VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoramoj prvi box danas napravljen
LEGACY

moj prvi box danas napravljen

54 odgovora3,472 pregleda
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#1
box je dimenzija sirina 45cm, duzina 50 visina 70. napravljen je od rigips ploca i unutraa komplet oblozen alu folijom 2 ventiltora jedan gore da puse unutra jedan na dnu da vuce vanka zrak , 2 zarulje jedna 125w 2700 kupljen u growshopu jedn 45 w isto 2700.sta vi mislite ?429.IPB
vutricISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#2
Obrni ventilatore donji neka ti uvla i vazdug a gornji da ga izbacuje. Rasvjeta dobra.
MarcoPoloLEGENDA

apr 2012.

#3
eh nije ti bas puno ostalo visine za rast...bolje da si taj vent na plafonu namjestio da puse izmedju zarulja i biljke a zarulje dignuo jos koji cm...za ispuh stavi vent na 12v a upuh na manje da ti se napravi podtlak i mjenjaj tu alu foliju...stavi reflektivnu foliju za sajbe, ili ukrasni papir za zamatanje okrenes na onu sjajnu stranu inace box ti fino izgleda...pedantno napravljeno...lajkam Edit: i kako vutric kaze (to mi promaklo)...obrni ventove...topli zrak se zadrzava gore a ne na dnu boxa
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#4
imaju biljke visine za rast box je visok 70 cm ovo san ih ja stavija blize biljkama pa san podiga pitar gore. ---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:10 ---------- kasnije cu poslikat nove slike da se bojle vidi kako izgleda ---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:14 ---------- zanima me samo jel dovoljna rasvijeta unutra. jel ja san mislija jos stavit jednu od 125 w al sa plavim spektrom. ?
$DoLaR$POZNAVALAC

apr 2012.

#5
mogo si onda kupit hps 250 za te novce sa svim.....je visina boxa ti je 70 cm minus 20 kaj lampe zauzimaju minus posude nek su 20 u visinu i kaj ti ostane.....
DJFlyHighLEGENDA

apr 2012.

#6
nemoj si nikako kupovat 250hps za takav box s slabom ventilacijom jer ce te temp jeb*t u mozak... vecina ti je dobro ali sta je sa zemljom itd? gnojivo? PLAN BEFORE YOU PLANT. drzim fige da ti uspije ali za sljedeci put se bolje pripremi i citaj citaj i citaj :) peace out!

apr 2012.

#7
imas ukupno 170w, mora biti dovoljno samo odradi bolje ventilaciju, dodatnih 125w ce ti dodatno grejati, znaci moraces sigurno dodavati jos ventova...
SimasZgAMBASADOR

apr 2012.

#8
Sine....ako imaa racun...vrati lijepo te lampe i kupi HPS 150w i poatedi se razocarenje i zaebancije
SuperBudISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#9
ovo mi se svidja svi imaju nekakve ideje osim mene :( cudno
BladeZMAJ

apr 2012.

#10
Svu sreu ~elim
Z&NZMAJ

apr 2012.

#11
Pa ono, moraa odredit ato su ti prioriteti. Onda mo~da i sine neka :icon_idea: Vidia da svi planiraju prema mogunostima i potrebama. Mo~da odatle da krenea!?

apr 2012.

#12
gore ti je netko sugerirao da maknes al.foliju nemoj to ignorirati alu.lomi svjetlost i stvara hotspot znaci fokusira toplinu u jednu tocku i na taj nacin spali biljke.obavezno ju maknuti ili ako nisi u mogucnosti onda ju okreni na drugu stranu ili jednostavno obojaj u bijelo alu.nikako.pozdrav
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#13
rijesija san ventilatore . temperatura boxa je sad 26-27c, alu foliju san okrenija na onu mat stranu.. Zanima me koliko treba biljki u ovom boxu vrimena da naraste i procvita. ako ko ima iskustva da mi kaze .

apr 2012.

#14
to ti biras druze, zar nisi citao bas ni malo o tome na forumu
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#15
jesan cita san nesto . al eto volija bi da mi neko kaze ko je vec uzgaja ovako . meni je prvi put .

apr 2012.

#16
kazem ti ja sada a sledeci put ide karton za ovakvo pitanje... raste dok je drzis na rezimu svetla 18/6 (najcesca opcija, moze i 20/4 ili 16/8) a ti biras koliko ce to biti, kada prebacis na 12/12 pocinje da cveta
splico007ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#17
i ja gledam da uzgojim 5 biljki,imam volje ali neznam odakle pocet,jos samo gledam ucim pa ce mi valda nesto i sinit neka dobra ideja,imam sjemenke prave(kupovne) imam prostor visina 1m a duzina 10m gore u potkrovlju,nema sunca treba sad vidit kupit lampe i sve sta treba...pozdrav iz Splita!
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#18
PITANJE-ventilacija u boksu treba bit upaljena non stop il da se pali i gasi skupa sa svitlom ?
GreenRyderLEGENDA

apr 2012.

#19
.....jel vjetar u prirodi prestaje puhat preko noci?........ventilacija treba radit 24/0......

apr 2012.

#20
druze, ti i dalje ne citas, odgovoreno na to pitanje u par navrata, pozeljno je da ti radi stalno (pogotovo ako je stealth box), sem ukoliko nemas neki jaci razlog da je povremeno iskljucis, ventovi ne trose mnogo (karton je upozorenje na 7 dana, citaj malo vise forum)
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#21
ne treba ti nikakav podtlak ne treba ti ventilatori puhat non stop pogotovo ako provjetravaa prostoriju u kojoj je box,u prirodi ne puau vjetrovi non stop,nekad ne puau nikako ne treba ti HPS u tom boxu jer ti je ventilacija slaba ~arulje su ti ok i odradi ce neato a ti cea zapalit par dobrih oja i steci iskustvo pa za drugi grow znati ato treba popraviti do tada citaj i dru~i se sretno edit: slika je mutna al ako to dr~ia viae biljaka u jednom pitaru cupaj to ato prije sve vani i razdjeli
mali_1.3AMBASADOR

apr 2012.

#22
HPS 150 je dobar, al previse za tu visinu jer ga sa CT-om nesmis drzati vise od 15cm od bilja + 15cm za CT= 30cm, a ovako ti razmak i svijece ustede bar 5-10cm, neznam koliak ti wej ova svijeca, al svakako kidaj ove druge jer ces imati problem i ostavi 1 u pitaru eventualno 2 u 2 pitara, obavezno radi LST jer nemas bas visine jel sjeme iz puaike neke ili ? sretno
bogenzoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#23
sjeme je iz paketa neka dobra je bila pa posadija.

apr 2012.

#24
pa dobra ce onda i biti ako nije oprasena sa nekim smecem, slucajno
Nixa86LEGENDA

maj 2012.

#25
pa ima li sta u tom boksu posadjenoga na kraju :D ? ..
bogenzoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#26
sve biljke su zenke na12/12 . evo pogledajhttp://youtu.be/tVs86pki4Yo
makisplitAMBASADOR

maj 2012.

#27
neda da se gleda
bogenzoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#28
probaj sad

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se