VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaProblem oko vlage
LEGACY

Problem oko vlage

48 odgovora8,863 pregleda

nov 2013.

#1
Bok,jel bi mi neko mogo da kakav savijet kako da dignem postotak vlage u boksu.Pokuaao sam stavit mokru krpu,apricat vodu po boksu,ali vlaga se digne na kojih 50% i natrag spusti na 15%.Temperatura mi je isto pre velika ali to rjeaavam sutra kad mi dolazi novi vent za ispuh.Unutra je mh sijalica od 250W u cool tubu na koji je spojen vent sa alu cijevi za upuh isto tako s druge strane za ispuh samo bez venta,boks je oblo~en majar foliom.Venovi(ukljucujuci onaj koji mi sti~e) su promjera 100mm,proto nosti 107 kubi nih metara/h.Biljka mi sporo napreduje..stara je 30 dana ali izgleda (amnesia haze) kak da je stara 2 tjedna.Sutra cu stanje u boksu malo poboljsati jer mi sti~e poailjka od 50L plagron grow mixa i gnojiva:,hesi tnt ,rot i super vit.Selim ju u posudu od 15 l pa se nadam da bu se malo oporavila.Sam me zeza ta vlaga joa i zanima me ak ce se to malo popravit nakon kaj stavim vent za ispuh.Boks mi je visine oko 185 cm,ali bas i nema nekog prostora unutra je je to stari jednokrilni ormar.Prostor van boksa ima 20% vlage u zraku.Hvala unapriejd.Slike se bojim stavljat radi murije i tih sr***a
GagibaAMBASADOR

nov 2013.

#2
Jeste mnogo lakae kad ti drugi servira odgovor na postavljeno pitanje ali definitivno ea ga za svoj problem teako ovde dobiti. Razlog: Sve ti stoji na ve otvorenim i obraenim temama! Naoru~aj se strpljenjem i is itavaj i sve e ti se samo kazti... :) Reguliae se vla~nost do nekih granica relativno lako, vidi samo da ti temperatura bude korektna jer ona mo~e ozbiljnije probleme napraviti bilj ici... pozz

nov 2013.

#3
A znam,al problem mi nije samo vlaga nego i ovaj spori rast biljke pa me zanima nakon kaj sve ovo napravim dal ce mi se stanje u vezi rasta popravit.

nov 2013.

#4
pa treba da smanjis temp. jer ako je temp. visoka a vlaga kako kazes oko 15% sto te cudi sto sporo napreduju, temp. drzi na 26~28 a vlaga u vegetaciji sto veca treba biti, kad bi bila 50% to bi bilo super. koliko je velik box u kom je ta 250w lampa... jos imas i ct, kako tako niska vlaga, u kom prostoru ti stoji bax, kolika je vlaga izvan boxa

nov 2013.

#5
180/50/50.To ni meni nije jasno bas zbog cta ..vlznost zraka van boksa varira od 20-25%.
GagibaAMBASADOR

nov 2013.

#6
Lakae je malo komentarisati kad ima kakva sli ica. Mo~e biti i da ti je bilj ica korektna ali bi je ti ~eleo malo veu! ;) 50x50 je ideala za jednu biljozu. Probaj da stavia neke posudice sa vodom oko biljke, mokar peakir...

nov 2013.

#7
kako onda ocekujes da ti u boxu bude visa vlaga? Morat ces ju podizati prisilno nekim ovlazivacem ili morkim krpama, posudama sa vodom i slicnim pomagalima. Kod mene je isto vlaga niska u prostoriji gdje mi je box (30%) pa sam morao nabaviti ovlazivac s kojim mogu do 80% posto natjerati vlagu...

nov 2013.

#8
a i prostor mi nekako pre lici za lampu od 150w ;)

nov 2013.

#9
A jbg sad :icon_smile:.Evo danas sam ju presadio u vecu posudu i instaliro joa jedan vent.Temperatura je pala na idealnih 27,a problem s vlagom sam rijeaio tako da sam stavio mokri runik ispred venta za upuh i unutra tanjuri s vodom,sada je 43%.Nije idealno ali je sigurno bolje od onoga do sada.I nadam se da ce se malo oporavit.Zanima me ak je netko imo kakva iskustva s amnesiom haze?
SiDAMBASADOR

nov 2013.

#10
neznam ako joa pratia ovo, ali vent za upuh zraka ti netreba... najbitnije je da imaa dobar protok zraka kod ispuha... za tvoj prostor dovoljan je pasivni upuh zraka... kada biljke malo porastu i bude viae biljne mase ( listova ), automatski e ti se i vlaga popesti malo

jan 2014.

#11
Evoo mene opet...Ova biljka o kojoj sam vam pisao nije viae bilo mogue spasit.Pa sam posadio novu odnosno Hindu Kush.I sve je ialo prekrasno odli no se razvila jer je imala odli ne uvijete: vlaga i temperatura su bili idealni,posuda od 10l sa plagron grow mix zemljom.Po eo sam ju gnojiti tek kad je po elo cvjetanje sa 3/4 preporu ene doze plagron green senstaiona za cvjetanje i supervitom od hesija... jer je na vrei od zemje piae da se ne gnoji prva 3 jedna da nebi doalo do pregnojavanja.Sve je ialo odli no prebacio na 12/12,stavio hps od 250W..izbacila pistile i nije nikavih problema bilo,do kad sam po eo gledat slike iz dnevnika kojih su vodili forumaai i tada sam sku~io da moja biljka uope ne izbaciju onoliko dla ica na vrhovima nego samo par komada odnosno uope ne cvjeta.Ona je sad u 28 danu cvjetanja..i niata se ne dogaa,a ima skoro pa idealne uvijete.Pokuaao sam fotografirati,ali nemam dobru kameru pa fotografije nisu od niakve pomoi.Molim vas da mi date neki savijet ako mo~ete.

jan 2014.

#12
Ako si prebacio na 12/12 onda ce procvjetati samo strpljivo..mozda je pretrpila nekakav stres pa malo boluje ;)

jan 2014.

#13
Nebih se slo~io s ovom rije ju "malo".
Igor78ISTRAŽIVAČ

okt 2014.

#14
Imam box 150x150x200 osvetljenje 400 w gde mi vent od 120 p duva u box a carbon filter velicine 120x200 za izduv.U Boxu imam mali veltilator Huricane koji je okrenut biljkama.Kada zatvorim Box onda se naduva sav i spadne mi vlaznost vazduha na 39% inace je 45% kada je otvoren.Dali je normalno za biljke ako se box naduva , mislim da ne steti tako biljkama?Molim za pomoc pls. :smoke18:

okt 2014.

#15
Box naduva? hehe Vlaga je ok nije to straano nisko.
Igor78ISTRAŽIVAČ

okt 2014.

#16
Mislio sam na to da se naduje od vazduha.Plasim se da ne explodira :pat:

okt 2014.

#17
Ma ne e mu niata. To je ipak aator pa "talasa". Taj box je predvien za 600w al nema brige dobro je to.
sharpLEGENDA

okt 2014.

#18
samo zamjeni zice na ventilator/carbon filteru i mislim da ce bit ok.

okt 2014.

#19
Kako to mislia da zamijeni ~ice?
Z&NZMAJ

okt 2014.

#20
Igore, jel ti imaa na tom filteru ventilator? Iz tvojeg opisa, meni se ini da si ti sve to krivo poslo~io...
t@maraZMAJ

okt 2014.

#21
Da njemu mo~da ventilator ne upuhuje zrak umjesto da izvla i?

okt 2014.

#22
ja koliko sam ga uspio shvatit mislim da mu ventilator za upuh ubacuje vise nego sto ovaj na filteru moze izvuc i zato se napuse kao balon

feb 2017.

#23
bebe su mi u oaku sobe ograene, na podu stiropol, sastrane stiropol, 4 cm :objesen::razvaljen:: debljine... lampa 600 dual... cool tube sa podeaenim malim nagibom da na jednu stranu toplina izlazi viae... vlaga me hebala od po etka, pa sam s krpama i posudama pokuaao, ali malo bolje, danas sam na podu u stiropolu, izrezao no~em kanale, kad zalijem bebe viaak ode u kanale i isparava...sad me zanima rezultat nakon toga... 3 puta dnevno 3 kuhinjske krp namo im i polo~im izmeu beba, pokraj stabljike....krpe su maltene na zemlji... ovo mi je prvi put da me vlaga aica, sa 400kom nisam imao frke.... prostor ima i 5 kubika mo~da, i 600ka ga isuai ko nki ormari da je... :ajnstajn::razvaljen:::objesen:
NaughtyWormISTRAŽIVAČ

jun 2017.

#24
I ja sam imao problem sa vlagom i temp. Resio sam tako sto sam napunio dve plasticne kese vodom stavio u zamrzivac da se zaledi,i potom naizmenicno ih stavljao u boxu i to mi je pomoglo.pre toga sam se dosta mucio sa krpama i teglama vode.
NaughtyWormISTRAŽIVAČ

jul 2017.

#25
A ako neko ima problm sa visokom vlagom najbolje reseje je so.umesto posudica sa vodom stavite posude sa solju,tako da o bude na sto vecoj povrsini..pozz

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se