VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPrvi grow help
LEGACY

Prvi grow help

39 odgovora3,059 pregleda

avg 2019.

#1
Pozdrav groweri , ovako ~elim prvo da pozdravim sve posetioce ove teme i da ako nije problem ostavite neki savet, ovako odlu io sam se za prvi grow , kupio sam grow box 100x100x200 oblo~en je maylar folijom ,dalje sto sam je mini karbon filter komplet,jedan ventilator sa stipaljkom i to je to , sad znam da trebam jos i lampe da kupim ali se ne mogu odlu iti za koje ,~eleo bih imati 4 biljke max u growu e sad ne znam koje su najbolje ,znam da ima neke fore da su neke lampe za vegetaciju neke za rast neke za cvetanje tako da ako mo~e neko iskusniji da mi predlo~i neato bio bih mu zahvalan ,ina e znam da postoje oni sastojci koji se dodaju u vodu i onda se time hrani biljka,da li je to neophodno ili nije ,ako jeste preporu ite mi ata jos trebam da kupim.Hvala unapred .Pozdrav groweri
rKj420ZMAJ

avg 2019.

#2
pa sad krece indoor uskoro padaju temp, na taj box 400w hps komplet i hesi starter box.
schmizlaENTUZIJASTA

avg 2019.

#3
Mo~da ti i ovo malo olakaa stvari...... :) https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo.10608/

avg 2019.

#4
mislio sam sativu zasaditi ,amneziju haze ,je l je neko imao iskustva sa njom i kako je saditi nju, je l je istina kao sto piae u katalogu da od jedne bilje mo~e izai 500-600g ,pitam jer gledam neke klipove de po biljci uzme 70g pa mi je malo udno zaato gajiti biljku za 50 60 grama , ekati 3 meseca i razmialjati o svakakvim glupostima radi 50 60 g
FatOneZMAJ

avg 2019.

#5
Moguce je izvui pribli~nu kolicinu kao navedenu neki uspiju i vise, ali je zapravo dosta manje od toga sta pisu. Nadje se tu i tamo koj grower izvuce toliko ali on to tjera sa profi opremom, 1000w paneli po njih par i kontrolirano savrseni uvjeti stalno. Edit: grow je puno vise od uzgoja kolicine. Te vutre ces konzumirat manje, jer joj je postotak thc-a znatno veci nego kpd ovih s ulice. Imas prednosti mozes birat po okusu, mirisu, efektu, genetici, itd. Najbolje ti je da pocnes proucavat forum i sam naucis nesto i biljci.

avg 2019.

#6
hvala na odgovoru ,nije meni zbog toga nego ja neu moi stalno da growam pa sam mislio kad bih jednom u godinu dana mogao da sklopim nekako da bih imao za sebe to bih bilo ekstra tipa 1kg kad bih mogao da izvu em to bih bilo sjajno
FatOneZMAJ

avg 2019.

#7
Prouci outdoor ako tako zelis kolicinu odjednom pa si miran dulje. Ali tek za sljedecu god. Mozes i indoor dobit kilu ali veci prostor i puno veca ulaganja u opremu.

avg 2019.

#8
a da li bi mogao sa 600w hps 4 biljke u box 120x120x200 ,sa karbon filterom ,ventilatorom i hesi starter pack da dobijem kilo amnezije od 4 biljke
FatOneZMAJ

avg 2019.

#9
Oni kazu da daje 500-600g na m2 ti imas malo vise od m2 u tom boxu. Tako da malo vise od tog sto su napisali se moze dobit iz tog prostora. Ali kolicina isto kao i kvaltet ovise o mnogim faktorima tokom growa, jedan od najvaznijih je iskustvo, ti ga nemas tako da je odgovor sa sigurnoscu ne. (nemoj se uvrijediti) Btw ima ljudi koji rade s slicnom opremom kao sto si napisao pa ne izvuku ni 100g zbog problema tokom uzgoja. Edit: ne odreuje broj biljaka kolicinu vec velicina boxa ( dostupni prostor za biljku) i velicina pota.

avg 2019.

#10
nisam se uvredio , naravno da nemam iskustva ,ata bih mi preporu io za po etak da radim , da steknem malo iskustva

avg 2019.

#11
ja za sada ato sam nau io jeste da se temperatura treba odr~avati unutar boxa na 28 i da se ide na re~im 12-12 u stanju vege,a vegetacija je dok biljka raste ,kako sam ja shvatio ,kada pocne da cveta onda se ide 16-8 i da se trebaju dodavati oni sastojci koji joj poma~u
FatOneZMAJ

avg 2019.

#12
Rezim svijetla ide kontra, ljudi zadnje vrijeme startaju sa 20/4, neki cak 24/0 prvih 3-4 nedjelje zivota pa prebacuju na 18/6. To je rezim za vege. U vege drzis koliko zelis (pricam o fotoperiodicnim, automatici sami cvijetaju nakon 30 dana odprilike). Za cvatnju ide 12/12 i bitno ke ne remetit noc u box jer mozes napravit hermica od zenke. Da ne duljim i ja radim trenutno svoj prvi grow, nemam prakse jos uvjek. Ali teoriju sam naucio sa foruma, svaki dn nesto novo naucim. Moj savjet je da odvojis vremena koliko god mozes i redom citas forum. Uz to dogovori ai mentorstvo, sa nekim mentorom i on ce te provesti kroz grow kako treba, s mentorom u tom boxu mozes cuda napraviti vjeruj mi. Samo se malo vise informiraj oko osnova biljke i njenih potreba da olaksas malo mentoru. Preko moba sam pa mi je tesko linkove izvla iti, ali snaci ces se i sam. Gledaj teme mentorski kutak, oprema za indoor, indoor uzgoj, te marihuaba uzgoj FAQ. Baci pogled i na outdoor jer ima i tamo korisnih informacija. I obavezno pregledaj dnevnike uzgoja jer ce ti oni najbolje docarati kako se to radi.

mar 2022.

#13
Pozdrav ljudi...~elim po eti svoj prvi grow radi se o prostoru od 0.50x0.77sto mu dodjes 0.38 me zanima me da li je mogue i koju veli inu saksije da koristim za dve biljke .. Ili se ipak preporu uje jedna .Fotoperiodne su u pitanju (amnezi haze i orange bud)
BizzzoZMAJ

mar 2022.

#14
Mozes i 4. Medjutim onda u tipa 2 litre zemlje svaka. Preporuka je vise zemlje jer je automatski manje: problema / zalijevanja / kicmanja i tako to. Rizik je samo jednu pa sta ako ne proklija ili crkne, medjutim taj grow prostor je takav. Donosi sa sobom rizik jedne biljke :)

mar 2022.

#15
[bez sadržaja]

mar 2022.

#16
kolike saksije da uzmem za dve amnesie foto su planiram kratku Vege (zbog brzog rasta)i scrog .
BizzzoZMAJ

mar 2022.

#17
2 Amnezije brate na 0.5x0.7. Moze. stavi ih u 15 litara. medjutim nadam se da imas visine. Jer Amnezija je amnezija :D

mar 2022.

#18
170 je visina boxa ..imam i orange bud pa se jos premisljam ...imma dosta iskustva ali u out ovo mi je prvi indoor ...Koliko wati leda predlazes philips sijalice?
BizzzoZMAJ

mar 2022.

#19
Nepravilan je oblik. Na 60x60 bi rekao 140W barem. Na to tvoje dodaj onda u % koliko ti je vece od 60x60. Cirka 200W medjutim duguljasto jel. S tim da ti ne trebaju sve sijalice odmah. Stavis panel i prvih 30 dana ti treba samo pola sijalica kontam. Kasnije kako bude cvjetala dodajes jos.

mar 2022.

#20
Vazi..hvala ti na info.Imam 400 w u sijalicama na raspolaganju .Gledacu da im da sve potrebno za max ucinak .
BizzzoZMAJ

mar 2022.

#21
Ima svakakvih na forumu vec sastavljenih i mozes ispratiti. Ja cu ti dati sifre da predjes igricu :D https://www.vutra.org/threads/jack-herrer-auto-ghs-led-e27-360w.20765/ Ovaj panel po meni je jedno od elegantnijih rijesenja :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se