VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaProblem, plamenjača, pređubrenje ili... ?
LEGACY

Problem, plamenjača, pređubrenje ili... ?

24 odgovora3,015 pregleda
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#1
Pozdrav, Od jutros sam primetio problem sa biljkama,krajevi listova su po eli da ~ute.Proteklih dana sam imao problema sa vaaima,isprskao sam ih insekticidom FitoNeoPirox u spreju http://www.ekosan.co.rs/proizvodi/fitoneopirox-s-sprej/ da bi jutros primetio da lia e kree da ~uti i da se suai po obodima.Jel mogue da je problem plamenja a?Ili sam preterao sa vodom?`ta mi je initi?Pomagajte ljudi ako ko mo~e deaifrovati problem dok joa mogu ata uraditi. Biljoze su Royal Northern Light,auto,40ti dan otprilike
ChanZMAJ

jun 2016.

#2
Jel to kesa u saksiji?
t@maraZMAJ

jun 2016.

#3
Evo link u temi za probleme. https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-mo~ete-pitati-iskusnije- lanove-za-pomo.11083/ Ispuni kompletan upitnik iz prvoga posta i objavi tamo u temi. Nije to od previae vode....:)
klada1115POZNAVALAC

jun 2016.

#4
Malo informacija frende...nista nisi napisao, cini se da je out u kojim uvjetima raste...vjeruj da je do tebe i u uvjetima koje si im dao

jun 2016.

#5
Baa, niti znamo u kojoj je fazi biljka, niti u kojima je uvjetima, niti jel indoor ili outdoor. Jedino vra pogaa bi mogao tako pogoditi. Sve ato znam da plamenja a nije, a ni ne izgleda mi kao pregnojavanje. Viae izgleda kao neat izazvano previsokom temperaturom ili nedostatkom fosfora, ali opet ponavljam to je sve vra anje, bez detalja.
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#6
Biljke su northern light,auto,oko 40tog dana vegetacije.Napolju su ali poluzatvorene,mini plastenik koji je otvoren,fakticki samo su nadkrivene.Temperatura nije sigurno.Hranjene su klasicno,plantela vege,slavol i voda,nikakvo preterivanje.Mozda jesam zadnjih par dana malo preterao sa vodom ali ne previse.Biljoze su tu negde pred cvetanje.Ubodene su u jutene dzakove,nesto sam kao simulirao smart-pot saksije sa tim juteninim dzakovima.Do prekljuce su bile u fulu zdrave nego su bile krenule neke vasi da preve belaj pa sam ih pospricao fitoneopirox-s gotovim insekticidom,znaci nista ja nisam pravio,uzeo sam vec gotov,spreman za prskanje.Dan posle tretiranja tim insekticidom su se pojavila ova zutila listova.E sad ne znam da li je moguce da sam mozda preterao sa prskanjem tim insekticidom pa je to razlog? Danas je situacija u stagnaciji,znaci identicno stanje je kao juce,listovi ne zute dalje,ti krajevi koji su otisli stoje ali se ne siri zutilo dalje. Da li moze neko samo to da mi potrvrdi,jel moguce da je to od tog insekticida i da li bi mozda pomoglo ispiranje listova ili sta slicno?Ili da ne diram nista dalje nego da ostavim kako jeste posto koliko vidim za sada se ne siri? Hvala unapred

jun 2016.

#7
Mini plastenik ti je odgovor, bez obzira ato su samo natkrivene a sa strane otvorene. Biljke kanabisa se u ovo doba ne natkrivaju, pogotovo ne u toj fazi. Krkni flush sa 50 litara vode i makni to s im su natkrivene ata god to bilo. I ubudue ako koristia insekticide koristi provjereno actaru, neem ulje ili sli no.
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#8
Verovatno da ce plastenik biti sklonjen koliko sutra vec a veceras ce da padne jedan obilati flush..Hvala puno na odgovoru. Pozdrav
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#9
Evo da se javim posle uspeanog oporavka biljkica i da prijavim u emu je do kraja bio problem,mo~da nekom bude od koristi ubudue.... Naime,"pr~enje" listova i ovi beli obodi nisu bili izazvani insekticidom ve preparatom od koprive kojim sam prskao biljke pre insekticida.Koristio sam za folijarno prskanje rastvor 1:10 koji se ina e koristi za zemljiano(fertigaciono) zalivanje ato su ispostavilo da je prejak rastvor.Do tog zaklju ka sam doaao posle istih problema u baati na pojedinom povru koje je identi no odreagovalo posle folijarnog prskanja tim prejakim rastvorom koprive.Liae nije odumrlo samo je odreagovalo na na in na slikama gore,spaljeni delovi se nisu dalje airili... Trenutno su biljke potpuno oporavljene i bujaju kao prave E sad,imam drugi problem ako ga tako mogu nazvati pa ako neko ima neki savet bio bih mu zahvalan. Biljke gore na slikama su Royal Northerni automatici,preale su 60ti dan vegetacije ali joa uvek ne cvetaju.Po eo sam im davati joa pre 2 nedelje umesto zelene plantele crvenu u nameri da mo~da potstaknem cvetanje ali joa uvek niata...Joa uvek bujaju kao u sred vege faze. Pitanje je,dali bi mo~da pomogao neki ozbiljniji bloom preparat ili nekakav TNT kompleks kao HESI ato ima koji bi mo~da ubrzao po etak cvetanja? Ili da niata ne diram nego nastavim za crvenom plantelom pa kad krene krene? 60ti dan je proaao uveliko i joa nema cvetova na vidiku.Istina bilo je dosta dana bez sunca ali niata dramati no,mislim da poprili no kasne sa cvetanjem. Dali ih silovati sa nekim preparatom ili biti strpljiviji? Hvala unapred na odgovoru
L0oDZMAJ

jun 2016.

#10
Prebaci na 12/12 ako je indore... a ako je out... onda jbg izgleda si ubo fotosa :) a i ovako su ti izgledi da je fotos po spiki... i ja ne vidim nikakve slike,mozda ima u prethodnim postovima allll pff.. stej hajj
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#11
Napolju su,nisu unutra.Sutra e da padne neki foto sean pa u da oka im koju slikicu. Seme je iz Royal Queen-a, od 5 komada su mi 4 ostale i sve istim tempom idu, po sun anim danima imaju direktnog sunca u full-u preko 8 sati, zasaene su joa polovinom aprila u plasteniku pa prebacene napolje, poslednjih vise od tri nedelje su pod otvorenim nebom,nisu u senci,od 10ujutru vec su osuncane, ne pokazuju nikakve znake nekakvih problema.... Sutra u oka im fotkice, zdrave, prave su, izbujale su preko metra u vis, lisne mase im ne fali, hraniva takoe, svetla imaju izgleda da sam ih razmazio totalno.Mo~da zato ku kice zabuaavaju. Sutra stizu slike
alen94POZNAVALAC

jun 2016.

#12
evo koja slika od danas
L0oDZMAJ

jun 2016.

#13
Nastavi ti sa hranom za vege,sama ce ti ona pokazat kad krece u cvetanje... mozda su zalutali fotosi ili koji moj vec... samo opusteno hrani za vege i pusti prirodu da radi posao... ukloni taj najlon iza,greje dodatno pored tih blokova ako ne i duplo,da ti ne skjuri listove... stej haj

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se