VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPomoc oko opreme i boxa
LEGACY

Pomoc oko opreme i boxa

12 odgovora1,472 pregleda
baobabLEGENDA

mar 2014.

#1
Pozdrav svima, novi sam sam na forumu, iako ga citam vec mjesecima i naucio sam dosta toga sa njega, barem teoretski... Uglavnom, planiram posadit svetu nam bijlku jer mi se neda vise davat pola prosjecne dnevnice svakakvim klincima po kvartu. Dakle, od opreme imam reflektor sa ulazom i zlazom za zrak za HPS i MH žarulje do 1000w, modificiran je da idu 2 žarulje, znači može se kombinirat recimo 400W + 250W). Nije nikad korišten, navodno je bio jedan od boljih prije nekih 2, 3 god. Prostorija u kojoj bi bio box nalazi se u podrumu u kojem po ljeti temperatura ne prelazi 18C. (vlagu jos nisam mjerio ali dosta je visoka). U toj prostoriji planiram napravit box 2 x 2 x 2, e sad trebam savjet jel mi je to preveliki box, koja bi mi bila idealna veličina boxa ako želim posadit oko 8 kom, koristio bi 450w + 250w hps žarulje. Ventilacija bi bila: Filter PK XL (360-480m³/h, 125/400mm), Ventilator Vents VK125 (355m³/h, 125mm), Alu-flex cijev (2m, 127mm) Dali bi to zadovoljavalo potrebe mog boxa?

mar 2014.

#2
prvo, promasio si podforum pa je tema premestena. racunaj da je 600w za povrsinu od 1.5m x 1.5m, ako planiras raditi sa 700w onda nemoj praviti veci box od npr. 2 x 1.5m ili mozda bolje 1.8 x 1.5m... za tih 2x2m ti treba bar 1kw
rastarafaISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#3
pa mozes tu i vise od 8 komada frende hahahah a otprilike ja bi na tvom mjestu uzeo jedan ormar visine 140-160cm, duzine oko 50cm i sirine nekih 70-85cm okrecio bih bijelom bojom ili stavio foliju, i ubacio 14-16 biljki od pocetka 12/12 to sam vidio na jednom dnevniku i izgledalo mi je genijalno sad kako oces. SRETNO :)
baobabLEGENDA

mar 2014.

#4
Hvala na savjetima, eto napravit cu box 2,5 - 3 m2... mislim da je to najbolje rjesenje.. unutra 6-8 kom 20-25L posude... i bit ce to dobro nadam se
BladeZMAJ

mar 2014.

#5
Ako za 2x2 treba 1000w svijetla....znaci za 2,5-3 ti treba zaokru~imo 1600w svijetla....to je za mene komercijalan grow kad je u pitaju indoor...
baobabLEGENDA

mar 2014.

#6
Krivo smo se sporazumjeli, mislio sam na 2-3 kvadrata ukupna povraina boksa, neato kao ono ata si mi napisao u prvom postu, zna i 1,8x1,5 = 2.7m2 i mislim da bi mi to bila idealna veli ina.
CreativeLEGENDA

mar 2014.

#7
filter ti je mal u tom slucaju ,treba ti bar od 800m3 ako hoces biti miran ...lampa od 400 i 250 w ce se izgubiti na toj povrsini...bar onda stavi dvije od 400w

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se