim listovima na biljkama, i nikako da ih se rijesim.
Biljke za cutnuo da dobijem dva vrha.
3) Najnoviji problem su mi nekakve male muaice i one me ubijaju, kako da se njih rijeaim???
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjemeki i to nekih unknown
2.Koliko su stare vaae biljke ?
25 dana
3.Koliko su visoke vaae biljke ?
10-15cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?
neznam cca 1,5l
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )
"ok zemlja za cvijece" nikakvi dodatci
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?
koristio sam vodu iz pipe prvih 2 tjedna, nakon toga kupovnu, ne destiliranu
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?
koliki ima kupovna voda?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?
korisitm cvijetal, omjer je otprilike 20 9 10
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ?
hps 400
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
50 cm
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
1.5m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?
temp je oko 26
13.Koliki je ph zemlje ?
unknown
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?
da, i to je ono sto me muci
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
jedna berba uspjesna
ako imate kakvih pitanja slobodno...
Unaprijed puno hvala svima, najbolji ste
Laidback
POZNAVALAC1.404 REP89%
→ Ambasador
LaidbackPOZNAVALAC
okt 2008.
okt 2008.#2
Po zutim listovima bi rekao da fali dusika - slican problem sam imao, pa su mi to dijagnosticirali :)
Probaj zalit nekim gnojivom sa brdo dusika. Ako si iz zg, kolega stoner ti zna gdje nabaviti monognojivo - dusicno. Ako ne, onda nadji neko gnojivo koje ima vise N nego ostalih elemenata. Ja sam nasao ortoflor 24-12-8 i pomogao je mnogo.
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
okt 2008.
okt 2008.#3
Vjerojatno im ne paae zemlja,joa nisi nikakav mix napravio,trebale bi bit puno vee za 25 dana.Probaj koristit peroksid pri zaljevanju i kad budea presaivao napravi mix(malo stiropora,kamenia,glinenih kuglica,...) i koristi drugu zemlju(neato provjereno tipa tera magma i sl.).
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#4
zeznuo si stvar zato ato si gnojio tako male biljke
zemlja ima sasvim dovoljno hrane za njihov start
to ti je osnovna greaka,pogledaj i ph jel ok
pokuaaj da ih spasia samo
istom vodom
nisi dobro
itao
a zemlja ti izgleda najmanje rei
udno
44 REP88%
→ Istraživač
okt 2008.
okt 2008.#5
hvala ekipi na odgovorima. :respect:
puno ste mi pomogli a vjerovatno i jos nekome. Sad idem mijenjat. :D
Jel mi moze jos neko dat neki savjet za te muaice koje mi letaju okolo, dal su uopce stetne i kako da ih se najbezbolnije rijeaim.
Ima li porijeklo sjemenki kakve veze sa ovime sto se dogada, i ako sam recimo posadio neku outdoor biljku, koliko ce mi ona visoko narasti u indoor uvjetima
Zavaljujem:vb_kez:
4 REP8%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#7
treba mi pomoc ne znam sta da radim sa listovima izgledaju mi kao da su pojedeni....?
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
4 REP8%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#9
Hvala svaka pomoc i savet je dobrodosao :sun2:.... mada mi je to i dalje cudno...
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#10
evo ti jedan savjet
pro
itaj ne
iji dnevnik i ponovo predji vanjsko uzgajanje i neea imati viae ovakva pitanja bez smisla
okt 2008.
1 / 10
okt 2008.
maj 2009.