LEGACY
CFL box - molim mišljenje i savjete
36 odgovora1,780 pregleda
ZiCHi
POZNAVALAC600 REP0%
→ Ambasador
ZiCHiPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#1
Lijeva strana za cvjetanje 86x50x150 ( ide 6 biljki na CFL 5 kom. 30w + 6 kom. 23w 2700k ), desni gornji dio za majku 44x50x110 ( CFL 5 kom. 23w 6400k + 1 kom. 23w 2700k ) , desni donji dio za klonove i njihovu vegetaciju 44x50x80 ( 6 klonova na CFL 2kom. 23w 6400k + 1 kom. 23w 2700k, a kad krenu u vegetaciju dodajem joa 5 kom. 23w 6400k ). Svi djelovi zasebno pod pc ventovima.
Unaprijed hvala na savjetima.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2012.
jun 2012.#2
oce li biti malo tesno tih 86x50 za 6 biljaka u cvetu obzirom da za jednu biljku ostavljas 44x50 (sto moze da prodje)... grla bas nisi najsretnije resio, bolje bi bilo da stoje horizontalno
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#3
Nemoj se zamarat s polozajem stednih, na svoje oci sam vidio growove s identicno postavljenim zaruljama kao sto si ti slozio i funkcionira perfektno, bez greske. Naravno, logika nalaze suprotno... i ja sam se iznenadio.
I Power ti je dobro reko, previse biljki racunas za taj mali prostor... i ja sam imao slicne brije pa sam vrlo vrlo skoro saznao da od toga nist, stari moj kad pocnu rast htjet ces razmontirat ormar i pustit ih da rastu u sobi bez okvira ormara :vb_wave:
makisplit
AMBASADOR3.964 REP70%
→ Legenda
makisplitAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#4
dao si truda pohvale za to,obrati pa~nju na neke stvari prije growa i olakaaj si,kao ato power sugerira razmisli o broju biljaka sa tim dimenzijama jer ako cea i neki trening odradit airine ce ti nedostajati....ako dobro citam to je 11 clf ~arulja u cvjetanju a sve skupa se hladi pc ventovima...ja svojih 6-7 komada ne mogu ohladiti sa jacim ventovima i razno raznim puhalicama sa strane ni da se na glavu okrenem,vodi racuna oko toga jer idu najgore vrucine
DEDE
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
DEDEPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#5
Pozz
Pa ako vec ima mesta za majku i klonove stace 6 biljkica sa time da klonove max 1 nedelju pusti da rastu i prebaci u veci na cvetanje. Saksije 5 il 6 l. max. Kad se zavrsi klonovi vec spremni i tako u krug.
Tako rade dosta njih koji imaju dva ili vise boksa. Kad ides iz semena ( kupujes ) bolje je veca vegetacija i vece saksije 11 l.
Sretno dalje
makisplit
AMBASADOR3.964 REP70%
→ Legenda
makisplitAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#6
na tu airinu boxa za cvjet. ja ne vidim kako ce mu stati 6 pitara???u mene je slicna airina boxa i stanu 2x 9litarski pitari s tim da mi se i oni sada cine mali i nedostatni
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#7
Ovo je dobra tema da se i ja uguzim ovdje, pa ajmo:
Od rasvjete imam:
-125W CFL 6700K (9k lumena)
-125W CFL 2700K (9k)
-3x20W stedna 6700K (1.2cca)
-20W stedna 2700K (1.2cca)
[320W -22.8k lumena)
Sad cu roknut samo 4 biljke. A imam te rasvjete i hocu je svu koristit za 4 biljke. Nacrtat cu iz pticje perspektive:
http://www4.slikomat.com/11/0617/owp-Box.jpg
Znaci, nista cudno. S lijeve i desne ide 125W (tipa scrog) a s vrha ce picit stedne zarulje cisto da mi se ne savijaju prema 125kama lol
I sad imam pitanje... ja cu mijenjat mjesta posudama, znaci 2 dana ce 2 biti blizu 6700K a 2 dana blizu 2700K.
Jedino me brine spektar svijetla, hoce li podivljat ako ce imati vise razlicitih spektar boja? Da ne bi dobijoooo hermiceee
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2012.
jun 2012.#8
ja imam posude od 4.3L okrugle i precnik je 23cm, a kod pravougaonih je sirina 22cm, to bi verovatno moglo knap da udje ali to je samo efektnih 4L po biljci i koristim ih za automatike... sumnjam da 6 vecih mogu da stanu na tu sirinu... po onoj posudi koja je trenutno tamo na fotki optimalno bi bilo 2 posude i biljke mogu super da se razvijaju... po meni za taj prostor je 4 kom. maximum a 2 kom. optimum
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2012.
jun 2012.#9
prijatelju nije bitna koli
ina biljaka,bolje 2 poatene nego 4 nikakve,to je uvijek moja filozofija a mislim da
e ti i svi ovdje isto savjetovati tako da uzmi 2 ve
a pitara i stavi 2 komada i bie to super,samo fem sjeme koristi obavezno da nebi ostao razo
aran
Pozdrav
ZiCHi
POZNAVALAC600 REP0%
→ Ambasador
ZiCHiPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#10
Hvala na razmialjanjima. Odustajem od 6 biljki i idem na 4 komada, od 4 klona. Grla su tamo joa nedovraena jer
ekam ~arulje. `to se ti
e ventilacije box je u podrumu gdje temp. nikad nije iznad 25 stupnjeva pa se nadam da e biti ok, a po potrebi staviti u joa kojeg. Plan je 100g suhog po growu. Ina
e ovo mi je prvi indoor, nakon 3 uspjeana outa. Majka je od frenda iz sjemena ww i trenutno hvata sunce po prozorima, a isklijala je 23.4. Sada joj radim lst vezivanjem i ide dobro.
$DoLaR$
POZNAVALAC1.344 REP83%
→ Ambasador
$DoLaR$POZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#11
zaboravi 100 grama na clf.....i neka mi nitko ne ka~e da je isto ako imaa na clf-u 15 000 lm ili na 150-ik mh ili hps.......
DEDE
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
DEDEPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#12
Topf 4L 15cmx15cm saksija ili Topf 6,5L 18x18x24cm
Evo njegov boxs "Lijeva strana za cvjetanje 86x50x150 " i kad poredja 6 saksija sa max 7 dana vegetacije dobije na kraju cvetanja 6 velikih vrhova, u dva reda 3 po 3 x 15 cm =45 cm i ostane jos mesta da vazduh normalno cirkulise.
Vec video komercijalu da radi na ovakav nacin, tip rekao da je to najbrze da se uzgoji.
Neznam dali je tacno ja imam samo jedan mali boxs i nemam majke kako bih skinuo klonove. Ali sam od par njih cuo da kada radis nonstop ( boxs ) imas majke i skidas klonove neisplati se dugo vegetirati biljku.
Sve zavisi kakve saksije i gde nabavis, uze a dublje su bolje jer kanabisu takve bolje odgovaraju.
Pazi na vlagu zna u podrumima biti velika.
Sretno dalje.
ZiCHi
POZNAVALAC600 REP0%
→ Ambasador
ZiCHiPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#13
Sada, u ugaaenom boxu je temp do 25, a vlaga 70-75, a kad pogon proradi emo vidjeti i po potrebi regulirati. Razmialjam
ak da sam napravim neke posude na mjeru kako bih ipak stavio 6 biljki tako da im dubina bude 35-40 cm i 25x25 (dxa). Na oko 19.000 L moglo bi biti ok. `to se ti
e vegetacije mislim 10-15 dana max.
DEDE
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#15
Vegetacija s CFLkma od 10-15 dana nece ici, za to vrijeme ce dobiti tek 2, 3 mozda 4,5 internoda ako su idealni uvijeti. Ne racunaj vege ispod mjesec, mjesec i po dana s CFLkama, nemaju one toliko snage da nahrane biljku svijetlom.
ZiCHi
POZNAVALAC600 REP0%
→ Ambasador
ZiCHiPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#16
Sve korekcije e se dogaati u hodu kad pogon starta za par dana. Ako vege bude trebala biti 2 mjeseca neka bude jer imam svo vrijeme ovog svijeta i bitnija mi je kvaliteta od kvantitete.
ZiCHi
POZNAVALAC600 REP0%
→ Ambasador
ZiCHiPOZNAVALAC
jun 2012.
jun 2012.#17
Koristim ovu priliku da se zahvalim svima i najavim otvaranje prvog dnevnika kroz koji dan jer je majka kraljica imenom Vivijen uala u box prije 2 sata pa neka bude ato mora biti.
makisplit
AMBASADOR3.964 REP70%
→ Legenda
makisplitAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#18
Dede,power...naravno da mo~e njemu stati i 10 pitara u taj box al pitanje je ato ce mu ti pitari od 2-3 litre...mislim ako ide sa automaticima joa nekako sa 4-5 litarskim...ja nekako sam sad u razmialjanju sa regularnim sjemenom bez 10l ne ici viae...a u glavi mi je za ove moje recimo trenutne u boxu da bi bilo ok bar 15litara za napraviti pravu stvar tako da moj ti je savjet dru~e bolje 2-3 biljke u dobrim pitarima nego 10 u nikakvim
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#19
Nemamo mi vise njemu sta rec, on ce sad growat pa ce vidjet kak mu najbolje pase. Tako sam i ja napravio, sad mi niciji savjet ne treba, znam tocno sto hocu koliko hocu itd.
I malo "off"... na svoje oci sam vidio biljku visoku 50cm s oko 7 internoda, jako lijepo razvijena u jednolitrenoj posudi. Malo veca od posude od jogurta. Na svoje oci. Nije presadivana iz vece u manju, tak je rasla od starta. ;)
Time ne kazem da je to dobro i da preporucam, samo kazem sto sam vidio... ostao sam zabezeknut.
jun 2012.
1 / 19
jun 2012.
jun 2012.