VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPukla mi biljka!!!
LEGACY

Pukla mi biljka!!!

100 odgovora8,268 pregleda
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#1
ovako, odem maloprije na sajt, puse neki vjetar dosta jak i biljka koja mi se razgranala u 3 grane vjetar je s nje otkinuo jednu granu, lisce je pocelo venut, jel moze netko rec jel mogu nekako spasit tu granu ??? evo neke slike. Hvala! ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
MeskalitoLEGENDA

jun 2011.

#2
Ma nema sanse vetar da je otkine skroz ,mora da si i ti malo pomogao :) . Ne znam da je neko uspeo da spasi tolku granu ....

jun 2011.

#3
umo i je u vodu neka stoji par dana, pustit e korijenje pa je onda posadi kao klona u zemlju!
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#4
kad sam dosao tamo samo se je na malo na kori drzala, onda sam je ja do kraja otkinuo.
SulundarAMBASADOR

jun 2011.

#5
Za par dana nece sigurno,pre 15ak dana. Ali sobzirom da je tolika grana tesko da ce se primiti. MOzda da je iseckas na komade i pokusas u vodi ili jos bolje,iseckaj i posadi u debelom hladu u dobro nakvasenoj zemlji. Vrucine su nesnosne,tesko da ce se primiti,ali ostaje da pokusas ili si se vec oprostio sto isto tako nije strasno...sad.

jun 2011.

#6
svakako mora pokuaat napravit klona ili klonove iz nje, ateta je tako velike grane...
MeskalitoLEGENDA

jun 2011.

#7
Znaci ,od grane klonovi ,jedino pametno ....
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#8
hvala vam svima, za sada sam sipao vodu u bocu i unutra je stavio. znaci bilo bi bolje da pokusam vise klonova napravit? ajd samo ako nije problem da mi netko pojasni malo gdje da sjecem granu kada budem klonove pravio? i znaci da ih stavim u hlad?? e bas me hoce growanje u zadnje vrijeme.... :/
SLO-EraLEGENDA

jun 2011.

#9
klonovi 15 cm- gran ice
SulundarAMBASADOR

jun 2011.

#10
Uzmi svaku sporednu grancicu sa glavne grane,onda glavni vrh na trecoj internodi..i svaki sledeci moguci deo na nekih 7,8cm..moze i manji i vise. Neke pobodi u mokru zemlju,neke drzi u vodi. Ako prezive prvi dan-imaces sanse da se nesto primi. Ako ostanu zategnute liscice narednih dana,onda je to-to. Trebalo bi da fajtas i zalivas svakodnevno.. JA sam samo pobio u zemlju u hladovini,zalio i one su se primile. Ti vidi sta ces. Sretno

jun 2011.

#11
Ja bih ju na "lijecnicki" nacin imobilizirao! Dakle, postavis ju natrag kako je bila i ucvrstis necim... Cime? ono sto se nadje, a da ju dobro drzi... Jednom prilikom sam tako spasio granu od propasti... Ali ocito da sam malo zakasnio za dijeljenje savjeta. Sretno!
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#12
evo ljudi, vratio sam se sa sajta. Isjekao sam stabljiku i od nje napravio 9 klonova. Sve sam stavio u zemlju i zalio. Evo slike kako sam to napravio : slika 1 : sjekao sam ovako : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting slika 2 : posađeni u zemlju : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting slika 3 : klon : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting nadam se da sam sve dobro napravio. Hvala svima na pomoci! :sun2:
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#13
tebra hvala na savjetu al kasnis malo da :D, sta sam napravio napravio..vidjet cemo sta ce bit..
Bob _MarleyENTUZIJASTA

jun 2011.

#14
Zaljepi ju :nana:
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#15
nemogu vise :D
SulundarAMBASADOR

jun 2011.

#16
Trebas da skratis ili uklonis neke od najvecih liski,i da proredis par grancica. Mnogo je tu liski koje crpe energiju i reznica ne moze da se usresredi na proizvodnju korena. Prelistaj kloniranje,imas i na youtubu..pa skokni do sajta da ispravis . Posle toga imas vise sansi.
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#17
hvala..pregledam malo sve i odma na sajt ;)
Dr GrowENTUZIJASTA

jun 2011.

#18
alabama nema ti niata od toga nadam se da grijeaim ali na~alost....

jun 2011.

#19
grijeaia debelo... ako bude pazio postoji mogunost da mu se svi klonovi ili bar veina ukorjene, a to zna i joa puno malih bilj ica... :D treba bit optimist! nada umire zadnja! to sam i ja rekao kad mi je tu a sjebala sve biljke, a sad bujaju ko nikad prije, izgledaju ko mali grmovi... peace!
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#20
i ja se nadam da grijesis :D vidjet cemo..sta je tu je..bit ce bolje ;)
alabama_kushENTUZIJASTA

jun 2011.

#21
ma neka se i jedan samo primi ja cu zadovoljan bit :D hvala! :sun2::sun2::sun2:
Dr GrowENTUZIJASTA

jul 2011.

#22
I ata bi s tim klonovima?Jel uspjelo ata?
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#23
e ovako, danas sam bas bio na sajtu i 6 komada mi je ostalo, podignuti su i nisu se osusili. e sad jel smijem jedan od njih izvadit da vidim jel korjen pustio? a ako je da ih presadim na sunce?
Dr GrowENTUZIJASTA

jul 2011.

#24
Dosta akakljivo,ja bih iskopao biljku skupa sa komadom zemlje i sve skupa stavio u kantu s vodom da se otopi zemlja,ako je pustila korijenje na taj ne in se ne e oatetiti a biljka se nee toliko aokirati,a ako nije pustila korijenjenje jbg ga..nikome niata,nabaci nam fotku neku,skoro je polovina 7 mjeseca mo~da da ih stavia u indoor bi bilo bolje.
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#25
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Dr GrowENTUZIJASTA

jul 2011.

#26
:watchplant:Svakako meni izgledju ~ivo,
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#27
a jesu zive, samo neznam da izvadim jedan van jer me zanima dali je korjen pustio..ili da presadim na puno sunca pa sta bude..
Dr GrowENTUZIJASTA

jul 2011.

#28
Na sunce pa ko ga j..... nemaa ata izgubit,tu na forumu su priice da kroz nekih 2 tjedna poinje cvatnja pa da se malo poguraju do tada!

jul 2011.

#29
ne budali ovje e! ata ea ih vadit? ako 2 tjedna stoje u zemlji i ~ive su, sigurno da su pustile korijen... nemoj ga izlagat svjetlu bezveze, samo stresiraa biljku!
Dr GrowENTUZIJASTA

jul 2011.

#30
metalmaniac,pa u hladu su sad?
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#31
e pa ovako, ja sam tu neke grane pospusto oko njih od drveca tak da im hlad napravim, a sad mogu napravit svjetla ako te grane maknem. da to napravim ili sta?
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#32
nema ih vise..fazani su ih pojeli..
Sensi*JanaAMBASADOR

jul 2011.

#33
fino si to sve uradio i primile se, bas steta...
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#34
a steta da...al nema veze.. desava se..:)
BladeZMAJ

jul 2011.

#35
U lovce frende !

jul 2011.

#36
al se meni desi sranje danas, skoro sam umro od tuge... prvi LST koji sam radio bio je sa tankom apagom i bilo je dosta na usko privezano, biljka nije imala mjesta da stabljika raste pa je zarasla oko apage. mene nije bilo 2 tjedna i desilo se eto. e sad su biljke na tim mjestima slabije i danas su mi se 2 najljepae biljke slomile. odlomile su se skoro do kraja, ostale su se dr~ati na pola cm drva ili mo~da i manje... jedna je cijela pukla a na drugoj se odlomila 3 vrha (od 7 ukupno). jedva sam ih nekako oslonio na palice da stoje u prirodnom polo~aju kako su i bile i onda sam im napravio zavoje i na kraju sam ih imobilizirao sa nekim drvcima... nadam se da e pre~ivit nekako, ako ne pre~ive i ja u umrijeti od tuge jer su ~enske, a ato je najgore to su mi 2 najvee i najljepae biljke...

jul 2011.

#37
Prezivjet ce. Ja sam svojevremeno isto zajebo ali s topingom, visile su grane na jednoj niti i nisam ju imobilizirao, ni nista i nakon par dana se sama zalijecila. nemas brige, ako si ju jos i povezao bit ce u redu.

jul 2011.

#38
super, drago mi je da to ujem... usro sam se ~iv kad sam vidio da su potrgane, skoro sam plakat po eo... odoh ja da ih zalijem i da popri am s njima... :D
alabama_kushENTUZIJASTA

jul 2011.

#39
a hebiga ajde, desava se, nadam se da ce ti se oporavit bilje i da ces imat nesto za zapalit :icon_lol::sun2:
ParazydPOZNAVALAC

jul 2011.

#40
I ja ti zelim sve najbolje s biljozom...

jul 2011.

#41
hvala na lijepim ~eljama... evo ve 4. dan otkako su pukle i rastu i dalje normalno, vrhovi se ne suae. neizmjerno sam sretan kad znam da e sve pre~ivjeti...

jul 2011.

#42
Eto vidis... :-) Samo naprijed!

avg 2011.

#43
dobra ti je ta grana osusi je i mozes dobar caj da napravis . provjereno
ludPOZNAVALAC

avg 2015.

#44
drugari, pukla mi je donja grana od biljoze od jakog nevremena koje nas zadesilo,nedaj boze nikad vise,grana je slomljena, al je drzi podeblja kora,zeleni se lepo,nekako sam je povezao,i podmetu drvo i bandaziro je,dali ima neko neki savet dal treba taj deo necim namazati ili sta vec jos ucinitii? :)
StipeZMAJ

avg 2015.

#45
Ako si vratio na mjesto i dobro ucvrstio, ne trebas vise nista. Izolir traka oprema No.1 u tvom slucaju :) Obljepi dobro i ucvrsti i oporavit ce se......barem bi se trebala :)
ludPOZNAVALAC

avg 2015.

#46
hvala stipe brte...vracena je na mesto,sutra cu je jos dolepiti kako si mi rekao.....:respect:

avg 2015.

#47
Mo~da da si stavio sliku mogli bi bolje predoit kaj se dogaa ali oke je i ovako. Meni se dogodila ista situacije, ali ono prije 1-1,5 mjesec ato je bila vea oluja jel. biljka kak je bila okomita pukla i nastavila rast pod kutem od 90, ja ju nisam htio dirat, i tako sam na "prirodni" na in dobio biljku koja se u LST-u ve~e, samo ato je ovo bilo hrpu stresnu, ali biljka je zarasla na mjestu gdje je pukla i nastavila rast. Pukotina je zacijelila, ateta ato sam zaboravio slikat, baa sam htio pokazat. Kraj toga je bila muaka biljka, na~alost. Nije zbog stresa promijenila spol, ve je po prirodnom kodu bila muaka....

avg 2015.

#48
izolirka da, ali i one slamcice za sokove, iseces po duzini i bandaziras.
ludPOZNAVALAC

avg 2015.

#49
hvala vam na savetu,uradjeno je kako ste i rekli....:thumb::thumb:

sep 2015.

#50
ju e sam imo smrtni slu j, 95 postotno pucanje, samo sam ju skinuo, na~alost, trebo sam probat sa banda~ama, a kiailo ko iz kabla kad sam doao. Pukla je onako upavo, mo~da sam mogao upiknuti natrag budala. Robe na njoj ima, ali da je bar 2 tjedna joa izdr~ala, ta mi bila najdra~a, jednom topirana, onako se srebrnila, najnaprednija u cvatu. :fuck::fuck:

sep 2016.

#51
da vizuelizujem sam sebe posle godinu dana :bocni:: desio mi se peh kad sam kosio travu i kablom polomio granu, ne skroz ali se obesila :GR jurnjava po kuci, nemam slamki, susedi takodje (sve seljaci, pijemo normalno :D trk do radnje a tamo samo tanke slamkice na sokovima, ali rade posao

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se