LEGACY
Prelazak sa HID na CLF ili LED
38 odgovora2,165 pregleda
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#1
Pozdrav ekipi. Trenutno posedujem HID sistem od 250w i vec sada imam problem sa grejanjem u hladnijim danima koji bi mogao da se sankcionise ali bi bilo previse bucno da se nazove stealth, iz tog razloga pravim sasvim novi box i u dilemi sam izmedji CFLa i LEDa.
Novi box bi bio 60x60 i oko 150 visine (mozda vise mozda manje, sve zavisi po potrebi, koju visinu vi preporucujete?).
Pravim ga od OSB ploca i izgledace kao mali plakar radi stealtha. Namenjen bi bio za 2 biljke kao sto su Blue Cheese Auto. Grow je namenjen medicinskom uzgoju.
Pored dileme o rasveti u nedoumici sam da li da ostanem na sadasnjim cevnim ventilatorima koje vec posedujem ili da predjem na PC ventove, sta bi bilo bucnije?
Posedujem 120mm i 100mm cevne ventove sa aluflex crevima.
Ako bih se odlucio za LED, pravio bih panel od 150 200w ako bi to bilo dosta svetla naravno, full spectrum je u pitanju. Oprema je sa ebaya, led driver za 6-10 dioda od 3w i full spectrum 3w diode.
CFL mi se trenutno ne svidja zbog te razdaljine od biljke pa gledam da izbegnem to ako ne moram :)
Svaki komentar bi dobro dosao i ako sam nesto izostavio dopisacu ako bude bilo potrebno :)
sbcjeceo
LEGENDA5.962 REP10%
→ Zmaj
sbcjeceoLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#2
Pa od osb ploca ne moze izgledati stealth kao plakar jer niko nema plakar od osb ploca :D Ta ploca na kojoj ce biti diode mora da bude hladjena ventilatorima, sve zavisi moze se na mnogo nacina resiti, tesko ce samo pc ventovi gurati sve to... Izduv toplog, duvanje po biljkama, hladjenje panela... CFL najmanje greje...
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#3
Nisam mislio ostaviti tako golu plocu sigurno :P udu tu spoljne presvlake, nogare i ostale fancy stvari da izgleda for real :)
Mogu PC ventovi samo sto treba vise njih, verovatno bi bili od 120mm 1 upuh 1 ispuh i 1 da mesa vazduh. Samo ne znam jel bi mi to bilo glasnije od ovih trenutnih 120mm i 100mm cevnih ventilatora :/
Ja nekako sve vise vucem ka LED varijanti :)
sbcjeceo
LEGENDA5.962 REP10%
→ Zmaj
sbcjeceoLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#4
To zavisi od samih ventilatora, obicno pise i na jednim i na drugim koliku buku proizvode, i ona se vremenom, i to isto zavisi od kvaliteta poveca jer se lezajevi izakaju pa to vise ne bude to. A sto se tice stealth/osb/presvlacenje box-a, pa onda bolje idi i naruci da ti neko napravi od iverice sta god pozelis, te velicine u mom gradu bi to kostalo 30e maksimum. I jos nesto ja bi pre stavio da oba idu za izduv/ispuh a upuh paisvan odnosno rupa :D
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#5
Kod mene vamo tesko za 30e da cu dobiti sto zelim pa zato pravim sam :)
Za ventove cu lako da menjam pa da probam sta mi bolje lezi svelo mi je sad bitnije :)
Nasao sam na ebayu 150W UFO LED za nekih 60 dolara.
Kada bih ubacio ta 2 u box ne znam jel bi bilo dobro :)
sbcjeceo
LEGENDA5.962 REP10%
→ Zmaj
sbcjeceoLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#6
Kao daju 6-7000 lumena, u sta iskreno sumnjam, verovatno daju oko 5000, tako da mislim da bi 3 bila pun pogodak, a sa druge strane to je potrosnja od 450w, ne znam da li se to isplati..:zvezda::
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#7
To je navodna potrosnja al u sebi imaju slabiji drajver i trose cini mi se oko 100w po komadu ako sam dobro video po klipovima koji postoje. A opet, tih 130 dolara kada bih ulozio u DIY panel sa full spectrum 3w diodama dobio bih pravih i sigurnih 300w led svetla :)
sbcjeceo
LEGENDA5.962 REP10%
→ Zmaj
sbcjeceoLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#8
Pa sta je onda jos ostalo nejasno :D jbg ima iskusnih clanova koji rade sa led-om, sad kad razmislim mozda bi cak i 4 ova morala da bi se dobilo odlicno osvetljenje, 3 ustvari nije dovoljno...:confused: Onda bolje pravljenje panela ako vec mora led
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#9
@sbcjeceo ja neznam o
em ti pri
aa. Kakvih 4 od 150w :fuck:, na tak mali prostor? Nemoj razmialjat uzalud, iskoristi vrijeme na nea korisnije ;).
@Fenix94 na taj prostor ti je savraen led panel od 300w, mo~e proi i sa neat manjim. Ak uzimaa prek e-baya mo~ea ih nai ve po 100 eura sa dostavom.
sbcjeceo
LEGENDA5.962 REP10%
→ Zmaj
sbcjeceoLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#10
@No Joke Rekao sam zbog broja lumena, a relativno velike visine od 150cm, po internetu jedan daje 6-7000 lumena, ako je istina onda ne treba, ali verujem da daju maksimum 5000lm, a u tom slucaju mislim da je 20000lm odgovarajuce za taj box, zato sam i rekao da mu se onda vise isplati da pravi svoj kvalitetniji panel gde ne bi morao toliko :)
mtran
AMBASADOR1.636 REP4%
→ Legenda
beštija
ZMAJ165.637 REP
beštijaZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#12
prije nogo krenes sa bilo cim savjetujem ti da malo procitas forum.
tema za led rasvjetu,jer vidim da nemas predstavu kako to sve funkcionira.
mtran znas li ti sto je 800m3/h ventilator? nemoj krivo savjetovati covjeka.
za taj boks 120 wc vent ili turbinica 100/125mm plafon! moze i pc ventilatori ako ne treba filter.
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#13
Nije isto 250w hid i 250w led to svakako i ne moze se porediti>
Hvala za ventove @peti element.
Ima da se kupi za 100 dolara 300w panel ali je njegova realna snaga 150w jer su slabiji drajveri u njemu i onda ne znam da li bi to bilo dovoljno?
mtran
AMBASADOR1.636 REP4%
→ Legenda
mtranAMBASADOR
feb 2016.
feb 2016.#14
Zavisi i/od uslova,moj box je malo veci i sa 120mm (190 m3)ventom ne moze da oladi 170 W leda i 160W fluo,sa temp prostorije 20c.
Pritom radi na max i cuje se fino.
Ako bi smanjio regulatorom tih 800m3 i furao 300-400 m3,em bi mu bilo dovoljno i za HPS i radio bi mnogo tise a za sitnu razliku u ceni.
Ja bas takav cekam tako da ti pricam iz licnog iskustva,sto ne mora da bude tacno u njegovom slucaju i savet mi je na mestu.
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#17
Ajde ljudi dosta sege idemo u off :D
Ako sam ja dobro razumeo, na ove led drivere 10x3w ako nakacim 11 led dioda od 3w one ce se manje grejat imati duzi radni vek i manje ce svetlosti davati?
Ovaj setup je u pitanju
http://i.ebayimg.com/images/g/oykAAOSwI-BWMjI8/s-l1600.jpg
[*]Specifications:
Led driver:
Working temperature: -20-80 Deg
Input Voltage: AC85V ~ 265V 50 / 60HZ
Output Voltage: DC18V ~ 36V
Output Current: 600mA
TC: 75 degree (MAX)
TA: 50 degree (MAX)
Usage: Used for the 6 ~ 10pcs 3W LED Light
LedBead:
Power: 3W
Voltage:3.0-3.4V
Current: 700mA
Color:full spectrum
Wavelength: 400nm~840nm
Chip Brand: Bridgelux
Lifespan:50000h lifespan
Warranty:3 years
lighting angle:120~140 degree
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
feb 2016.
feb 2016.#18
Nemogu da editujem prethodni post.
Nesto sam se nameracio na ovaj komad ovde.
http://www.ebay.com/itm/800W-LED-Grow-Light-Hydroponic-Medical-Plant-Veg-Flower-Full-Spectrum-Panel-Lamp-/141913923495?var=&hash=item210aba9fa7:m:mdNLW89XXCbfY-df1jlPw4g
800w mu je snaga a realna potrosnja 220-240w
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#19
@Fenix94 taj zapravo daje 410w svjetlosti. Kad gledaa te panele srednje i ni~e klase uvjek prepolovi ja
inu koju navode. `to se ti
e potroanje, troai on oko 300w. I joa neata kad naru
ujea iz dalekih zemalja azije opale ti i dodatne takse na vrijednost naru
enog proizvoda koje su negdje oko 40% ukupne vrijednosti istog. Moja preporuka ti je da ako ve uzimaa prek e-baya da uzimaa iz UK ili Njema
ke.
fortunato
AMBASADOR1.795 REP8%
→ Legenda
fortunatoAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#20
ako su samo dva autosa u pitanju dovoljna ti je cfl-ka full spectrum od 200w ( a mo~ea piknut i 250/300w - nikad previae svjetla ) bez ikakvih ventilatora, samo par puta otvoria vrata od boxa i proluftaa dok je upaljena lampa - provjereno aljaka bez greake
https://www.hempatia.si/kit-cfl.2
feb 2016.
1 / 20
feb 2016.
mar 2016.