LEGACY
spalio sam biljku?
28 odgovora2,429 pregleda
vrtlar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
vrtlarENTUZIJASTA
jul 2009.
jul 2009.#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaae biljke ? 6ipo tjedana da je na 12/12, prije toga 10 dana veg
3.Koliko su visoke vaae biljke ? radio sam LST pa ne mogu procijeniti al cirka 60cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 2-3 litre
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) kupovna za biljke u cvijetanju, tj presadjena je u tu zemlju nakon sta sam ju stavio na cvijetanje
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalijevam ju svaki dan, kako ona trazi i kako se isushi zemlja sa obicnom vodom iz spine koju pustim da ishlapi par minuta, a u zadnjih par dana (citaj tjedan-tjedan ipo) sam josh ju zalijevao sa peroksidom, 20 kapljica na pol litre
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? plantela za cvijetanje 6:8:8
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ? HPS 70
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? mozda 10 cm od najvisheg vrha i to iskosa
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 16cmX71cm
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? 28C-31C, vlaga 35-50
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? neke muhuce male sitne al to pred koji dan nakon sta sam donio neka dva kamena izvana da mi budu uteg jer su kifovi poceli prevrtat posudu od tezine
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? ne pretjerano puno, prvi koji bas ide do kraja dok sam prije tek onako probne baco davidim jel ide
e sad problem je sljedeci...listovi kao da su mi postali papirasti, tj kao da nisu onako mesnati ko prije... poceli su ispocetka na vrhovima zutiti i smedjiti a sada mjestimicno listovi kao da imaju neku nekrozu pa im izbijaju sitne zute pjegice po njima a neki su dobili i smedje fleke onako toksicne kao da su spaljeni kemijom nekom
e sad... od topline sigurno nije jer sam spalio jedan list vec prije koji je otiso preblizu lampe pa znam kako to izgleda... mene je strah da sam ili pregnojio ili ju spalio sa previshe peroksida...
gnojim svakih tjedan dana sa 5 ml gnojiva na pol litre vode, a zalijevam ju svaki dan sa pol litre vode (nekad vishe nekad manje, ovisno kako trazi) u koju stavim 20 kapi peroksida... nekako mi se sve cini da je to pocelo kad sam poceo stavljat peroksid pred nekih tjedan ipo...
koji je moj problem i kako da ga rijesim? zahvaljujem unaprijed
stavio bi i sllike al nemam dovoljno dobar digitalac koji bi to mogao izbliza slikat da je vidljivost dovoljno dobra...
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
jul 2009.
jul 2009.#2
Pa mogu
e da si ih spalija,20 kapi na pola litre zvu
i previae kad se neato mjeri u kapima,a zvu
i i 5ml na pola litre iako neznam koji omjer treba,to bi trebalo pisati na boci od gnjojiva.
Svakako najbolje bi bilo da je zaljevaa
istom vodom 2-3 tjedna ili da zemlju isperea s dobrom koli
inom vode.
Nisan stru
an toliko pa neznam sr~ problema,ovo sa kemijom mi pada na pamet.
Zalivanje samom vodom bi ti svakako pomoglo da vidia jeli do toga i u
emu je problem.
Provaj nabaviti bilo ata za pribli~no pogledati ph iako nevirujen da je to.Nije skupo.
Sa
ekaj joa nekog,provaj sliku makar s mobit.
mjesecar
LEGENDA5.752 REP8%
→ Zmaj
mjesecarLEGENDA
jul 2009.
jul 2009.#3
moguce je da si je spalio s plantelom.prehranjivanje se vrsi razblazenim vodenim rastvorom djubriva koncetracije 0.75%(15ml na 2 litre vode)u hidroponici koristiti rastvor od 0,05 do 0,1% i menjati rastvor jednom sedmicno.
42 REP84%
→ Istraživač
jul 2009.
jul 2009.#4
Dobro kazu ljudi. Isperi sa 2-3litre vode zemlju da se ocisti. Ja sam jednom pregnojio i bili slicni simptomi na listovima, meni su se prema dolje savijali ali nisu bili mlohavi kao kad nema vode. Isprao sam sa vodom dobro i oporavila se. Nemoj se ni zezat puno sa peroksidom i puno kemije jer imash malu posudu.
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
jul 2009.
jul 2009.#5
e da ti ja kazem nesto izvalio sam svi ovde seru kako gajiti kako gajiti a niko nema pojma svako je cuo od nekog drugog i to tebi prica zajebi te price,kakva hemija kakve hemikalije ja lepo zasadim pa presadim u njivu (bilo koju) zalivas svaki 2 dan predvece,i znas kakvi hedovi biljka visine 2 metra u biljci ako ukupno nadjes 200 semenki sve sami hedovi,od dzokavca pada se u komu, tako da ne slusaj sta ti ovde ko prica to je cista glupost
vrtlar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
vrtlarENTUZIJASTA
jul 2009.
jul 2009.#6
hvala stari, uzmem sve te komntare i savjete s rezervom dok mi ne savjetuje netko od iskusnijih... zato nisam nista postao...
biljka i dalje izgleda spaljeno al izgleda kao da je usporilo to unistavanje listova, slabije raste al *****u sve... samo sta nije gotova i to me nervira...ovu nedjelju kad bude ce bit 8 tjedan floweringa a ona ni traga ni glasa da su pistili poceli smedjit
34 REP68%
→ Istraživač
jul 2009.
jul 2009.#7
kada je pocela da se susi stavljao sam plantelu list i to u propisanoj razmeri ali nije pomoglo,zatim sam poceo da je ispiram vodom ali ni to nije pomoglo i sad izgleda ovako i plasim se da cu ih izgubiti.... :sick:
vrtlar
ENTUZIJASTA521 REP80%
→ Poznavalac
vrtlarENTUZIJASTA
jul 2009.
jul 2009.#8
@b92
ja sam misljenja da je tvoj problem sta imas tri biljke u jednom pitaru... i onda ti niti jedna ne dovia dovoljno hrane... nemam iskustvo s tim problemom al mi se cini to kao najlogicnije objasnjenje
grudva
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
grudvaISTRAŽIVAČ
jul 2009.
jul 2009.#9
presadi ih u posude dimenzija 25*25*25 cm dopuni ih cistim glistenjakom i perlitom u razmeri 80*20% zalivaj 20 dana bez prihrane cistom vodom a posle im radi sta ti volja .
I posalji slike da vidimo kako su se lepo oporavile
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
Kushonja O.G
AMBASADOR1.967 REP13%
→ Legenda
Kushonja O.GAMBASADOR
jul 2009.
jul 2009.#11
Sla~em se s grudvom samo ih presadi u ato vee posude ....ali ato vee!!!!!
34 REP68%
→ Istraživač
jul 2009.
jul 2009.#12
Hvala na brzim odgovorima.Sad su dve u hmmm,ovoj kofi,imaju jedni 10 kg sveze zemlje.Mada... ...sam joj posekao zute liske ima jos istih mada sacekacu da prodje ''stres presadjivanja''pa cemo videti...
grudva
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
grudvaISTRAŽIVAČ
jul 2009.
jul 2009.#13
mrzelo te da izdrobis ono malo stiropora sto imas pored biljke na slici . posveti im VISE paznje!!!
grudva
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
grudvaISTRAŽIVAČ
jul 2009.
jul 2009.#14
a ti vrtlar zajebi hemiju da ne shebesh bilje i cuvas bilje u 2 litra posudama odma presadjuj.
daj im veci prostor da pustaju koren i stavi dosta perlita tj stiropora posto vidim da b 92 nije stavio nista.
ovako nekako treba da izgleda konacan rezultat
to je posuda od 3 litra i spremna je za presadjivanje u vecu
jul 2009.
1 / 15
jul 2009.
jul 2009.