VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaMolim pomoć (prvi uzgoj)
LEGACY

Molim pomoć (prvi uzgoj)

138 odgovora4,529 pregleda
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#1
Pozdrav svima, po prvi put sam zasadio dvije white widow sjemenke, jedna je rasla dosta brzo i kvalitetno dok se druga jo~ uvijek jako sporo razvija, i ato je najgore u zadnjih tjedan ili dva (ovo je 34 dan od kad sam ih zasadio) su po ele sve viae blijediti pa sam malo istra~ivao i mogue da se radi o manjku nitrogena. Koristim ph perfect grow i micro skupa pa kad bude vrijeme za cvijetanje preci cu na ph perfect bloom. `ta vi mislite koji moze biti problem? Koliko sam ja shvatio moze biti sve, i manjak i visak nitrogena i manjak i visak vode i ovo i ono, iskreno vise nemam blage veze sta moze biti. Lampa je 250w hps udaljene su viae manje metar od lampe, nemam blage veze koji je ph zemlje, zemlja sam kupio u bauhasu, ne sjecam se marke ali znam da je bila kompresirana, dodao sam plagron supermix u zemlju za pocetak i nakon 3 tjedna od cvjetanja sam poceo dodavati ph perfect grow i micro, 4 ml jednog i drugog na litru vode, zaljevam po potrebi odnosno kad osjetim da je zemlja suha 1-2 cm od povraine. Ne znam koliko ima vlage a temperatura je oko 23c Hvala unaprijed

feb 2024.

#2
Dobro je to i naraslo išta kad je HPS 250W udaljen metar :) obično se drži oko 35~40 santima, pa i niže ako uslovi dozvole (meni bude nekad o na 30) Ne možeš tako hebiga, nit meriš parametre, nit znaš koja zemlja, nit joj znaš ph... previše tu stvari ima za ispravljanje, ali ima još nade realno. Za ovakve stvari ne otvaraš novu temu, pročitaj pravilnik! Ovde pitaš :) https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-mo%C5%BEete-pitati-iskusnije-%C4%8Dlanove-za-pomo%C4%87.11083/page-1142#post-786500 Eventualno neka ostane ako hoćeš nastavljati kao dnevnik, a tu ćemo pre uspeti da pomognemo :) Za početak spuštaj lampu, i kupi merač vlage/temperature, to je investicija od jedva 5€ 23 je nisko, gadaš 25-30, pitanje je i gde ti ode noćna (ispod 18 usporava metabolizam, na 10 već praktično staju sa rastom) Sretno u nastavku!
DjedMrazENTUZIJASTA

feb 2024.

#3
Poz, AN PH perfect moras koristiti u 3 komponente grow, bloom i micro zajedno od pocetka do kraja u tocnim zadanim dozama da bi PH bio perfect takva je formula gnojiva.
sone1ZMAJ

feb 2024.

#4
Izgleda da si uzeo kokos ? Nezz da li neko ovde ima uopste iskustva da pomogne. . . koliko si cega umesao? Za pocetak bi krenuo sa nizim PH tipa 5.6-5.8 pa video kako reaguje, ne znam kolko si dodao ukupno djubriva do sada
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#5
bloom grow i micro od pocetka? pa dodao sam u cirka 30 litra zemlje cijelu vazu plagron supermix i od 3 tjedna nakon cvjetanja sam poceo dodavati ph perfect grow i micro, samo sam zajebao, stavljao samo 2 ml na litru vode umjesto 4ml, na boci pise da bi trebao zaljevati 2 do 4 puta tjedno ali jednostavno ne vjerujem da joj treba toliko vode, pa ne znam kako da to uskladim, odnosno treba joj dodati 2 do 4 puta tjedno nutriente uz vodu ali joj jednostavno ne treba toliko vode, zemlja je vise manje uvjek vlazna na dodir, par cm ispod povrsine pogotovo blizu korijena biljke hvala ti, znas sta mi nije jasno, jedna je prakticki duplo veca od druge a imaju iste uslove, temperatura i zemlja i gnojivo, ne kuzim. Na pocetku je bilo blize pa sam se uplasio da ne bi izgorijela, priblizit cu je, klima mi je upaljena u sobi cijelu noc na 23, mogu dici na 25 nije problem, što se tice mjeraca, koliko sam vidio ispo 60 eura ne mogu naci, zemlja znam da je "sterilizirana kompresirana zemlja" prakticki nema nutrienta (proizvodi neki zagrebacki fakultet). Ne znam nisam isao za tim da bude savreno, nemam uslove ni love da ulozim 500 eura da sad napravim nesto bozanstveno. Jebiga, tak je kak je. bilo koja pomoc je dobro dosla na pocetku je bilo blize pa sam se uplasio da ne bi izgorijela, priblizit cu je
RAOZA.ZMAJ

feb 2024.

#6
@aoe33 5. Ne citirajte bez potrebe Korisnici esto bespotrebno citiraju poruku i umno~avaju tekst koji se ve nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Briaite delove citata i ostavite samo ono ato je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaae, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na ata ta no odgovarate. Ako odgovarate na neku poruku u nizu ili na viae njih, koristite umerene tagove kako biste dali ostalima do znanja na koji deo teksta se vaa odgovor odnosi, ali NIKAKO nemojte dozvoliti da citat predstavlja vei deo poruke koju piaete. [*]Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojei (opcija Urediti (Edit), dole levo u vaaem postu) https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#7
[bez sadržaja]
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#9
Sad sam pogledao, tvoje i moje su kao dan i noc, tvoje izgledaju predivno, moje kao da su retardirane u usporedbi s tvojim ljepoticama
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#13
Da im dam duplu dozu? A gdje si kupio gnojiva? Ak je preko internet imas link stranice? Hvala
sone1ZMAJ

feb 2024.

#14
Ajde ih za pocetak ostavi da se dobro isusi pot i bude lagan, posle toga dodaj 1/4 kafene kasicice limunske kiseline na 5L vode, i zalij kolko im treba, pa da vidimo za par dana da li ce im trebati hrane
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#16
Pokusat cu sve, ma za prvi put sam znao da cu nesto sjebat, moram naucit pa jebiga bit ce bolje sljedeci put
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#17
Ne nije bio kokos, za cvjetanje sam koristio kokosove plocice pa sam stavio sve skupa u zemlju, zemlja koju sam kupio je ova https://www.bauhaus.hr/univerzalna-zemlja/homeogarden-biozemlja/p/27029378
sone1ZMAJ

feb 2024.

#19
Mislis za sadjenje, uporno govoris cvetanje, a ti ni blizu istog, tebi su biljke u vegetaciji. Sta pise na pakovanju ono dole prvo zaokruzeno ?
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#20
da sadjenje haha, sorry, desno na pakovanju pise treba 50% manje zaljevanja
aoe33ISTRAŽIVAČ

feb 2024.

#21
ipake ima kokosovog vlakna sad sam vidio

mar 2024.

#22
Po postovima vidim,da kolega ima ~elju uzgajat,tako da dobro doaao i brzo bua svoje puaio :thumb: i nikad viae ceste vidio:) To ato je jedna ve e,druga manja,to nemoj uzimat kao problem. To je normalno,jer isti strain iz istog paketa,nikada nije isti kao druge biljke. Zato u komercijalnom uzgoju koriste samo klonove,majke odr~avaju u vegetaciji po godinu,dvije,ovisi koliko dugo ~ele uzgajat isti strain. Samo klonovi su identi ni jedni drugima.Iz sjemena biljke kako su kri~ane,mogu dati osobine svakog roditelja koji je sudjelovao u kri~anju. Na tvom mjestu bi uzeo ovu ve u,presadio ju u ve i pot sa dobrom zemljom i do cvata si miran,jer mixevi iz grow shopa su izbalansirani za Cannabis i kod ja eg mixa,2,3 tjedna dajea samo vodu. A broj biljaka ne regulira koli inu,jer viae ea izvu i iz jedne biljke sa duljom vegetacijom,nego sa 4 biljke,jer tu se gubi dosta mjesta,dok kod jedne biljke budu vrh uz vrh i na kraju mo~e se izvu i ista,ako ne i ve a koli ina! Problem je u tome, ato nisi davao bloom, a on se daje cijeli grow,isto kao grow i micro,samo u vegetaciji ide viae growa u cvatu viae blooma,ali da bi gnojiva bila dostupna biljci i da je ph perfekt,moraju ii sva tri proizvoda,jer elementi moraju biti izbalansirani. To je eata greaka,malo pretra~i forum,vjeruj sve je viae puta objaanjeno. Ako neato ne razumijea,samo piai i sve le se objasnit! Samo mastavi hranit i ubaci bloom,ali nemoj odmah duplat doze. Kreni sa 3ml/l i tako ea vidjet jel treba joa...
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#23
Dodao sam u zadnja par tjedna i bloom skupa sa grow i mix i oporavile su se, sad me zanima samo ako imaa iskustva sa tim gnojivom, dali ga dodajea svaki put kad zaljevaa ili svaki drugi? Primjetio sam da mi mi neki listovi spaljeni, na samoj boci piae da bi trebao dodavati gnojivo svaki dan (u kokosovom vlaknu) al mislim da je to previae, zadnja 2 tjedna sam zaljevao viae manje svaka 3-4 dana sa 2,5 litre vode i svaki put bi dodao micro grow i bloom. Dodatno me zanima dali je problem ako ne izlazi ve neko vrijeme viaak vode? Dali to zna i da trebam viae vode koristiti ili ne? Pro itao sam da bi kao barem 10-20% vode trebalo iza i van da se ne akumuliraju gnojiva u zemlji
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#24
Iskreno ne znam ni koliko litara ima ovaj pot, koliko litara bi trebao uzeti za ovu veu? Ra unaj da je sad visoka oko metar, ova manja je oko 60-70 cm, i jedna i druga su "toppirane" tako da se nadam da ce biti malo viae vrhova
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#25
ovako na oko bi rekao negdje oko 30 i 40 litara, visina je negdje oko 20 cm airina oko 20 cm promjer oko 75
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#26
Pot je oko 36 litara

mar 2024.

#27
Mineralno gnojivo u ve ini sluaajeva,dajea jednom hrana,jednom voda i tako ukrug. Kasije ako imaa neki booster ili PK proizvod,jer krene vui viae fosfora i kalija,booster ve inom nema NPK,zna i nije hrana,ve ina je ae er,melasa i poma~e. Mada,baa sam sa Jungle juicom,ista stvar kao oh perfekt,ali nije ph perfect:zvezda:: `to dulje uzgajam,shva am koliko je tu i marketing u igri,znao sam i prije,ali minimalno..... A 36L zaljevaa sa 7,8 L vode, odprilike 20% supstrata i u tolikom potu, treba jednom voda,mada tek namjeravam pre i na ve e od 20L,tako da tu joa netko, neato doda!! Sretno care:thumb: I da,sve su fino uhranjenje,boja iz asopisa,samo pazi da ato manje experimentiraa,to radia kad su staklenke pune:)
sone1ZMAJ

mar 2024.

#28
Ja bi pomogao, ali uzeo si kokos za supstrat, a osnove preskocio. . . nemas ph merac bez cega nemere. . .nisi pisao jesi li koristio limunsku i koliko, kada? :confused: PS ako su isti kao iz prvog posta na oko bi rekao da potovi imaju izmedju 3.6 i 5.6 L daleko od 36 . . .

mar 2024.

#29
Ima ph perfect od Advanced nutriense
sone1ZMAJ

mar 2024.

#30
Imam i ja coco ph perfect pa ga nikad ne spusti ispod 6.7 :( mozda ako bi startni ec vode bio oko 01 :) otisao je covek siroko, a nama dzabe na pamet da razglabamo ;)
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#31
Znaci ph mjerac se koristio prije 100 godina kad su uzgajali cannabis? Ne ku~im ato se ne bi moglo, mislim da ljudi malo pretjeruju. Limunska ata? Kako da kalkuliram koliko litara ima? Promjer je na povraini 75 a na dnu oko 55 cm dok je dubina 20 cm.
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#32
Promjer je Kad bi bio siguran da je 36 litara, Promjer je na povraini 75 a na dnu oko 55 cm dok je dubina 20 cm, viae manje bi trebalo biti 36 litara. `to se ti e boostera bi ovo bilo dovoljno https://www.hempatia.hr/gnojiva-i-supstrati/gnojiva/big-bud-1l ? Ima previae izbora i informacija na internetu u vezi gnojiva boostera i ovog i onog pa ako si totalno nepismen ato se uzgajanja ti e se brzo izgubia
sone1ZMAJ

mar 2024.

#33
Ja pricam o kokosu, a da li su i njega pre 100god koristili za uzgoj to ne znam dodje oko 48L, al meni su ove mere neverovatne, znaci taj pot bi stao u box od 80x80cm u milimetar?

mar 2024.

#34
Ja baš pripremam 60ak litara i nije toliko velik 50cm na vrhu,40 na dnu,al je ko bačvica:( Čuj ja koristim Big bud,ali i Nirvanu,B52,Sensyzme,Bud candy,Sensi cak/mag,Rhino skin,Revive, Overdrive....ne isplati se,još kad imaš 3 komponente,imaš 13 bočica:) Ako uzmeš Big bud,uzmi 250ml Overdrivea,on baš napumpa vrhove, zadnja dva tjedna,ali to ne ovisi samo o gnojivu. Kad su svi uvjeti u normali,onda šljaka! Ja prelazim na nešto drugo,ovo bude preskupo na kraju,a stalno nešto trebaš dokupovat. Još ako naručuješ,pa ideš uzet u komadu,po litru i do 500€,te izađe:) Hesi Boost je sasvim ok,ako misliš na PK booster u trokomponentnom gnojivu se može odradit odlične biljke. Ovaj New York City auto je samo na Jungle juicu , doslovno je ispadao iz ormara:) I to još ona stara bluepurple svjetla...

mar 2024.

#35
Mislia da je kanabis bio bolji pre 100 godina? :) onako prepun semenki i bui :D sensimilia (bez semena) je kultivisana 60'ih tek Ph je bitan kod mineralnih ubriva iz viae razloga, ali ono osnovno je - biljke usvajaju elemente u odreenom intervalu ph 6.0 - 7.0 sve ispod ili iznad toga dovodi do problema, gde osim gladi dolazi i do lockout-a pojedinih nutrijenata :) Ni u prirodi kanabis nee uspeti baa svuda, potrebna je specifi na struktura zemljiata, i relativno stabilan ph (iako je u outu to mnogo manji problem) Nemoj da mislia na pola prvog growa, nego sluaaj kolege :) niko ti ovde ne ~eli odmoi, upravo suprotno. N Nije to nikakvo cincularenje u prazno, ve govore ljudi iz iskustva :) a valjda je i tebi cilj da skinea ato viae, masnije, itd Ovo ato mi jurimo (veliki, masni, psihodeli ni cvetovi) nisu biljci primarna, ve sekundarna stvar. Njoj je jedino bitno da opraai/bude opraaena :) Limunskom kiselinom obaraa ph vrednost vode za zalivanje, i to bi definitivno morao raditi kad je kokos u pitanju (a i zbog mineralnih ubriva) Sretno u nastavku!!

mar 2024.

#36
Ako pričamo o potovima sa prve strane ili sa vrha strane,to ima max 8L,ako i toliko! Di je tu 50cm? Tako mjerimo nešto drugo i moj je 76cm:) još malo pa ču mjerit u inčima:) Kako da ti pomognemo,uzmeš trokomponentno gnojivo i iza ti je tablica kako se korist,a ti ga krivo koristiš?? Šta je teško pot izmjerit,a ne odokativno? Pazi,50cm gore,a dubok 20cm,jel to žardonjera ili vaza? A ovo o ph nebi komentirao,kad dobiješ ph lock sredinom cvata,onda buš kupil Blue lab:) Zašto si za kokos uzeo gnojivo za zemlju,pošto ima Sensi A i B za coco, praktički sve ima za kokos,a ti uzmeš za zemlju?? Jesi izbušio rupe na dnu,jer one koje ima pot,nisu dovoljne u nekim slučajevima,za dobru drenažu i to može biti problem. Uzmeš akicu ili baš bušilicu i to če joj jako puno značit! Drži se jednom hrana(gnojivo),drugi put voda i kad prebaciš na 12/12,tada čemo vidjet jel treba više hranit... Na supermix sad dodaješ gnojivo? Plagron supermix je potpuno gnojivo, prirodnog organskog podrijetla namijenjeno uzgoju u zemlji, u teglama ili direktno u zemlji. Bogati zemlju i povećava otpornost uroda! Bio-Supermix je koncentrat bioloških nutrienata koji omogućuje izvrstan razvoj i dobru otpornost biljaka na stres te je jedinstveno i potpuno prirodno gnojivo. Pažljivo je uravnoteženo i između ostalog sadrži i žive gljivice i bakterije, vitamine i minerale, te sljedove različitih elemenata te ne treba humus crva i Guano Peru (izmet šišmiša) za optimalan razvoj biljaka. DOZIRANJE U vazi (zatvoreni prostori): 3L do 5L dobro izmješati sa 100L klasične crne zemlje U zemlji (otvoreni prostori): 1L na 10m² do 20m² TIP GNOJIVA Otopina organskih NPK hranjiva (1 – 2 – 0) SASTAV Dušik (N ukupni) 1.2% (od toga organski vezani dušik 1.2%) Fosfor pentoksid vodotopiv (P205) 1.6% Vodotopivi kalij oksid (K20) 0.35% Žive bakterije, minerali i razni vitamini, oligo-elementi, sipino crnilo, koštano brašno, bazalt, bentonit, maerl, ekstrakti algi, guano, lavina prašina Ti si napravio supersoil i sad daješ mineralno gnojivo. To može proči,ali supermix tu gubi smisao... zašto se ne javite prije kupovine kao neki članovi? Nemoj krivo shvatit,reko idem ti pomoći,da to krene kako treba,ali ti si toga nametao bez ikakvih uputa i sl. Moraš i nas shvatit,nakon što ovo napišem,čeka me drugi kolega,koji radi prvi grow i od početka prvo pita,pa kupi a do tada sve nauči/prouči tako da zna za što služi. Mi te možemo navodit,ali ako ne znamo sve što radiš,to je više nagađanje i nitko se ne voli izlagat,takvim stvarima,jer onda smo mi krivo,ako nešto pođe po zlu! Ja vidim da imaš volju,ali neke stvari moraš raditi po redu,a za kokos je ph metar potreban,jedino ako znaš ph vode iz pipe i poznaješ preparate. Koji spušta ph,koji ga diže itd. Šta je najgore,to ništa nije teško,ali kad se javiš u odmaklom stadiju,dobijaš previše informacija odjednom i onda se to čini kao da filozofiramo,a ja sam osobno prvi grow bacio,baš iz razloga što sam naveo.... Nisi jedini,ako ti to išta znači. Nebi htio da me krivo shvatiš,nama je drago da nas je više,da se maknete sa ceste i uživate u svojoj travi! Sad nastavi,smanji malo gnojivo,jer supermix ti ima sporootpuštajuče gnojivo koje dodavanjem bakterija,razgrađuje se materijal na biljci dostupnu hranu. U organskom uzgoju ne hraniš biljku,nego bakterije koje razgrađuju tu hranu,da biljka može absorbirat. Kod mineralnog je hrana odmah dostupna biljkama! Malo čitaj dvenike,ne trebaš cijeli čitat. Čitaj početak,pa češ vidjet kako,šta ide... Sretno i sve najbolje :thumb:
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#37
Znaci ph mjerac se koristio prije 100 godina kad su uzgajali cannabis? Ne kužim što se ne bi moglo, mislim da ljudi malo pretjeruju. Limunska šta? K Ma gle ja nisam imao pojma o uzgajanju ma ama baš ništa, trebat će mi godina i godina da naučim. Jebiga na brzinu sam to sve kupio zbog nestrpljivosti i tak da mi je već nevjerovatno da je išta naraslo. Da jasno mi je da sam se trebao prije raspitati ali sam malo trvdoglav i volim zabit glavu od zid par puta pa onda naučim bolje lekciju, nije problem prihvaćam kritiku pogotovo osnovanu. Dodao sam mineralno gnojivo zato što su biljke bile jako svjetle i nisu izgledale zdravo. Hvala na info, pročitat ću malo dnevnike.

mar 2024.

#38
Nije to niata bro,da vidia koji je tek osjeaj kad ti muda poka~e nakon 2,5mj njege i ljubavi :pnisi glup a ova podraka od ekipe nek ti samo bude vjetar u lea :thumb::vutra:

mar 2024.

#39
Joj stari,nisi jedini...svi smo na neki ne in uletjeli u ovu pri u. A to,da e ti trebat godine,vjeruj mi,ako e te zanimat,barem malo,nau it ea sve ato treba za uzgoj i viae uz jedan grow. Prihva aa svaki savjet,ali uvijek sluaaa samo jednu osobu. Svi mi imamo druga iji na in uzgoja i pristup svemu od klijanja,vrste gnojiva,breedera itd. Sve kratice kad jednom ujea, drugi ea put znat o emu se radi,jer u veini slu ajeva je to skra eni engleski ! U prvom postu si naveo gdje si kupio zemlju i da ti biljka bljedi,nisi spomenuo supermix,uvjete, temperatura je presudna u toj fazi. Ako je hladno,biljke stagniraju...kroz grow ea shvatiti,da postoje aditivi,boosteri i bazno gnojivo. Bazno gnojivo je gnojivo sa NPK(duaik,fosfor,kalij) na growu e biti 6-3-5,dok e na bloomu biti 2-4-7,a ta tri broja su univerzalna za sve biljke i kad u opisu gnojiva naletia na tri broja,to je ili omjer duaika, fosfora i kalija ili je postotak. Samo kod koncetriranih gnojiva je omjer,ali neka te to ne buni....biljka u vegetaciji vu e i treba viae duaika uz ostale elemente,a u cvatu viae fosfora i kalija. Onda imaa boostere sa NPK i bez...sa je Big bud i to su aminokiseline koje biljke trebaju+ dodatni fosfor i kalij i takva gnojiva su ve inom baa raena/izbalansirana za Cannabis. Mogu bez njih,ali svi volimo da su prekrivene trihomima:) gledaj to kao da svaki dan jedea jedno jelo,a ostalo su vitamini,enzimi,boosteri i sl. Tako je i sa biljkama,samo mi imamo naviku pretjerat sa tim stvarima,baa iz razloga kako si i ti kupio sve,pa onda po eo planirat:) Eto,ostat e ti NPK u sje anju:)
aoe33ISTRAŽIVAČ

mar 2024.

#40
Npk omjer nisam imao pojma ata znai, advanced nutrients perfect micro ima 2-0-0 grow 1-0-4 i bloom 1-3-4, to je 4-3-8 kroz grow i bloom fazu ato znai da ne valja? Niata viae ne ku~im

mar 2024.

#41
Kad u ia od sredine,ne mo~e se tako.... Zato jer,micro ima duaika koji je druga iji od onoga u growu i bloomu,neda mi se sad gledat,ali ne brini to gnojivo je za sve tri faze. Ja sam za ,da se daje viae blooma u cvatu, viae growa u vegetaciji,ali to he Jungle juice,ti si kupio oh perfekt. Radi balansa elemenata ne mo~e druga ije,nisam kemi ar:) ali mislim da bloom ima druga iji sastav duaika,jbga tebi netko napiae ato zna e tri broja na boci i ti striktno samo njih gledaa:) Uz to,kad imaa trokomponentna gnojiva,ona su izbalansirana za cijeli ciklus. Meni je zato Jungle juice bolji,jer se omjer mjenja sa grow u vegetaciji 4 na 2ml u cvatu,isto bloom samo obrnuto i kako nije oh perfekt,mo~e se manipulirat viae nego sa ph perfekt. Ne ka~em da je bolje,ali ti daje viae opcija.. Evo,ne mo~e bolje.... Bloom ima 0.95 uree, a koliko ja znam ona je organska ..
sone1ZMAJ

mar 2024.

#42
Nitrat dize PH, dok amonijak i urea spustaju PH soila tokom usvajanja, u tome je razlika

mar 2024.

#43
Ne raspravljamo o razlici,pita kolega zaato je NPK za cvat,kad zbroji sve tri komponente. Zaato bloom ima isto duaika,kao grow....zato jer je nitrat ja i i to dosta od Uree koja je organska. Tnt od Hesia je 90% urea i iz tog razloga se ne mo~e o itat EC,tj ne di~e EC ...
aoe33ISTRAŽIVAČ

apr 2024.

#44
Evo samo da se zahvalim svima, biljke su u bloom fazi ve drugi tjedan i izgledaju stvarno dobro. Al jedna je preko 1.70 visine ato je baa previae
aoe33ISTRAŽIVAČ

apr 2024.

#46
[bez sadržaja]

apr 2024.

#47
Ne znam koliki ti je box.... Ove ni~e,stavi na neato da barem malo dou u ravninu. Strechala je malo viae od drugih,mo~da do straina,viae duaika itd. Ne zna i da ne valja! Samo nastavi jednom hrana,jednom voda i ide to kako treba :thumb:
aoe33ISTRAŽIVAČ

apr 2024.

#48
Ovu manju sam dignuo da bude viae manje na istoj razini kao vea. Bile su mnogo guae pa sam odreza pun k....c liaa da svjetlo lakae proe. Box je negdje 1.60mX1.20m I 2m visine

apr 2024.

#49
Nemoj samo citirati bezveze, automatski skupljaa negativne poene, na 25 ide ban. Ne idea na 'odgovorite' nego samo po ni pisati dole Dakle ne sad crveni pravougaonik, nego ~uti na slici
aoe33ISTRAŽIVAČ

apr 2024.

#50
ahaaaaa, jbg sorry
valeeISTRAŽIVAČ

maj 2024.

#52
Pozdrav svima imam pitanje u vezi automata sjemenke sam stavio. Na klijanje 20.04 23.04 au posaeni u zemlju i nekako mi se ine pre mali vrijeme je lose u po etku nije bilo dovoljno sunda kisa je padala danima a biljke su na terasi... Neznam zanima me vase mialjenje ii ako su pre mali dali ce pribos biti puno manji ili ce duze rasti do sazrenja ilii...
Boris BrejchaAMBASADOR

maj 2024.

#53
Ma ne brini bit ce hedovine za godinu dana ako pusis frulu svakih 6 mj. Presadi to cim prije u veci pot jer ce poceti cvjetati cim se korijen prosiri do stjenka.
aoe33ISTRAŽIVAČ

maj 2024.

#54
Ma evo sad je pri kraju, liae sam odrezao viae manje sad su ostale samo sugar listovi i neki koje cu odrezati poslje. Kako ih suaia i koliko dugo? Ja sam poeo rezati male grane sa malo vrhova vec prije dva tjedna, nisam mogao izdr~ati, i krenuo to puait, ako je ovako sada mogu mislit ata e biti poslje
Herman HullISTRAŽIVAČ

maj 2024.

#55
Lijep pozdrav ekipa, mo~e li mi netko sa sigurnoau rei zaato su mi gornji listovi po eli dobivati udnu boju koja nekako naginje ka laganoj ~uti. HHvala i srda an pozdrav
ĆyroZMAJ

maj 2024.

#56
Ka bi rekao da im fali necega, vjerovatno dusika (N) ali cekaj tipkat ce netko iskusniji.
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#58
Molim savet za ovu biljku . Molim savet za ovu biljku.Dal se mo~e spasiti.Izaala je sa ljuskom pre 5 dana pa sam uspeo da skinem .
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#59
Ovakva je bila dan pre.

maj 2024.

#60
Skini joj opnu,poapriv~caj malo vodom i pincetom ju skini! Kad se zakopa preplitko,zemlja ne uspije skinut opnu,ali ini mi se da e lagano ii! I pazi gdje postaa,ovo je kao neki dnevnik,ali po naslovu i ja bi se zabunio! To no joj desna strana,pod opnom. im ju skinea,do nave ea e se otvorit! Imaa joa jednu opnu,ovo izvana je ljuska,a opna je kao ona prozirna folija!
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#61
Skinuo sam opnu ato se vidi na prvoj fotki no zabrinjava me ato nema progresa ve nekoliko dana.`ta mogu da uradim? Hvala na savetima.

maj 2024.

#63
Ima joa jednu koja je prozirna. Malo bolje pogledaj sliku,jer da nema opne,otvorila bi se.... A vidi se na zadnjoj slici. Ljuska s desne strane i ono naborano s ljeve.
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#64
Da kontam ,hmm previae je malena .Probau iglom da skinem .
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#65
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#66
Izvinjavam se autoru teme,takodje se izvinjavam na viae primeraka fotki.Joa uvek se navikavam na forum.Ovo je fotka posle "operacije" skidanja opne.Ne znam dal sam zakasnio sa ovim.Dal ima neki savet ata dalje?Na sunce ,zaliti?

maj 2024.

#67
Ako si skinuo onu prozirnu,sad neka bude na laganom svjetlu i otvorit e se. U slu aju da krene deformirano,samo ju pusti,bitno da izvu e drugi par listova. Ovi su kotiledoni,a zna se dogoditi da se oni razvale tokom skidanja opne,pa izae prvi par fun listova. Nije ni autor baa pogodio kad je tra~io pomo ,nismo svi informati ki pismeni. Svima se dogodi,pro itaj pravilnik biti e ti puno lakae! Sretno
TrendlineENTUZIJASTA

maj 2024.

#68
Hvala na optimisti kom komentaru.Ako se izvu e ostae deformisana zato ato je otpala druga strana ovog ~utog dela.Zalio sam sa 10dl vode i nadam se da e se izvui!

jun 2024.

#69
Pozdrav ekipa, pitanje. Kako smanjiti vlagu? Treba mi bas pomoc oko toga, biljke su savrsene, rastu, sve super, sve 5. Ali vlaga je preko 80%. Kupljen je skupljac vlage, zrak se filtrira i cilkulira kroz cijeli sator. Ali vlaga se ne spuata. Help
dida33ISTRAŽIVAČ

avg 2024.

#70
Pozdrav, nova u svu ovom ali slucajno se zenkica razgranala, i iscvjetala a ja nemam pojma sta dalje nekad u maju sam je izbacila napolje, u kantu veliku ubacila joj plantelinu zemlju. Zaljevalja 2x dnevno 1 sedmicno dohrana za cvijet. I sad dodjem do ove ljepotice koja vrsta i sta je stvarno ne znam, jer kad god nadjem sjemenku ubodem je negdje u zemlju kao sto rekoh slucajno se desilo. Hvala na pomoci

avg 2024.

#71
Morate dati viae informacija,pa e vam se lakae pomoi... Jel u zemlji ili u potu(vaza/~ardinjera),ako je u potu koja zemlja,mada pretpostavljam ona iz vrta:) Na slici vrh izgleda ok,puni se i ve ima puno trihoma(ono ato puca)... Cannabis spada u gladnije biljke, ato zna i,da se mora hranit i do dosta viae od cvije a,povr a i sl. Ovako na brzinu,trebat e vam sigurno neko bloom gnojivo,tipa Plantella cvet i dajete dozu ,piae na boci,ali 15ml u 2L vode bi trebalo biti ok i dajete jedno zaljevanje vodu,drugu vodu+Plantella i tako ukrug. Ako vidite,mada ne ete to sad znat prepoznat,ali povremeno stavite sliku u galeriju vanjskog uzgoja i tamo e vam sigurno netko dar savjet,dali poja at dozu,zaljevat svako zaljevanje hranom. Pod hranu se misli na gnojivo sa NPK(duaik fosfor kalij) ,mo~ete joj kasnije u cvatu pomoi sa nekim PK proizvodom(fosfor,kalij),jer to drugu polovicu cvata,pumpa vrhove, ukratko... I kad slikate,probajte slikat cijelu biljku,da se vidi kakvo je stanje. Ako i ulovite neato na slici,uredite ju nama je bitno da se vidi biljka,jer doze gnojiva isto ovise o veli ini biljke, koli ini zemlje,ako je u vazi i sl.
LuchannoENTUZIJASTA

dec 2024.

#72
Treba mi savet kako za dry and curing? Posto mi prosla nije bas najbolje uspela od lepog mirisa postala je smrdljiva travuljina

dec 2024.

#73
@Luchanno Gore, u desnom gornjem uglu imaa tra~ilicu Korak 2, ukucaa curing, onda zakliknea pretragu naslova, i kona no search. Imaa i viae nego dovoljno materijala za itanje i ne znam ni sam koliko razli itih metoda.

dec 2024.

#74
Dobijete miris sijena,jer ju vla~nu stavite u staklenke. To je klorofil,ato se osjeti,a biljke se skidaju kad su suhe, izgleda kao da se se presuaile,ali u staklenkama se vlaga izjedna i. Baa sam trimao i kako je niska vlaga30%, narezao sam ju sa stabiljkom,koja zadr~ava vlagu puno du~e i sad je taman. Mora se poateno osuait,a negdje 3.dan se po ne osjetit klorofil,koji ishlapi do cca 5.dana. To se meni u po ecima deaavalo,jer sam prebrzo stavljao u staklenke,pa morao vadit,suait... Mada,ako je prekrivena trihomima,ne znam ata bi trebao napraviti da izgubi miris. A kad su vrhovi deblji,onda ih prije staklenki,stavim u vre u,da se izjedna i vlaga i joa malo osuai. Od prilike,ovisno o vlazi,vise 7-12 dana,nekad i dan,dva dulje. Ova je skinuta 8.dan,jer mi treba box,pa je joa jedan dan bila van boxa.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se