VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaZuti krajevi na listovima
LEGACY

Zuti krajevi na listovima

60 odgovora17,962 pregleda

maj 2010.

#1
Ne znam da sam na dobrom mestu postavio temu pa se unapred izvinjavam. Da li neko moze da mi kaze zbog cega su zuti krajevi na listovima kao na slici. Biljka ima oko 3,4 nedelje i lepo napreduje stim sto ima taj "problem".Zemlja je cist glistenjak,uzgajanje-indoor,osvetljenje je 24h,temperatura oko 28,vlaznost oko 60-70%... Uploaded with ImageShack.us
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

maj 2010.

#2
Evo prijatelju https://forums.vutra.org/threads/1465-Vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani Nadam se da redovito kontroliras PH vode s kojom zaljevas...

maj 2010.

#3
Po slikama sa ovog linka bi rekao da je ili nedostatak Mg ili visak kalijuma,mada sam ispirao zemljiste pre nedelju dana ali nisam jos primetio promene.Vise mi lici na visak kalijuma. Jel imao neko neki slican problem da mi kaze sta je u pitanju? Ne kontrolisem PH zato sto zalivam sa kisnicom,da li je to dovoljno ili mora da se vrsi i njena PH kontrola?
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

maj 2010.

#4
vidi dalje kako ce se odvijat situacija, bitno je da ti se na novim listovima i granama koji budu rasli ne ponavlja problem. Ovi koji su pogodjeni ce ostat zuti. Prati dalje pa ces vidit dali si rijesio. Trebalo bi uvijek kontroliat PH. I omotaj te prozirne case necime da svjetlost ne smeta korijen
BjelacAMBASADOR

maj 2010.

#5
za pocetak presadi u vecu saksiju, ovo ti je vec premala zalijevaj sa obicnom vodom dok se ne stabilizira, biljka ti srce previse gluposti iz zemlje. nakon zalijevanja sa obicnom vodom , nakon par tjedana kad ti listovi pozute pocni prihranjivat sa nekim od gnjojiva sa velikim N-om ( ja koristim 12-6-6) imao sam i ja s tim problema, potpuno isto http://img571.imageshack.us/img571/2605/phforganja.gif

maj 2010.

#6
Ovde je voda iz slavine 7,2. Jel to ok za tretman? Kupio sam bas takvo djubrivo ali sam se kasnije odlucio da posadim u glistenjak. To sam ucinio jer na kesi pise da je odlicno organsko djubrivo, da sadrzi sve nutrijente i da, sto je najbitnije, ne moze da sprzi biljku. Sad se nekako bojim da dodam to vestacko da ne preteram. Planirao sam da kad budem presadjivao opet posadim u glistenjak jer se dobro pokazao( biljka je lepo napredovala). Sta ti mislis??

maj 2010.

#7
oi postojei mene zanima isto jedna stvar slicna ovoj ,pa ako moze pomoc bilo bi fino heh,meni je isto sa donjih listova kranilo malo zutit sa kraja lista prama unutra ali to su svega 4 tockice na 34 lista otprilike ,a biljka stojji u loncu od 20 l popunjenan finom cvjetko zemljom ono jos je zalivan svaki dan sa o,5 l vode
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

maj 2010.

#8
Vidim da nisi bas procitao ovo prije nego si poceo gajit. https://forums.vutra.org/threads/2184-Kvaliteta-Vode-i-koliko-je-bitna-!
NaturalISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#9
Po meni Idealna smesa 20-40% glistenjaka i ostalo dobre zemlje za cvece.. kolicina glistenjaka zavisi od kvaliteta zemlje...

maj 2010.

#10
pa stavia san samo tu zemlju sta se kupi u cvjecarama jer bi iz nje i ***** raslo,pa nece valdja ta zemlja naskodit biljci jer se po meni cini da joj samo godi jer izgleda ful zdravo i sve osim tih par tockica,i da napomenem,moj problem nije isti kao kod ove biljke sa slika,meni su to tockice i nema ih svugdje niti tako okruzuju list,a i javlaju se samo na tri cetri lista,jel se trebam uopce brinit oko toga?

maj 2010.

#11
Hvala na odgovorima i linkovima...Probacu vase savete pa javljam ishod.

jun 2010.

#12
Bjelac fvala na savetima. Tvoja fora je bila uspesna sa obicnom vodom. Medjutim, sada imam novu ne doumicu. Na biljkama su se pojavili polovi a svetlo ni jednog trenutka nije gaseno. Kako to?? Sijalica je CFl 200w plava. Evo i slika! http://img227.imageshack.us/img227/5755/dsc01648l.jpg http://img64.imageshack.us/img64/9901/dsc01653c.jpg
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#13
sta su polovi? ako mislis na pistile ili spol, on ti se pokaze i prije nego sto si prebvacio svjetlo na 12/12 meni su izbili pistili u 3 tjednu vegetacije na 24/0 PS: sad sam tek skuzio da na 1 slici imas zumirano na pistile, nemas se sta bojati...budi sretan imas curu! i presadi to, casica ti je premala za to, posto je prozirna vidi koliko korijenje ima, moli te za novu zemlju :D drago mi je da si rijesi problem
SKTAMBASADOR

mar 2011.

#14
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? seme 2.Koliko su stare vaae biljke ? 38 dana 3.Koliko su visoke vaae biljke ? radjen im je lst zato prilazem sliku Uploaded with ImageShack.us 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? kante od 25l podeljene po pola i dve biljke u kanti 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) terramagma, dobile su jednu dozu hesi tnt i floravit 5-5-6 do sada, i hesi supervitamin 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? 2 puta sedmicno po malo, otopljen sneg. 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? nisam merio 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? 5-5-6 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ? 2x150w hps 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 25-30cm 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 1,2x0.6m 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? 28c vlaga nemam merac 13.Koliki je ph zemlje ? ne znam 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? ne 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2god outdoor pojavile su se na par listova zlatno zute fleke na sredini, i tu se list osusio, na par malih vrhica se pojavilo slicno ali po rubu, i te sam listice pokidao. a na par vrhova koji su blizi svetlu na samim vrhovima listova se pojavilo zutili, nekako kao da list bledi, i da se susi. nemam dobar aparat da bih slkao gro pa da prezentujem kako izgleda.
numero unoISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#15
kosac daj sliku listova ili vehova sa tim flekama da se vidi!
xxrobixxAMBASADOR

mar 2011.

#16
Mo~e biti pH, a mo~e bit da si polio malo vode po listu, pa je lampa napravila svoje.

maj 2011.

#17
Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoc oko problema sa mladim biljkama koji se pojavio od nedavno. Naime, biljke su stare 3 nedelje. Prvih 10-tak dana je sve bilo ok, rasle su manje vise jednako, medjutim u poslednjih 10 dana javljaju se problemi sa pozutelim listovima, koji potom rezultiraju uvijanjem krajeva i njihovim susenjem. Od tada biljke gotovo da stagniraju. Biljke su u growbox-u, svetlo je MH 400W, udaljeno od biljki 60cm, sa cool tube-om sa 2 ventilatora, plus dodatni ventilatori za ubacivanje i izbacivanje vazduha. Zemlja je kupovna, ph vrednosti 6, sa 1/3 dodatog perlita. Temperatura u boxu varira izmedju 23 i 27, mada je poslednjih dana bilo nesto hladnije pa je povremeno pala i nesto ispod 20. Seme je inace outdoor mix od Sensi-a, vecina biljki ce biti prebacena napolje, mada planiram da ostavim 3-4 u box-u. Pre nekih 7 dana su presadjene iz malih treseta za klijanje, i tom prilikom sam sa vodom kojom se zalivaju pomesao fertilizer sa slike, po instrukcijama sa pakovanja. Zalivam inace sa izvorskom vodom sa fruske gore. Do nedavno mi je vlaznost u boxu konstantno rasla sa rastom biljaka i dosla do nekih 60%, medjutim sad je opet pala na 30-ak %. Moja prva sumnja je bila da imaju previse vode posto se zemlja i pored otvora na dnu posuda tesko susila i bile su stalno vlazne. Medjutim, vise nisam bas siguran u tu teoriju... Molim vas za pomoc i savete!!! Hvala. http://img851.imageshack.us/img851/6889/dscn6731.jpg http://img339.imageshack.us/img339/3593/dscn6725p.jpg http://img823.imageshack.us/img823/6951/dscn6735i.jpg http://img508.imageshack.us/img508/5223/dscn6738b.jpg http://img807.imageshack.us/img807/2248/dscn6745.jpg http://img84.imageshack.us/img84/1050/dscn6739y.jpg
SekachAMBASADOR

maj 2011.

#18
NE mijesati gnojivo s vodom dok su tako male...to ih je najvjerojatnije dotuklo... Imaju dovoljno hrane u zemlji... Ako namjeravas saditi indoor, onda presadi 4 komada u vece posude a ostalo baci...jer ne treba guzvati bezveze...nova zemlja ce im pomoci da se oporave...i onda ne gnojiti bar 3 tjedna... Ako neces presadivati, onda stavi biljku u kadu i pusti vodu kroz zemlju dok ne bude pocela izlaziti bistra voda...onda je zemlja isprana i onda ces trebati gnojiti jer vise nema nicega u zemlji...kreni s pola propisane doze pa povecavaj po potrebi... I uvijek pusti zemlju da se osusi do kraja gornja 2-3cm...previse vode je puno stetnije od premalo... =) Sto se samog gnojiva tice, nisam upoznat sa time pa ne znam nista o tome reci...ja osobno ne bi koristio nijedno gnojivo koje nisu drugi isprobali...
ZOKIAMBASADOR

maj 2011.

#19
moze biti da je od vode... a sta je taj fertilizer?
gargamelPOZNAVALAC

maj 2011.

#20
Sve sta je Sekach rekao, samo bi ja na tvom mjestu radije presadio, da bi opet bilo problema s djubrivom (mislim da ovaj subculture i nema nes puno hranjiva, nego je naglasak na onim gljivama-bakterijama, sta li vec...)...

maj 2011.

#21
spusti brate tu lampu, da imadu sto vise svjetla... jao kako sam navaren, to nema na svijetu... sluaam prodigy i imam lagane tripove...

maj 2011.

#22
Hvala svima. Moguce je da ih je fertilizer dokrajcio, medjutim to nije bio uzrok, posto su i pre toga zutele i listovi su poceli da im se savijaju na dole. To gnojivo je dodato pre 3 dana, a one stagniraju vec 10. Moguce da je onda ipak zbog vode. Sada sam poceo da ih zalivam samo kad se dobro osusi zemlja, nadam se da ce uskoro zivnuti, mada su mi iz dana u dan sve gore. Koliko je preporucljivo prostora izmedju MH400W lampe i njih?

maj 2011.

#23
au, di sam ja stavio ovaj post gore... skroz sam promaaio topic... svaata sam radio napuaen EDIT: a ipak nisam, spojene su teme... jbg, ne znam obrisat post, vjerojatno se ni ne mo~e...

maj 2011.

#24
Krajevi listova mi se suse, a po sredini se pojavljuju neke bijele tockice. Biljke je uzgajana na prozoru, ali mislim da svjetlost nije problem jer stvarno mi izgleda da ima dosta sunca. Biljke su stare 3 tjedna ali ne rastu vec tjedan dana. http://img535.imageshack.us/i/09052011214.jpg/ http://img811.imageshack.us/i/09052011213.jpg/ http://img34.imageshack.us/i/02052011206.jpg/
xxrobixxAMBASADOR

maj 2011.

#25
Korijen ti je popunio posudu, pa je normalno da se po nu ti donji listovi suaiti. Presadi ako si u mogunosti i trebao bih obi an ventilator upalit neka puae po njima ako su u zatvorenom, da stabljika oja a malo.

maj 2011.

#26
Dobar info si dao, svaka ast Mislim da imaju anoreksiju, slab si sa lumenima. Ok je za ukras kod ku e ali ako ho ea duvati mora ea se malo viae potruditi. Trebaa malo itanja i logi kog razmialjanja, ako ho ea da raste brzo i prema cilju. Ina e nije vrijedno truda i joa prozoruaa

maj 2011.

#27
biljka ti je puna fungus gnats i to bome ~eai napad. poapricaj ih nemmazalom a zemlju dezinficiraj sa peroksidom makar neznam kolko ti sve to ima smisla sa tom teglom i prozorom
SulundarAMBASADOR

maj 2011.

#28
Pre ce da je spider mites,crveni pauk..nemas problema,prati upute. https://forums.vutra.org/threads/3810-Paucina-na-liscu... Potrudi se da obezbedis vise svetla biljkama. Valjalo bi da presadis u pojedinacne posude. Sretno. poz
CopemaniaENTUZIJASTA

avg 2020.

#29
Imam joa jedno pitanje, poato sam biljku topirao, ovu veliku iznad na slici, ona je izbacila suludo velike i veliku broj grana, e sad pitanje je da li da poskidam neke grane sa dna korena koja su se razvila bukvalno uz dno, ali nee moi da se razviju, po mojoj logici, da li da po upam te grane koje baa nemaju aanse da bi ostale iznad grane mogle bolje da se razviju? I dalje imam ~utih listova, nije straano uopate na toliku biljku, ali moram neato preduzeti.. Mo~da time pomognem biljci poato je preterano velika.. Mo~da zbog toga i ~ute neki listovi.. Hvala unapred na odgovoru, hitno je Pardon, slike dole, ogromna je i kontam te skroz dole grane pri dnu ato su krenule da otkinem, da potencijal ide u ostalo, a ima puno

avg 2020.

#30
Dno je uvek dole, dno korena je duboko u zemlji, niata ne eprkaj oko korena. Grane su na stablu a naravno da mo~ea poskidati sve ato nema potencijal za razvitak. Koja sorta je u pitanju? Svi listovi troperajci, baa mi udno. I ne postavljaj isto pitanje u dve teme.
CopemaniaENTUZIJASTA

avg 2020.

#31
Domaica, poskidao sam neke grane, nisam ni mislio koren da diram. Zbog ega je udno?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se