VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikatrebam pomoc ??? help
LEGACY

trebam pomoc ??? help

10 odgovora1,095 pregleda

nov 2010.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? 2.Koliko su stare vaae biljke ? 3.Koliko su visoke vaae biljke ? 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ? 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? 13.Koliki je ph zemlje ? 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 1. Iz sjemenki 2. 8 dana u zemlji 3. 3-4 cm 4. Tegle od cole one od 2 litre 5. Kupovna 6. Pa kad vidin da je zemlja suha, obicnu iz gradskog vodovoda 7. - 8. Jos nije gnojeno 9. 2 od 11W, 2 od 14W neznam za lumene jedino ako to nije ono K onda ove od 11 imaju 2500K 1 od 14W ima 4000K a za drugu neznam al mislim da je nesto mmalo jaca od 4000K 10. 8cm prije su bile oko 5cm 11. Visina 41cm, duzina 44cm i sirina 18cm 12. Temperatura je oko 21 C, za vlagu neznam 13. Ph zemlje je od 6.5-7.1 kad je kupljena 14. Ne 15. Prvi pokusaj Imam pojavu da mi listovi zute i pocinju propadat al neznam razlog, trazio san i po forumu nebi li sam zakljucio zbog cega se to desava i nisam usppio i zato molim za vasu pomoc. Evo par slika losije kvalitete: http://img140.imageshack.us/i/dsc00279w.jpg/ , http://img339.imageshack.us/i/dsc00278l.jpg/ , http://img813.imageshack.us/i/dsc00277w.jpg/ , http://img600.imageshack.us/i/dsc00276g.jpg/
ZOKIAMBASADOR

nov 2010.

#2
zemlja je blato .. zalivaj samo kad se osusi i presadi to odmah u posude kojima ces gaiti do kraja.. svetla je malo potrudi se da bude bar 5000lm crvenog spektra pa pored koja plavog...

nov 2010.

#3
A i misli sam da je do zemlje jer se slabo susi nisam stavio ni stiropora ni pijeska, pa sam danas prije nego li san napisao post presadio najvecu biljku. Znam da mi je svijetlo slabo i mislim kupit sad za prvu ruku 2-3 stedne od 23W. Naci ti mislis da mi je radi zemlje biljka pocela venut. I iman pitanje dali se te moje biljke dobro razvijaju u odnosu na to kolko su stare
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#4
pozdrav good najpre,to 'K' sto ti pise na kutiji ti sluzi da bi odredio spektar boje koji baca sijalica.recimo da 6400k znaci da ta sijalica baca plavi spektar i on sluzi za vegetaciju,a 2700k ti je sijalica sa crvenim spektrom boja i sluzi za cvetanje. lumeni ti sluze da bi video jacinu i da bi znao koliko ti sijalica treba... (najprostije receno) logicno je da kako je sijalica jaca tako ce i vise lumena isijavati...ta philipsova od 23w ti daje 1450lu. a na 1m2 i ide 50000lu. vidim da zalivas sa vodom iz vodovoda... bilo bi ti najbolje da ti voda odstoji bar 24h i onda da zalivas. ja recimo zalivam sa vodom koja je stara dva dana. i za ta dva dana je obogacujem kiseonikom sa vazdusnom pumpom,i drzim je na temperaturi od 23'c pomocu grejaca za akvarijum. nadam se da si sad kad si presadjivao stavio stiropora??? moras da znas da u indoru ti kontrolises sve,i kada ti je sve ok onda i mozes da se nadas necemu...

nov 2010.

#5
hvala slobodan Trazio san to sta je K tj. cemu on sluzi i nisan mogao nikako naci, jedino sto san bio naso je da 1W daje otprilike 60 lumena. Ovaj slucaj sa vodom sam poceo prakticirat danas najprije je prokuham i stavim dan dva na balkon tako da mislin da mi ta voda nece sad stvarat problem. Znam da iman dosta propusta jer san to morao napravit sve na brzinu i nisam imao sav potreban materijalli pa sad polako pokusavan ispravljat pogreske sad cu napraviti odredena poboljsanja a za sljedeci cu se potrudit da to bude kolo tolko idealno. Box mi je relativno mali ali posto san dosta citao o tome mogao bi dobit neki urod iako to nije idealno al trenutno neman nesto vece,, ipak je to PC. Zamolio bi jos ako mi neko moze pomoc da odredim sortu, i ako mi neko moze odg. na predhodno pitanje dali su dovoljno velike u odnosu na to koliko su stare, znam da su slike nekvalitetne ali trenutno neman nista cime bi to bolje slikao. HVALA jos jednom.
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#6
mislim da je to pogrsena informacija,jer recimo philips master green power od 600w daje 90000lu. sto se tice vode kad je prokuvas,sacekaj da se malo ohladi pa je onda procedi kroz neki filter koji sam mozes da napravis pomocu fate i tocira,al gledas da bude ona obicna a ne neka mirisljava... nece da mi nesto otvori slike,ali ako ti je biljka mlada tesko da bilo ko moze da odredi koja je vrsta

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se